Rebić: Ten klub posiada odpowiednie cechy, aby walczyć o ważne cele

Rebić: Ten klub posiada odpowiednie cechy, aby walczyć o ważne cele

Ante Rebić udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co chorwacki napastnik miał do powiedzenia.

 Czy chciałbyś wrócić na boisko?

 Na ten moment najważniejsze jest zdrowie. Zachęcam wszystkich do przestrzegania ustalonych zasad. Mam nadzieję, że ta sytuacja wkrótce się skończy. Nie mogę doczekać się powrotu do normalności i robienia tego, co robiłem przed pandemią. W 2020 roku miałem wreszcie okazję zagrać kilka spotkań z rzędu, co pozwoliło mi zademonstrować moje umiejętności. Uważam, że wykorzystałem ten moment w najlepszy możliwy sposób.

 Jakie są Twoje dotychczasowe odczucia związane z Milanem?

 Właściwie to spodziewałem się tego wszystkiego, ponieważ w ostatnich 3 sezonach grałem bez przerwy i dobrze wykonywałem swoją pracę, zarówno w Niemczech jak i z drużyną narodową. Czekałem na to, aż trafię do klubu takiego jak Milan, który zweryfikuje moje umiejętności i to, co potrafię. Z pewnością mogę się dalej rozwijać. Mam ku temu odpowiednie warunki i chcę z tego skorzystać.

 O mundialu w Rosji:

 Osiągnięcie tak historycznego kamienia milowego było niesamowitym uczuciem. Zrobiliśmy to, ponieważ każdy z nas prezentował odpowiednią jakość i byliśmy prawdziwą grupą, prowadzoną przez wspaniałego trenera. Niektóre rzeczy zrealizowaliśmy we właściwy sposób i osiągnęliśmy taki wynik.

 Punktem zwrotnym w Twojej dotychczasowej karierze w Milanie był mecz z Udinese. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Zdobycie 2 bramek zawsze cieszy, szczególnie wtedy, kiedy zespół wygrywa dzięki Tobie. Z pewnością była to okazja, która pozwoliła mi zaprezentować umiejętności w Milanie. 

Czy chciałbyś, aby Pioli pozostał trenerem Milanu?

Nie do mnie należy decyzja  związana z przyszłością trenera. Jeśli mam być szczery to zawsze w siebie wierzyłem. Pioli dał mi możliwość rozegrania kilku spotkań z rzędu i jestem za to naprawdę wdzięczny. Dzięki niemu mogłem pokazać to, co potrafię. Zawsze staram się wyciągać wnioski ze swojej gry i poprawiać swoje umiejętności.

 Jaki byłby idealny scenariusz po 2 latach wypożyczenia w Milanie?

 Myślę, że rozmawianie na ten temat jest przedwczesne. To, co obecnie się dzieje, jest kolejnym dowodem na to, że w życiu nie można podejmować żadnych prognoz. Nie widzę więc sensu mówić o tym, co wydarzy się za rok. Zobaczymy.

 Czy podoba Ci się Mediolan?

 Mediolan jest moim ulubionym miastem. Czuję się tutaj świetnie. To miasto oferuje mi inny styl życia. Niczego mi tutaj nie brakuje i mogę zapewnić sobie wszystkie niezbędne potrzeby.

O Ibrahimoviciu:

 Ibra jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem i jednym z najlepszych zawodników w historii futbolu. Jego osobowość i obecność w szatni bardzo nam pomagają. Jego cenne wskazówki pomagają nam się rozwijać i poprawiają naszą grę.

 Czego potrzebuje Milan, aby myśleć o Lidze Mistrzów?

 W tym sezonie straciliśmy zbyt wiele punktów na początku sezonu. Myślę, że ten klub posiada odpowiednie cechy, aby walczyć o ważne cele. Nieraz udowodniliśmy, że możemy grać z silnymi przeciwnikami na odpowiednim poziomie. Wszystko zależy od nas samych.

Komentarze