Prezentacja Bakayoko, Laxalta i Castillejo - konferencja

Prezentacja Bakayoko, Laxalta i Castillejo - konferencja

Poniżej prezentujemy linki do transmisji z konferencji prasowej z udziałem Tiemoué Bakayoko, Diego Laxalta i Samu Castillejo:

Youtube - język angielski [klik]

Facebook - jezyk włoski [klik]

Wypowiedź Tiemoue Bakayoko:

Jak wyobrażam sobię grę w lidze włoskiej? Myślę, że będzie łatwo mi się do niej dopasować. Chciałbym podziękować Milanowi za ich telefon i otrzymanie od nich szansy.

Gattuso? Przypomina mi w niektórych elementach Antonio Conte. Obaj posiadają wielką pasję do piłki nożnej. 

Moja rola na boisku? Nie rozmawialiśmy o tym jeszcze. Postaram się dać z siebie wszystko. Każdy musi być świadomy swoich umiejętności. To może pomóc trenerowi w ustawieniu roli danego piłkarza na boisku.

Porównanie z Desailly'm? On był bardziej obrońcą, aniżeli pomocnikiem. Mam nadzieję, że będzie mi dane osiągnąć to samo, co on. 

Jak oceniam swoją grę w Premier League? Jestem szczęśliwy, że było mi dane grać w tej lidze. Będąc zawodnikiem Chelsea było mi dane rozegrać wiele ważnych spotkać. To doświadczenie może bardzo pomóc mi w przyszłości. 

Kto inspirował mnie w dzieciństwie? Naprawdę dużo oglądałem Serie A. Było wielu zawodników, którzy mnie inspirowali jak chociażby Paolo Maldini, Weah czy Van Basten.  Jest tak wielu zawodników, których mogę wymienić w kontekście wzorów do naśladowania. 

Czy dużo brakuje Milanowi do Juventusu? Nie lubię dokonywać porównań. Milan wygrał więcej od nich. Nie chcę robić porównań. 


Wypowiedź Samu Castillejo:

Porównanie z Suso? On jest świetnym zawodnikiem. Jego kariera mówi sama za siebie. 

Jestem naprawdę szczęśliwy z powodu nowego rozdziału w moim życiu. Mogę grać na lewej lub na prawym skrzydle. Decyzja należy do trenera.

Bonera? Mówił mi wiele dobrego o tym mieście, klubie i fanach. Jestem naprawdę szczęśliwy z powodu dołączenia do Milanu. Mam nadzieję, że ta przygoda będzie satysfakcjonująca zarówno dla mnie jak i dla klubu.

Numer 7? Zawsze lubiłem ten numer. Był akurat wolny, więc go wziąłem. Moją intencją jest danie z siebie wszystko, co najlepsze. Numer jest kwestią drugorzędną. Postaram się pokazać jak z najlepszej strony z tym numerem na plecach.

Gra na San Siro? Przyjechałem wczoraj o 12 wraz ze swoją rodziną. Mam niezapomniane wspomnienia związane z tym miejscem. Nie mogę się doczekać poznania lepiej tego środowiska, fanów oraz postawienia stopy na boisku.

Jestem bardzo normalną osobą. Ciężko pracuję na treningach, jestem pokorną osobą. Najważniejsza jest dla mnie piłka nożna. Dam z siebie wszystko dla tego klubu. Zdaję sobie sprawę  tego, że pozyskanie mnie nie było łatwym zadaniem, dlatego postaram się pokazać z jak najlepszej strony.


Wypowiedź Diego Laxalta:

To był dla mnie ważny tydzień. Mam okazję dołączyć od jednego z największych klubów na świecie. To było moje marzenie. Jestem gotowy na nowe wyzwanie w swojej karierze. Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. Dołożę wszelkich starań, aby pokazać się z jak najlepszej strony, szczególnie w spotkaniu derbowym. 

Genoa? Jest naprawdę przykro z powodu tego, co się stało. To jest wielka tragedia, która dotknęła nas wszystkich. Składam kondolencje wszystkim rodzinom, które ucierpiały w wyniku tej katastrofy. 

Tabarez [trener reprezentacji Urugwaju, przypis redaktorski]? Nie miałem okazji z nim porozmawiać, ale postaram się to zrobić w najbliższych dniach. 

Na jakiej pozycji będę grał? Decyzja należy do Gattuso Zawsze postaram się być do jego dyspozycji i postaram się dać z siebie wszystko niezależnie od pozycji, na której zagram. 

Leonardo i Maldini? Odebrane od nich telefonu i możliwość zobaczenia ich na żywo jest czymś niesamowitym. Bycie częścią tej grupy jest dla mnie piękną sprawą i wiele to dla mnie znaczy. Kiedy dostałem telefon od Milanu, wiedziałem, że to dla mnie najlepszy możliwy wybór. Zrozumiałem wtedy, że to dla mnie najlepsza okazja, aby wykonać kolejny krok w swojej karierze. 


Komentarze