Reina: Chcemy wrócić na właściwą ścieżkę

Reina: Chcemy wrócić na właściwą ścieżkę

Pepe Reina udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

 Musimy odpowiednio zareagować, aby pozbyć się goryczy, która sprawia, że nasi fani opuszczają stadion przed końcowym gwizdkiem. Ostatnio zaliczyliśmy zły występ. Dobrze rozumiemy reakcję kibiców na nasze występy. Nie byliśmy odpowiednio przygotowani na ten mecz. W tym tygodniu mamy nadzieję, że zobaczymy silniejszy Milan, szczególnie pod względem charakteru, z większą determinacją i osobowością. Zobaczymy jak poradzimy sobie w sobotę.

 Co powinniście zrobić w Genui?

 Przesłanie wszystkich zawodników musi być jasne. Każde spotkanie można wygrać, zremisować lub przegrać. Podczas meczu nigdy nie można stracić duszy, serca i woli walki. Do tej pory nie robiliśmy sobie dobrze i nie byliśmy zadowoleni z występów w koszulce, którą zakładamy. Musimy to zmienić. Chcemy wrócić na właściwą ścieżkę.

 Jak wydostać się z tego trudnego momentu?

 Wierzę, że w piłce nożnej są okresy, którym towarzyszy nieco więcej goryczy czy ciemności. Ten czas jest szansą na to, aby wrócić silniejszymi. Musimy zareagować na pewne wydarzenia w sposób zdecydowany i bezpośredni. Kiedy zostawiasz za sobą ten negatywny czas, zespół staje się silniejszy. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć siłę i ducha. Chcemy iść z podniesionymi głowami, robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby było dobrze.

 Czy w Turynie zostałeś wyrzucony z powodu nadmiaru miłości do Milanu? (czerwona kartka)

 Uważam się za osobę, które zawsze myśli o zwycięstwie i nigdy nie lubi przegrywać. Takie chwile są trudne dla wszystkich i teraz nie ma sensu rozmawiać o porażce, ale to był punkt zwrotny w grze. W pierwszej połowie meczu z Torino, Milan pokazał to, czego wszyscy się spodziewają. Pokazaliśmy, że Milan może być konkurencyjny.

 Czy Milan powinien zacząć następne spotkanie w podobny sposób jak w pierwszej połowie meczu z Torino?

 Mecz z Fiorentiną był zupełnym przeciwieństwem tego, co zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie meczu z Torino. Jesteśmy najmłodszym zespołem we Włoszech, co z jednej strony jest naszą zaletą, ale z drugiej bywa powodem do wielu nieprzyjemności. Nie chcę szukać żadnego alibi  ale taka jest rzeczywistość.

 Jak przebiega proces rozwoju Donnarummy?

Gigio jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Obecnie znajduje się w bardzo dobrej formie i mamy nadzieję, że jego dobra passa będzie kontynuowana. Wszyscy tutaj jesteśmy, aby mu pomagać i zapewnić mu stały rozwój. Każdy z bramkarzy jest gotowy na to, aby wejść na boisko w momencie, kiedy będzie tego potrzebował trener i zespół.

 W sobotę będziecie się mierzyć z Zapatą...

 Zapata był ważnym zawodnikiem dla Milanu. W szatni był złotym człowiekiem, a prywatnie dobrą osobą. Każdy członek naszej szatni darzy go szacunkiem, ale podczas najbliższego meczu będziemy musieli zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić nasze ostatnie wyniki i wrócić z Genui ze zwycięstwem.

Komentarze