Po zwycięstwo nad kolejnym zespołem z Rzymu - Lazio vs AC Milan

Już w sobotni wieczór o 21:45 na Stadio Olimpico spotkają się drużyny, które mają sobie i kibicom coś do udowodnienia i mają o co walczyć. Milan uda się do Rzymu, gdzie będzie mierzył się z miejscowym Lazio. Gospodarze rozgrywają najlepszy sezon od 2000 roku i nadal są w grze o Scudetto, natomiast Rossoneri po przerwie zdobyli 7 punktów na 9 możliwych i znacząco zbliżyli się do Romy, która zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli.

Problemy kadrowe Biancocelestich:

Simone Inzaghi ma ciężki orzech do zgryzienia przed meczem z Mediolańczykami. W ostatnich dniach z gry wylecieli kluczowi dla taktyki włoskiego szkoleniowca zawodnicy tacy jak Immobile, Felipe Luiz, Lucas Leiva czy wartościowy joker, Caicedo. Dla Laziale  porażka z Il Diavolo mogłaby znacznie skomplikować sytuację w tabeli ze względu na równą i wysoką formę zarówno Atalanty jaki Juventusu, którzy nie gubią punktów po przerwie spowodowanej przez epidemię. Sam styl Rzymian po przerwie pozostawia wiele do życzenia. Wywalczone 3 punkty po wyrównanych bojach z Torino i Fiorentiną oraz stracone punkty z La Deą po stracie dwubramkowego prowadzenia nie przekonują zwolenników Serie A do aktualnej formy pretendenta do zdobycia Scudetoo. Czy brat legendy Milanu, Pippo Inzaghiego zdąży poukładać te klocki przed sobotnim gwizdkiem? Miejmy nadzieję, że nie.

Zmazać środowe rozczarowanie

Niewielu widzów piłki z Półwyspu Apenińskiego przewidywało tak skuteczną grę zespołu prowadzonego przez Stefano Pioliego. Po słabym występie w Pucharze Włoch, włoskiemu szkoleniowcowi udało się znacząco wpłynąć na prezentowaną formę przez zawodników. Pewnie zdobyte 3 punkty z Lecce i Romą napawały do uzasadnionego optymizmu, aż do środy, kiedy to po dwóch dość szczęśliwych (i jednej pięknej) bramkach zespołu z Ferrary, Rossoneri byli zmuszeni gonić wynik pod presją czasu, którego nie starczyło do uzyskania upragnionych 3 punktów. Czy ten słabszy rezultat może zwiastować obniżkę formy? O tym przekonamy w sobotni wieczór.