Reina: Z każdym dniem ten zespół staje się coraz silniejszy

Reina: Z każdym dniem ten zespół staje się coraz silniejszy

Pepe Reina udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia:

O Donnarummie:

Kiedy przez większość swojej kariery jesteś przyzwyczajony do gry jako pierwszy bramkarz, zaakceptowanie roli zmiennika nie jest łatwe. To coś dla mnie zupełnie nowego. Jako prawdziwy zawodowiec zawsze staram się dawać z siebie wszystko. Staram się, aby Gigio dalej się rozwijał i był jeszcze silniejszy. Nadszedł moment, kiedy jest on w stanie zachować pełną regularność, popełniać mniej błędów jak to tylko możliwe i dać wiele punktów dla swojej drużyny w lidze. Wszyscy jesteśmy tutaj, aby dać mu pomocną dłoń. Nie możemy zapominać, że on ma tylko 19 lat, nawet jeśli od lat gra w piłkę nożną. Należy więc sprawiedliwie go osądzać.

O Gattuso:

On bardzo przypomina mi Sarriego. Obaj zaczynali z niskiego szczebla, każdy z nich żyje z meczu na mecz i dla każdego z nich futbol jest wszystkim. Ich osobowości są podobne do siebie. Są to ludzie pełni pokory, którzy mogą walczyć o najwyższe cele.

O Higuainie:

Higuain ma pewne problemy z kręgosłupem, o których nic nie mówił. Uważam, że wielu powinno go lepiej traktować. Kiedy znów wróci do pełni formy wraz ze swoim głodem gry, który widzę każdego dnia w jego grze, nie będzie żadnych wątpliwości co do jego osoby, w szczególności wśród ludzi, którzy źle o nim mówią. On nie jest tylko jednym z najlepszych napastników we Włoszech. On jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Jego zadaniem jest pokazanie swoich umiejętności na boisku i doprowadzić nas do realizacji naszych celów.

O zespole:

Drużyna wygrywa razem i przegrywa razem, przezwycięża wspólnie trudne momenty i dzięki temu staje się silniejsza. Z każdym dniem ten zespół staje się coraz silniejszy.

Kto wygra Scudetto?

Przykro mi to mówić, ale na chwilę obecną jest tylko jeden faworyt i jest nim Juventus. Mówię to jako antyfan Juventusu. Jeśli utrzymają swoją formę, mogą wygrać Scudetto już w kwietniu.

O celach na ten sezon:

Mam nadzieję, że uda mi się zająć miejsce w pierwszej czwórce tabeli i podnieść kilka trofeów z Milanem.

Komentarze