Remis, po którym nikt nie jest zadowolony - Juventus 1:1 Milan

W ramach 4. kolejki Serie A, Milan grał na wyjeździe z Juventusem.

Fantastycznie w mecz weszli gospodarze. Po rzucie rożnym rozgrywanym przez Milan z błyskawiczną kontrą ruszyli Bianconeri. Piłkę na wolne pole otrzymał Alvaro Morata i popędził przez połowę boiska, mając przed sobą jedynie bramkarza, którego pokonał delikatnym lobem. W 4. minucie Juventus wyszedł na prowadzenie 1:0.

Po zdobytej bramce Juventus nie spoczął na laurach i nadal napierał na bramkę gości. W 17. minucie potężny strzał z dystansu oddał Dybala, jednak świetnie interweniował Maignan.

Stara Dama rozpoczęła spotkanie tak, jak do tej pory grał Milan, wysokim i agresywnym pressingiem. Rossoneri próbowali odnaleźć przestrzenie na boisku i uciec piłkarzom w biało-czarnych trykotach.

Drugi cios piłkarze Stefano Pioliego otrzymali w 35. minucie, kiedy to w wyniku kontuzji boisko musiał opuścić Simon Kjaer.

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o 2 dodatkowe minuty, jednak nie przyniosły one zmiany rezultatu. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:0 dla Juventusu.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy polegało na wzajemnych faulach i przeszkadzaniu. W 68. minucie groźny strzał oddał z dystansu Leao. W 74. minucie z kolei w groźnej sytuacji znalazł się Danilo, jednak jego mocny strzał obronił bramkarz Milanu.

W 76. minucie Sandro Tonali wykonywał rzut rożny i zacentrował idealnie na głowę Ante Rebicia. Chorwacki napastnik wyskoczył najwyżej i uderzeniem od słupka pokonał Wojciecha Szczęsnego. W ten sposób na tablicy wyników widniał już remis 1:1.

W 83. minucie dobre długie podanie na wolne pole dostał Rebić, popędził w stronę bramki i oddał potężny strzał, jednak nad poprzeczką. 3 minuty później fantastyczne podanie w pole karne dostał Pierre Kalulu, który stanął oko w oko z polskim bramkarzem, jednak Szczęsny kapitalnie obronił tę sytuację.

W samej końcówce w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się jeszcze Alessandro Florenzi, lecz jego mocny strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez Locatellego.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry, jednak wynik nie uległ już zmianie. W 4. kolejce Serie A, Milan zremisował w Turynie z Juventusem 1:1.

Bramki:

4' Morata (1:0), 76' Rebić (1:1)

Składy:

Juventus (1-4-4-2): Szczęsny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado (Chiesa 72'), Bentancur, Locatelli, Rabiot; Dybala (Kulusevski 79'), Morata (Kean 66')

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Tomori, Kjaer (Kalulu 35'), Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie (Bennacer 63'), Tonali; Saelemaekers (Florenzi 63'), Diaz (Maldini 90+3'), Leao; Rebić