Prezentacja Marco Giampaolo - wywiady

Prezentacja Marco Giampaolo - wywiady

 Dzisiaj odbyła się prezentacja Marco Giampaolo jako pierwszego trenera AC Milan. Wzięli w niej udział także Paolo Maldini, Zvonimir Boban i Frederic Massara. Poniżej prezentujemy przebieg dzisiejszej konferencji.

Jako pierwszy głos zabrał Zvonimir Boban:

 Dzisiaj jest dzień Giampaolo. Ten wybór był szybki i logiczny, na poziomie piłki nożnej. Marco oferuje nam koncepcję pięknej gry, której chce San Siro i która wyraża koncepcję Milanu. Jesteśmy na dobrej drodze, aby wrócić do miejsca, w którym musimy być. 

Kiedy odebrałem telefon od Paolo, moja pierwsza myśl dotyczyła trenera. Poinformowano mnie wówczas, że wybór padł na Giampaolo. Ivan Gazidis potwierdził ten wybór.

Paolo Maldini:

Jesteśmy tutaj, aby wpłynąć pozytywnie na przyszłość klubu. Pewne decyzje zostały niemal natychmiast podzielone między kierownictwo, a dział techniczny.

Marco Giampaolo: 

 Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do Milanu. Milan jest wspaniałym klubem. To dla mnie wielka okazja, na którą zasłużyłem sobie dzięki swojej pracy i poświęceniu.  Teraz muszę to potwierdzić na boisku. Klub powiedział mi, że nie ufa trenerom, którzy nigdy nie zawiedli (śmiech).

 Kiedy pojawiły się pierwsze kontakty?

Kontakt pojawił się w momencie, kiedy popłynąłem z moimi przyjaciółmi do Chorwacji. Pięć lat temu zacząłem od Serie C. Moja kariera mogła się zakończyć w tamtym momencie, ale tak się nie stało. Pięć lat temu otrzymałem telefon od Paolo, który uczynił mnie szczęśliwym człowiekiem. Jestem mu bardzo wdzięczny za otrzymaną szansę. 

Milan daje mi poczucie przynależności, osiągając wyniki dzięki tożsamości i grze. Myślę, że wielkie kluby powinny mieć tożsamość. Mam tutaj na myśli tak wiele aspektów, tyle pracy do zrobienia. Celem jest być rozpoznawalnym, a fani muszą mieć poczucie przynależności do tych barw i do tego logo.

Mój slogan? Trzymaj głowę wysoko i graj w piłkę nożną (nawiązanie do pierwszej konferencji prasowej Antonio Conte). 

Jeśli chodzi o mnie, nie zamierzam dzielić zawodników na rezerwowych czy na piłkarzy pierwszego składu, silnych lub nie. Interesują mnie jedynie zawodnicy z ambicjami, którzy chcą zostać zapamiętani. Nasz projekt ma na celu zaoferowanie pięknej piłki nożnej i piłkarskiego show. Naszym punktem odniesienia musi być konkretna wizja. Milan musi zawsze dawać z siebie maximum na boisku, a nie tylko przez pewien moment na boisku.

 Jak trudno jest utrzymać oczekiwania wobec dobrej gry?

 Nie możesz dobrze grać bez dobrych zawodników. Milan ma kilku dobrych zawodników. W zeszłym sezonie myślałem, że Milan może sprawić niespodziankę. Pamiętam przegrany mecz przeciwko Napoli. Był to piękny mecz. Zawsze zdawałem sobie sprawę z tego, że ten zespół posiada cechy, które pozwalają mu na osiągnięcie określonego w wyniku.

Frederic Massara:

 Spotykam Marco w Milanie po długim czasie. Miło będzie pracować razem i przywrócić ten klub na europejski poziom.

Marco Giampaolo:

Wyniki? Wszystko wymaga czasu. Czas nie będzie dla nas sprzymierzeńcem ani wrogiem. Pewne ambicje muszą być obecne w zespole. Różnice między różnymi rankingami są często subtelne. Paolo i Zvone mają doświadczenie w sprzedaży. Być może również się od nich czegoś nauczę.

