Porażka z drużyną Gattuso - Milan 0:1 Napoli

W ramach 27. kolejki Serie A, Milan podejmował na własnym obiekcie SSC Napoli.

Hit kolejki w pierwszej połowie rozczarował. Brak był gry na jeden kontakt, panował deficyt ciekawych akcji, a akcje toczone były w jednostajnym tempie. Najlepszą okazją w pierwszej połowie, był strzał Zielińskiego, który z problemami obronił Donnarumma. Najlepszym graczem w pierwszej połowie był Tomori, który zaliczył wiele udanych interwencji i był liderem obrony. Najjaśniejszymi punktami Napoli byli Insigne oraz Zieliński.

Drugie 45 minut źle rozpoczęło się dla gospodarzy. Już 4 minuty po wznowieniu gry Zieliński podał do wbiegającego w pole karne Politano, a ten uderzeniem po długim słupku pokonał Donnarummę. Napoli wyszło na prowadzenie. Podrażniony Milan ruszył do przodu, lecz Partenopei grali dobrze w obronie i nie pozwalali na wiele swym rywalom.

W 58. minucie groźny strzał oddał Ruiz, ale dobrze w tej sytuacji interweniował Gigio Donnarumma.

65. minuta przyniosła dobrą centrę Rebicia do Leao. Portugalczyk kopnął jednak piłkę zbyt koślawo i trafił prosto w Ospinę. Po upływie 5 minut z rzutu wolnego centrował Sandro Tonali. Ta trafiła na głowę Rebicia, który sytuacyjnym uderzeniem próbował zaskoczyć bramkarza gości, bezskutecznie.

Gorąco na murawie zrobiło się w końcówce spotkania. W 86. minucie w polu karnym Napoli upadł Theo Hernandez, a zawodnicy Rossonerich domagali się podyktowania rzutu karnego. Arbiter po analizie VAR stwierdził, że faulu w tej sytuacji nie było.

W doliczonym czasie gry piłkarze Il Diavolo musieli radzić sobie, grając jednego zawodnika mniej. Niezadowolony ze sposobu sędziowania Ante Rebić powiedział kilka niecenzuralnych słów w kierunku arbitra i zobaczył za to czerwoną kartkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Milan przegrał na San Siro z SSC Napoli 0:1.