Reina: Uważam, że transfer do Milanu jest dla mnie w pełni satysfakcjonujący

Reina: Uważam, że transfer do Milanu jest dla mnie w pełni satysfakcjonujący

Pepe Reina udzielił wywiadu dla Corriere dello Sport. Oto co Hiszpan miał do powiedzenia:

O Napoli: 

Napoli zawsze będzie w moim sercu. Chciałem z nimi wygrać Scudetto, ale to mi się niestety nie udało. To były cudowne 4 lata w mojej karierze.

 O Milanie: 

Teraz przejdę do Milanu i będzie to kolejne, niesamowite doświadczenie w moim życiu. Trafię tym samym do jednego z największych klubów na świecie. Uważam, że transfer do Milanu jest dla mnie w pełni satysfakcjonujący.

 O europejskich pucharach:

 Chciałbym zagrać wraz z Milanem w Lidze Mistrzów. Te rozgrywki są naprawdę ważne dla tego klubu i mam nadzieję, że uda nam się zrealizować ten cel. Chciałbym w barwach Milanu spędzać wieczory na europejskich stadionach. 

O sytuacji Milanu: 

W ogóle mnie to nie martwi. Jestem bardzo spokojny. Oni dobrze wiedzą jak sobie z tym poradzić. 

O Donnarummie:

 Mówimy o bramkarze reprezentacji Włoch na następne 15 lat. Wielu z nich oczekuje od niego wielkich rzeczy. Wcale im się nie dziwię. Jest to piłkarz który wzorcowo podchodzi do swojej pracy i potrafi zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Chciałbym zbudować z nim dobrą relację na boisku i poza nim. Chciałbym,  aby miał we mnie wsparcie i mógł na mnie zawsze liczyć. Cenię go jako bramkarza. Być może też nauczę się coś od niego. Kto wie może Dzięki niemu znowu poczuję się młody.

 O ewentualnym starciu z Napoli: 

Mecz z Napoli będzie dniem, którego będę oczekiwał z niepokojem wraz z wszystkimi członkami mojej rodziny. Nie wiem jakie będą towarzyszyły mi wówczas emocje. Myślę że będę zachwycony podobnie jak w ostatnią niedzielę kiedy to po raz ostatni postawiłem stopę na stadionie Napoli jako ich zawodnik. Jestem im wdzięczny za to, że dali mi szansę i mogą występować się w klubie. Nigdy nie będę umiał im za wszystko podziękować. 

O wezwaniu do prokuratury w związku z kontaktami z mafią: 

Stawiłem się w prokuraturze, aby potwierdzić mą absolutną neutralność w tej sprawie i wykluczyć moje kontakty z Camorrą. Moje życie prywatne jak i zawodowe nie mają nic wspólnego z tą organizacją. Mój przyjaciel e-prawnik, Manolo Iengo, na którym mogę zawsze polegać będzie bronił moich interesów. W razie potrzeby udowodnię on kim jest Pepe Reina, nawet jeśli niektórzy mają wobec tego wątpliwości.

Komentarze

 • avatar
  tomundo94
  Coś mi się wydaje, że jest on pewniejszy od Gigio i lepiej będzie na niego stawiać, nawet gdyby dollar jakimś cudem został u nas
 • avatar
  Jacubinho7
  Jakoś nigdy nie przepadałem za nim, ponieważ sprawiał czasem wrażenie butnego człowieka. Kto wie może w Milanie się do niego przekonam.