 Szanuję historię i ambicje Milanu, bez żadnego strachu. Milan nie może się niczego i nikogo obawiać. 

 Na jakich pozycjach brakuje dobrych zawodników?

 Na samym początku chciałbym jak najlepiej poznać zespół. Jest mi przykro z powodu absencji Kessie, Laxalta, Paquety, Bonaventury i innych, których z różnych przyczyn nie mogę zobaczyć od razu. Chcę poświęcić trochę czasu na refleksje i ocenić przydatność każdego zawodnika w zespole. Jutro czeka mnie pierwszy dzień pracy. Muszę zrozumieć, gdzie jestem i z kim mam do czynienia. Muszę jak najlepiej poznać charakter zawodników. Mogę jednak powiedzieć, że będziemy grać czwórką z tyłu.

 Jaki jest cel Milanu na przyszły sezon? Trzecia czy czwarta pozycja?

 Naszym ostatecznym celem jest zbudowanie dobrego zespołu i wprowadzenie go na odpowiednią ścieżkę. Na ten moment mam około 24-25 zawodników do swojej dyspozycji, a nie tylko trzech jak chociażby Paqueta, Donnarumma czy Piątek. W naszym zespole nie będzie miejsca na żadne primadonny czy osoby uprzywilejowane.

Co dalej z Suso? Czy znajdzie on miejsce w ustawieniu Twojego zespołu?

Suso jest dobrym zawodnikiem, którego osobiście bardzo sobie cenię. Będzie on jednym z elementów, którego przydatność będzie trzeba rozważyć w zależności od pozycji i formacji na boisku. Jeśli chodzi o formację, nie podjąłem jeszcze decyzji w tej sprawie. Nie zamierzam narzucać na siłę jakiegoś ustawienia. Wszystko będzie zależało od zawodników i naszej codziennej pracy.

Jak będzie wyglądać mercato Milanu?

 Mamy kilka pomysłów i pracujemy nad pewnymi profilami wspólnie z klubem.

Jakie masz relacje z Sarrim?

Sarri jest moim przyjacielem i często ze sobą rozmawiamy. Równie często jemy razem kolację i rozmawiamy o naszych różnych doświadczeniach . Sarri jest przykładem trenera, który wiele wycierpiał, ale dzięki swojej nauce i doświadczeniu, udało mu się osiągnąć naprawdę wiele. Wiele mu zawdzięczam. To on namówił mnie do pracy w Empoli.

Arrigo Sacchi niejednokrotnie wypowiadał się o Tobie pozytywnie. Co myślisz na ten temat?

Dobre słowo i szacunek ze strony Sacchiego jest czymś dla mnie nie do pomyślenia. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale i też odpowiedzialność. Nie boję się odpowiedzialności, która na mnie czeka. Co najwyżej boję się przyjechać jutro późnym wieczorem z powodu żony (śmiech).

Paolo Maldini:

Sacchi zawsze chwalił pracę Giampaolo.

Marco Giampaolo:

Dwa dni temu został ogłoszony transfer Theo Hernandeza. Co myślisz o nim?

Jest piłkarzem, który jest dla nas bardzo ważny. To młody i bardzo jakościowy piłkarz. Jestem bardzo ciekawy jakim jest piłkarzem na co dzień. Theo może być jednym z najlepszych na swojej pozycji w nadchodzących latach.

Jakie są plany Milanu wobec mercato? Czy transfery Praeta i Veretout są możliwe? Co dalej z Andre Silvą i Cutrone?

Bardzo szanuję Praeta. To jednak nie zależy ode mnie czy dołączy on do zespołu. Veretout? (Brak odpowiedzi)

Andre Silva i Cutrone to zupełnie różni zawodnicy. Obaj jednak są silnymi piłkarzami.

Zvonimir Boban:

 Potwierdzam harmonię na rynku transferowym. Wiemy, jacy zawodnicy są nam potrzebni. Pracujemy 24 godziny na dobę. Paolo ma wszystko pod kontrolą. Giampaolo nie prosił o wiele. Oczekuje jednak większej jakości od zespołu.

