Riccio: Chcemy jak najlepiej przygotować się do spotkania derbowego

Riccio: Chcemy jak najlepiej przygotować się do spotkania derbowego

Luigi Riccio udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co asystent Gennaro Gattuso miał do powiedzenia. 

O Krzysztofie Piątku:

 Piątek został niemal natychmiast włączony do naszego zespołu. To przyspieszyło jego adaptację i skuteczność na boisku. Gra z przodu przychodzi mu z łatwością, ale wciąż ma szerokie pole do poprawy. W okolicy pola karnego zawsze stanowi zagrożenie dla swojego przeciwnika. On wciąż może się poprawić się w kontrolowaniu piłki i wspieraniu swoich kolegów z drużyny.

O zawodnikach, którzy trenowali w Milanello pomimo wolnego:

 Dla nas ważne jest, aby zespół odpowiednio się zregenerował na poziomie mentalnym przed meczem derbowym. Dlatego wolimy dać zawodnikom kilka dni wolnego. Dla intensywności i metodyki treningów taka decyzja może okazać się kluczowa. Po kilku dniach wolnego będziemy musieli wznowić pracę i przygotować się odpowiednio do spotkania z Interem.

Mimo okresu wolnego, wielu zawodników zdecydowało się na trenowanie w Milanello. Nasz sztab szkoleniowy zawsze jest tam obecny, więc jeśli ktoś chce poprawić swoje umiejętności na poziomie technicznym lub popracować nad kondycją fizyczną  to zawsze może skorzystać z takiej okazji. 

 Czy w najbliższym czasie Paqueta będzie mógł liczyć na odpoczynek?

 W najbliższym czasie będzie to konieczne. W tym sezonie rozegrał ponad 50 spotkań niemal bez odpoczynku, zmieniając w tym czasie zespół i otoczenie. Paqueta wniósł naprawdę wiele do naszego zespołu. Na ten moment ciężko mi powiedzieć kiedy będzie możliwość dać mu trochę odpocząć. Najprawdopodobniej będzie potrzebował jednego lub dwóch spotkań przerwy. Chcieliśmy to zrobić w Weronie, ale z powodu absencji Calhanoglu w środku tygodnia nie mogliśmy sobie na to pozwolić. Zdecydowaliśmy się więc dać mu pograć przez godzinę i zdjąć go na początku drugiej połowy.

O postawie zespołu:

 Nasz zespół dobrze się prezentuje pod względem fizycznym. W ostatnim czasie rozegraliśmy wiele spotkań z rzędu na dobrym poziomie. Nie można jednak wykluczyć, że w najbliższym czasie dojdzie do spadku poziomu naszej mentalności, ale z pewnością nie dojdzie do strat na poziomie fizycznym. Gra na odpowiednim poziomie będzie wymagała od nas odpowiedniej rotacji. W ten sposób będziemy zmuszeni do skorzystania z jak największej liczby zawodników do końca sezonu. Niewykluczone, że skorzystamy nawet z 18 lub 19 zawodników, którzy będą musieli zachować odpowiednie zaangażowanie do samego końca.

Czy Cutrone może grać z Piątkiem?

  Oni mogą grać razem na boisku. Patrick gra ostatnio mniej, choć zasługuje na częstsze występy. Jeśli pojawi się okazja do skorzystania z obu zawodników to dlaczego by z tego nie skorzystać? Być może będziemy częściej korzystać z takiego rozwiązania w przyszłym sezonie. Teraz musimy myśleć wspólnie o dobru zespołu. Na ten moment obaj zawodnicy potrzebują rywalizacji między sobą. Dobra postawa obu zawodników może tylko pozytywnie wpłynąć na zespół.

 Czy myślicie już o meczu z Interem?

 Na razie myślimy o sobie. Inter to konkurencyjny i silny zespół. Chcemy przygotować na to spotkanie jak najlepiej i pokazać się w nim z jak najlepszej strony.

Komentarze

 • avatar
  Ilfenomeno
  Czyli gra z najgorszą drużyna tej ligi nie była dobrym momentem na spróbowanie gry 2 napastnikami ? :D
  • avatar
   Jacubinho7
   Patrząc na niepewną sytuację w tabeli lepiej nie kombinować z ustawieniem zespołu i grać tak jest, dokonując od czasu do czasu rotacji. Niejednokrotnie Gattuso mówił o tym, że grając chociażby 1-4-4-2 zespół oddaje zbyt dużo miejsca przeciwnikowi na boisku, co tylko szkodzi drużynie. Nie ma więc sensu grać ustawieniem, które nam nie idzie.