Poszukiwań nowego szkoleniowca ciąg dalszy

Poszukiwań nowego szkoleniowca ciąg dalszy

Włoskie media po raz kolejny w ostatnich dniach zabrały głos w sprawie kandydatów do zastąpienia Gennaro Gattuso w przyszłym sezonie.

Oto, co niektóre z nich miały do powiedzenia:

La Gazzetta dello Sport:

Eusebio Di Francesco jest na ten moment faworytem do objęcia Milanu. Jak na razie Rossoneri nie złożyli oferty 49-latkowi, ale zdaniem włoskiej gazety jest to tylko kwestia czasu. Włoch mógł wcześniej trafić do zespołu Il Diavolo. O zakontraktowaniu Di Francesco myślał swego czasu Adriano Galliani. 

Gian Piero Gasperini (Atalanta), Marco Giampaolo (Sampdoria) i Leonardo Jardim również znajdują się na liście życzeń klubu z via Aldo Rossi. Jeśli chodzi o Maurizio Sarriego, Włoch chce kontynuować swoją przygodę z Chelsea.


Panorama:

Marzeniem Milanu na nowego trenera jest Gian Piero Gasperini. Alternatywą dla szkoleniowca Atalanty jest Eusebio Di Francesco.


Mediaset:

Ściągniecie Maurizio Sarriego do Milanu jest trudną i skomplikowaną w realizacji operacją. W kręgu zainteresowań Rossonerich znajdują się m.in. Eusebio Di Francesco czy Marco Giampaolo.


Carlo Pellegatti:

W ostatnim czasie Milan kontaktował się z Antonio Conte. Włoch znajduje się na szczycie listy życzeń amerykańskiego funduszu Elliott.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Z tych realnych dla nas trenerów, to chyba najbardziej chciałbym Di Francesco, którego widziałem u steru Milanu już w 2016 roku, gdy jego rewelacyjne Sassuolo awansowało do Ligi Europy naszym kosztem. Ewentualnie Gasperini mógłby tu coś pozytywnego zdziałać.
  • avatar
    Nie ma co się rozwodzić. I tak przyjdzie jakiś ogórek na ławkę trenerską.