Rebić: Wierzę w siebie i wiem, że mogę przydać się tej drużynie

Rebić: Wierzę w siebie i wiem, że mogę przydać się tej drużynie

Ante Rebić udzielił wywiadu dla Sportske Novosti. Oto, co napastnik Milanu miał do powiedzenia.

 O sezonie w Milanie:

 Z pewnością nie jest to sytuacja, której oczekiwaliśmy przed rozpoczęciem sezonu. Z czasem jednak nasza sytuacja uległa poprawie. Stanowimy młody i jakościowy zespół. Pewne rzeczy wymagają czasu. Pracujemy dobrze. Jestem optymistą.

O wzmocnieniach zespołu:

 Zimą sprowadziliśmy kilku doświadczonych i wysokiej jakości zawodników, którzy mogą nam bardzo pomóc w trakcie sezonu. Dobre wyniki są już widoczne. W ostatnich czterech spotkaniach radziliśmy sobie dobrze i awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

 O Ibrahimoviciu:

 Ibrahimović jest jednym z najlepszych napastników w historii futbolu. Z pewnością jest on wzmocnieniem dla Milanu, który korzysta z jego doświadczenia i jakości na boisku. Ponadto dzięki niemu wszyscy lepiej się czujemy i możemy więcej poprawić zarówno na boisku jak i poza nim. Ibra jest pozytywną postacią, która wprowadza zwycięską mentalność w szatni. On i ja często ze sobą rozmawiamy. Ibra jest miłym facetem, który zawsze służy radą młodszym zawodnikom. To zaszczyt grać z nim w jednym zespole.

 O transferze do Milanu:

 Nie myślałem zbyt długo nad tym transferem. Milan jest wielkim klubem i chciałem do niego dołączyć. Zawsze chciałem grać w wielkim klubie i udało mi się osiągnąć mój cel. Teraz muszę zostawić tutaj swój ślad. Chcę zrobić coś, co zostanie zapamiętane. Wierzę w siebie i wiem, że mogę przydać się tej drużynie. Pewnego dnia wrócę do Frankfurtu, ale teraz mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.

O Bobanie:

 Zwykle rozmawiam z nim po meczu i jest zawsze gotowy mi pomóc. On w nas wierzy i to jest dla nas bardzo ważne.

O pozycji na boisku:

Nigdy nie byłem prawdziwą dziewiątką i nigdy nie byłem najlepszym strzelcem swojego zespołu. W reprezentacji i w Eintrachcie byłem jednym z najważniejszych zawodników w drużynie. Uważam, że mam pewne cechy, które są zawsze mile widziane w każdej drużynie i sprawiają, że moi koledzy z drużyny stają się lepsi. Uważam, że moja obecność w tak dużym klubie jak Milan nie jest przypadkowa.

 O swojej pracy:

 Staram się podchodzić profesjonalnie do piłki nożnej i wykonywać swoje zadania z pełnym zaangażowaniem. Zawsze chce dawać z siebie wszystko. Profesjonalizm w piłce nożnej wymaga również cierpliwości. Pewne rzeczy jak na przykład proces aklimatyzacji nie można pominąć i wymaga czasu. To trener decyduje, kogo potrzebuje w danym meczu. W ostatnim spotkaniu zagrałem dobrze, zdobyłem dwie ważne bramki. Ponadto rozegrałem trochę minut w Pucharze Włoch. Trener widział mnie na boisku i jest przekonany, że może na mnie liczyć.

Komentarze