Riccio: Wiedzieliśmy, że Chievo może stwarzać problemy

Riccio: Wiedzieliśmy, że Chievo może stwarzać problemy

Asystent trenera Gennaro Gattuso, Luigi Riccio udzielił wywiadu dla Milannews.it, DAZN, Milan TV i Sky po meczu z Chievo. Oto, co członek sztabu szkoleniowego Milanu miał do powiedzenia.

O odesłaniu Gattuso na trybuny przez arbitra głównego:

 To nic poważnego. Po meczu wszystko zostało wyjaśnione. Takie rzeczy się zdarzają. Obecność Gattuso na ławce trenerskiej w ciągu 90 minut jest wartością dodaną dla zespołu. Ważne jest, aby wrócił na kolejne spotkanie.

O meczu:

 To nie było łatwe spotkanie. Wiedzieliśmy, że Chievo może stwarzać problemy. Nie spodziewaliśmy się, że będzie to tak zamknięte spotkanie. Na szczęście udało nam się znaleźć sposób na Chievo i pokazać swoją siłę na boisku.

 Dlaczego Gattuso jest nieobecny w czasie wywiadu?

 Zdecydowaliśmy się na taki krok w związku z wyrzuceniem go na trybuny przez sędziego. Całe zajście zostało natychmiast wyjaśnione po meczu.

Czy Gattuso wróci na derby?

 Mam nadzieję, że tak się stanie. To spotkanie jest dla niego bardzo ważne. 

O kibicach Milanu:

Jestem naprawdę pod wrażeniem ich reakcji podczas meczu. W trakcie spotkania dało się odczuć ich obecność i wsparcie pomimo tego, że graliśmy na wyjeździe, a nie na San Siro. Podczas spotkania w Pucharze Włoch przeciwko Lazio również dało się odczuć ich niesamowite wsparcie.

O Castillejo:

 Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Wciąż ma szerokie pole do poprawy. On musi złapać rytm meczowy i być świadomy swoich umiejętności.

O Biglii:

 Nie jesteśmy zaskoczeni jego podstawą na boisku. Wiemy jak trenuje i dobrze wiedzieliśmy jak bardzo chciał wrócić na boisko. Cieszymy się z jego bramki.

O Bakayoko:

On musiał złapać oddech nie tylko pod względem fizycznym, ale i mentalnym. On jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

O Paquecie:

 Na początku chcieliśmy pozwolić mu odpocząć w tym meczu, ale ze względu na nieobecność Calhanoglu w środku tygodnia nie było to możliwe. Alternatywą była gra dwoma pomocnikami z Castillejo ustawionym blisko środka pola.

O zmianach w wyjściowej jedenastce:

Biglia był wystawiony w poprzednich spotkaniach, więc widzieliśmy, że może zapewnić nam równowagę, spokój w drużynie i odpowiednie zarządzanie naszą pomocą. 

Conti ma za sobą bardzo poważny uraz. Przeciwko Empoli rozegrał całe spotkanie i chcieliśmy dać mu szansę w tym meczu. 

Laxalt zmienił zawieszonego za kartki Rodrigueza. Nie jest to zawodnik, który dużo drybluje, ale zapewnia nam dodatkową szybkość na skrzydle. 

W środku tygodnia Calhanoglu nie mógł z nami trenować i zdecydowaliśmy się na ustawienie Castillejo na lewym skrzydle. Hiszpan nieco cierpiał na tej pozycji, ale udało mu się utrzymać odpowiedni rytm na boisku.

O zespole:

Nasi zawodnicy mają wspaniałe cechy. Suso i Castillejo poświęcają się dla tego zespołu. Każdy z naszych zawodników stara się ze wszystkich sił dawać z siebie wszystko na treningach. Takie nastawienie może ułatwić nam realizację naszych celów na ten sezon.

O derbach:

 Każde spotkanie jest dla nas jak finał. Musimy myśleć z meczu na mecz. Dobrze znamy siłę Interu. Chcemy przygotować się jak najlepiej do tego ważnego dla nas spotkania. Spotkanie derbowe to szczególny mecz dla Gattuso. Niejednokrotnie uczestniczył w starciach z Interem i dobrze wie jakimi prawami rządzą się derby.

O sytuacji w tabeli:

Każdy z nas chce być jak najwyżej w ligowej tabeli. Chcemy utrzymać obecną lokatę do końca sezonu. Naszym priorytetem jest powrót do Ligi Mistrzów i mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować nasz cel.


Komentarze