Porażka w meczu na szczycie.

W hitowym meczu bieżącej kolejki włoskiej ekstraklasy podopiecznym Stefano Piolego przyszło się mierzyć z SSC Napoli. Stawką spotkania był fotel wicelidera i dotrzymanie kroku Interowi Mediolanu, który rozbił Salernitane, aż 5:0.

Obie drużyny zmagają się obecnie z problemami kadrowymi. Pomimo tego od pierwszych minut oglądaliśmy otwarty futbol. Przyniosło to efekt w postaci bramki już po niespełna pięciu minutach. Azzurri skutecznie rozegrali rzut rożny i wyszli na prowadzenie po główce Elmasa. Po stracie bramki, Milan zaczął przejmować inicjatywę. W 16 minucie o centymetry pomylił się Zlatan po strzale głową. Kwadrans później, Ospine strzałem z woleja próbował zaskoczyć Alessandro Florenzi, jednak i tym razem zabrakło kilku centymetrów, żeby trafić w bramkę. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, dogodnej sytuacji dla gości nie wykorzystał Hirving Lozano, który najpierw został zablokowany, a następnie posłał futbolówkę obok bramki mediolańczyków.

W drugą część meczu Rossoneri weszli z animuszem. Od początku próbowali wywierać presje na gościach z Neapolu. Brakowało jednak w tych próbach tempa i pomysłu przy ostatnim podaniu. Ataki wydawały się chaotyczne i nieprzygotowane. Drużyna prowadzona przez Luciano Spalettiego skutecznie się broniła, a w ataku ograniczyła się do szukania podwyższenia wyniku z kontrataku. Zespół z Lombardii zaczął się lepiej prezentować po zmianach przeprowadzonych przez Stefano Piolego. Nieszablonowość wniósł Alexis, a wracający po kontuzji Oliver Giroud dał więcej opcji w ataku. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do siatki kolumbijskiego bramkarza trafił Kessie, jednak Davide Massa dopatrzył się spalonego francuskiego napastnika Milanu, który leżał w polu karnym i nie brał udziału w akcji "bramkowej". Do ostatniego gwizdka nie udało się zmienić wyniku na tablicy świetlnej. Napoli po skutecznej i minimalistycznej grze wywozi 3 punkty i przeskakuje Il Diavolo w tabeli.

Składy:
AC Milan (1-4-2-3-1): Maignan - Florenzi (86' Kalulu), Tomori, Romagnoli, Ballo Toure - Tonali (76' Bennacer), Kessie - Messias (78' Castillejo), Diaz (63' Giroud), Krunic (63' Saelemaekers) - Ibrahimovic
SSC Napoli (1-4-2-3-1): Ospina - Di Lorenzo, Jesus, Rrahmani, Malcuit - Demme (54' Lobotka), Anguissa - Elmas (86' Ghoulam), Zieliński (77' Ounas), Lozano (77' Politano) - Petagna (78' Mertens)

Źródło zdjęcia: oficjalny profil AC Milan na portalu Facebook.