Romagnoli: Milan wróci do wygrywania

Romagnoli: Milan wróci do wygrywania

Alessio Romagnoli udzielił wywiadu La Repubblica. Oto co kapitan Milanu miał do powiedzenia. 

O derbach:

Czego potrzebujemy w niedzielę? Musimy zagrać bezkompromisowo, agresywnie, z charakterem. Nie możemy się bać. Zagramy swoją grę, która zaczyna się od obrony, nie pozwalając rywalom na zbyt dużo. Zagramy, aby wygrać. Higuain i Icardi są jednymi z najlepszych na świecie.

O sezonie:

Jesteśmy bardziej ambitni niż rok temu. Jesteśmy tylko nieznacznie w tyle w lidze. Musimy zacząć utrzymywać się najwyżej jak się da. Gattuso zachęca nas, byśmy nie byli usatysfakcjonowani. Wierzymy w niego, a on zawsze jest po naszej stronie. 

O Milanie:

Milan to solidny klub. Będziemy walczyć o miejsce w Lidze Mistrzów i chcemy dobrze się spisać w Lidze Europy. Te derby będą najbardziej techniczne w porównaniu do spotkań z ostatnich lat. Inter ma trochę więcej doświadczenia od nas i grają w Lidze Mistrzów. 

O przedłużeniu kontraktu:

To było logiczne. Czuję się tutaj wspaniale z kolegami z drużyny, a także z Gattuso. Oferty z Premier League? Miło to słyszeć, ale czuję się w Milanie jak w domu. Milan wróci do wygrywania. 

O poprzednim oraz obecnym właścicielu:

Poprzedni właściciel był narażony na ryzyko i plotki, teraz jest chęć inwestowania. Maldini i Leonardo przekazują spokój, znają środowisko Milanu. Teraz mamy jeszcze rok doświadczenia oraz ważnych graczy.

Komentarze

 • avatar
  KAKA22
  „Zagramy swoją grę, która zaczyna się od obrony..”. Proszę tylko nie to! Granie od bramki w naszym wykonaniu wola o pomstę do nieba i gdy próbujemy to grać to praktycznie sami sobie strzelamy bramki.
  • avatar
   BF
   jak chcemy być klasową drużyną to musimy to opanować...
  • avatar
   GiveMeReason
   Wydaje mi się, że chodziło mu o dobrą postawę w obronie ^^
  • avatar
   KAKA22
   ^Może i faktycznie zle zrozumiałem. Ale mimo wszystko uważam ze nie jesteśmy przygotowani do tego aby budować akcje od tyłu. Szczególnie nie powinnismy tego robić z mocnym przeciwnikiem, który od razu wykorzysta nasz błąd.