Ravezzani: Preziosi chce kupić Milan!

Ravezzani: Preziosi chce kupić Milan!

Dziennikarz Telelombardia, Fabio Ravezzani podczas dzisiejszego programu na kanale Antena 3 wypowiedział się na temat tajemniczej oferty kupna Milanu przez pewnego Włocha związanego z piłką nożną. Oto co żurnalista miał do powiedzenia:

W ostatnim czasie pojawiła się nowa osoba która wyraziła chęć zostania większościowym udziałowcem Milanu. Cała operacja miałaby się odbyć na dwóch etapach ale jej przebieg zależy także od wielu czynników:  Yonghong Li nie może działać w Milanie sam, musiałby znaleźć dla Milanu nowego partnera biznesowego ( na początku sprzedaż pakietu mniejszościowego do 20% a następnie sprzedaż pakietu większościowego) lub w pierwszej kolejności przekazuje pałeczkę funduszowi Elliot.

Ta osoba ma zupełnie odmienny projekt od tego, o którym marzą fani i nie mówię tutaj  o arabskim czy rosyjskim magnacie. Osoba ta wyraziła chęć zakupu 20% udziałów,va z czasem chciałaby posiadać łącznie do 51% akcji. Cała ta operacja miałaby kosztować 330 mln euro i miałaby się na nią składać: 

* Zakup 20% udziałów do 150 milionów euro oraz zawarcie umowy z akcjonariuszami, na mocy której miałby znaleźć się w kierownictwie klubu

* następnie po roku lub dwóch, miałby zostać wykonany kolejny krok, dzięki któremu osoba ta miałaby pozyskać łącznie 51% udziałów. 

Zweryfikowaliśmy tę osobę bardzo dokładnie i uważamy że operacja ta jest wykonalna. Osoba ta wyraziła chęć zainteresowania zakupu udziałów Milanu na drodze urzędowej nawet Lśnienie zostało to upublicznione. Ta osoba jest prezesem jednego z klubów występujących w Serie A. Jeśli chciałaby ona zainwestować w Milan musiałaby Dokonaj przydarzy z aktualnego klubu. Kto jest tą tajemniczą osobą? Enrico Preziosi!!!


Enrico Preziosi aktualnie jest właścicielem Genoi, a prywatnie jest wielkim przyjacielem byłego CEO Milanu, Adriano Gallianiego, z którym to przeprowadzał to niejeden transfer między klubami. 

Komentarze

 • avatar
  KAKA22
  To wszystko by sie zgadzało Galliani juz dawno o tym wiedzial i nie na darmo robil druga Genoe w Milanie a wszystko zlecil Preziosi Xd
 • avatar
  JavaScriptToCwel
  To niedługo czeka nas emocjonująca walka o utrzymanie
 • avatar
  MK92
  Milan i Genoa przyciągają się jak magnes. Może fuzja za kilka lat? ;) Ale nie miałbym nic przeciwko, gdyby właścicielem Milanu znów był w przyszłości jakiś bogaty Włoch.
 • avatar
  GiveMeReason
  O ja pierdole Boze miej nas w swojej opiece
  • avatar
   MK92
   "Telelombardia"... I wszystko jasne!