Romagnoli: Brak publiczności na stadionie będzie czymś bardzo dziwnym

Romagnoli: Brak publiczności na stadionie będzie czymś bardzo dziwnym

Alessio Romagnoli udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co obrońca Milanu miał do powiedzenia.

O najbliższym meczu:

 Będzie dla nas bezprecedensowe spotkanie. Brak publiczności na stadionie będzie czymś bardzo dziwnym. Jesteśmy przyzwyczajeni do obecności publiczności w każdą niedzielę. Jesteśmy im wdzięczni za okazane wsparcie. Z pewnością będzie nam brakowało kibiców w tym meczu. Będzie to kolejny powód, aby rozegrać świetne spotkanie i zdobyć 3 punkty.

O duchu zespołu:

 Gra na San Siro za zamkniętymi drzwiami nie będzie dla nas łatwa. Po raz pierwszy coś takiego zdarza mi się w mojej karierze. Musimy być skoncentrowani w tym meczu i dać z siebie wszystko lub nawet jeszcze więcej, aby odnieść zwycięstwo na własnym terenie. Musimy myśleć tylko o wydarzeniach na boisku. Wsparcie kibiców zawsze daje nam dodatkową motywację do działania. Musimy być świadomi tego, że niezależnie od okoliczności kibice będą nas wspierać.

O przygotowaniach do meczu:

 Każdego dnia dajemy z siebie wszystko na treningach i na boisku. Do każdego spotkania chcemy jak najlepiej się przygotować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nadchodzące spotkania będą dla nas wymagające i ciężkie. Przykładamy się do każdego treningu, ponieważ chcemy jak najlepiej przygotować się do kolejnego meczu. Jesteśmy skoncentrowani na jutrzejszym meczu. Myślimy także o reszcie sezonu. 

O koronawirusie:

 Jest to dość krytyczna sytuacja. W imieniu całego zespołu chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zajmują się osobami dotkniętym tym wirusem. Postępujemy zgodnie z instrukcjami, które przekazały nam odpowiednie instytucje. Włochy są silnym krajem, tak było, jest i będzie. Zdrowie jest podstawą dla każdej osoby, nie tylko dla nas, piłkarzy. Mam nadzieję, że z każdym dniem sytuacja będzie się poprawiać i, że od kolejnego meczu kibice będą mogli wrócić na stadion.

Komentarze