Marco Giampaolo:

 Ze swojej strony  mogę obiecać fanom pracę i powagę. Zamierzam przyjść jutro do Milanello o 8 rano i o 8 wieczorem stamtąd wyjść. Nie lubię zawodników, którzy nie chcą pracować. Fani muszą czerpać owoce z tej pracy. To od nas będzie zależeć czy będziemy wzbudzać pozytywne emocje i jednoczyć ludzi.

Paolo Maldini:

Nasi fani nie chcą stracić swoich uczuć do Milanu. Ten płomień jest wciąż rozpalony. Musimy go wzmocnić. Musimy poprawić naszą pozycję w porównaniu do poprzedniego sezonu i wrócić do miejsca, w którym byliśmy.

Zvonimir Boban:

Liga Europy? Jest nam przykro z powodu całej sytuacji, ale musimy brać udział w największych światowych turniejach

Marco Giampaolo:

Czy jesteś mistrzem?

 Wcale tak nie uważam, mam naprawdę wiele wad. Nigdy nie naciskałem na Maldiniego i Bobana. Mam zaufanie wobec ich wiedzy i tego, co mi proponują. 

 Postaram się wykonywać jak najlepiej swoją pracę z zawodnikami z ubiegłego sezonu i mieć na oku Primaverę. Myślę, że nie będę musiał robić eksperymentów. Dla mnie osobiście liczy się przede wszystkim zachowanie i charakter zawodnika.

Paolo Maldini:

Czy Donnarumma opuści latem Milan? 

Naszym zamiarem jest utrzymanie go w naszym składzie przez długi czas. Takie jest nasze stanowisko w tej sprawie.

Marco Giampaolo:

Co możesz powiedzieć o swoim poprzedniku, Gennaro Gattuso?

 Chciałbym pogratulować kierownictwu załatwienie całej sprawy w związku z jego odejściem. Cała sytuacja jest dla mnie przykładem skutecznej komunikacji między stronami. Zespół pod jego wodzą bronił się w swoim stylu. Zobaczymy, czy będzie można coś zmienić w tej sprawie.

Zvonimir Boban:

Czy Elliott dalej myśli o Milanie, jego rozwoju?

 Zrównoważony rozwój nie oznacza rezygnacji z ambicji. Ambicje Elliotta są znacznie większe niż sądzą ludzie. Zamierzamy przyśpieszyć ten proces, podejmując przy tym właściwie decyzje.

Paolo Maldini:

Najlepsi zawodnicy? Najlepsi zawodnicy to Ci, o których pyta nas trener.

Zvonimir Boban:

Czy Modrić może dołączyć do Milanu? Czy jest coś na rzeczy czy to tylko plotki?

Sprowadzenie Messiego lub Modricia jest dziś niemożliwe. Okienko transferowe jest jeszcze długie. Musimy dokonywać dobrych transferów. 

Marco Giampaolo:

Jakie masz plany wobec Milanu?

 Musimy poprawić liczbę zdobytych i traconych bramek. To będzie jeden z moich celów podczas mojej pracy tutaj.

Komentarze

 • avatar
  kusniak90
  Wszystko ok ale co robi tutaj Bonera ? Ogólnie rozumiem kolesiostwo ale to przeginanie pały, bo gość raczej w niczym nie pomoże a wybitnym piłkarzem i legendą Milanucnje był, ba nawet nie był solidnym..
 • avatar
  powodzenia Marco. bardzo wierze, ze tym razem sie uda. a od Bonery rece precz.
 • avatar
  Ziolan
  Powodzenia naszemu nowenu trenerowi. Pokaż na co cie stać.forza Milan
 • avatar
  MK92
  Myślę, że nasz zarząd dokonał słusznego wyboru trenera. Giampaolo ma duży potencjał. Poza tym, widać że i on, i całe kierownictwo Milanu głęboko wierzy w sukces odbudowy klubu. Po prostu czuje się wielki entuzjazm w tych wypowiedziach. Forza Milan!
 • avatar
  Bernardos1983
  Wierzę że nie skończy się tylko na świetnie brzmiących słowach!! Trzymam kciuki z całej siły już pora na powrót na szczyty!! Forza Milan!!!