Po kolejne zwycięstwo na San Siro. Milan vs Lazio w Coppa Italia

Po wywalczonym w męczarniach awansie w meczu z Genoą prowadzoną przez Andrija Szewczenkę, przyszła kolej na pierwszego rywala z topu włoskiej ektraklasy, S.S. Lazio. Jutrzejsze spotkanie na San Siro poprowadzi sędzia Simone Sozza, którego pierwszy gwizdek rozbrzmi o 21:00. Spotkanie będzie można obejrzeć Polsat Sport Premium 2.

Obecna forma i sytuacja kadrowa

Po słabszym okresie gry przed dwutygodniową przerwą w rozgrywkach, wielu fanów Calcio wieściło kryzys Rossonerich. Remis z Juventusem po grze bez pomysłu i żadnej realnej sytuacji bramkowej, zaskakująca porażka ze Spezią i tragiczna pierwsza połowa z Interem. Entuzjastów Milanu może jednak napawać optymizmem rozegrane drugie 45 minut z rywalem zza miedzy. Podopieczni Stefano Piolego znaleźli w sobie siłę i motywacje, aby odmienić grę o 180 stopni i zepchnąć lidera Serie A do defensywy, co przyniosło rezultat w postaci strzelonych dwóch bramek i 3 punktów. Wydaje się, że na właściwe tory zaczyna powracać Brahim Díaz, który zaprezentował się lepiej, niż solidnie w ostatnią sobotę. Eksperymentalny środek obrony również zdał egzamin na najwyższym stopniu trudności. Jako mankamenty można wskazać formę Francka Kessié'go, który nie zachwycał na Pucharze Narodów Afryki, ani w ostatnim meczu. Iworyjczyk, który jeszcze przed przerwą stanowił o standardach i sile linii pomocy Milanu, ostatnio bardziej skupie się na wyborze nowego klubu i przyszłej pensji, a jeżeli na grze w obecnych barwach. Drobny regres również zaliczyć Alexis, który nie jest tak przebojowy i dynamiczny jak na jesieni. W oczy kują również absencje w szeregach Il Diavolo. Na ławce rezerwowych nie zasiądą: Zlatan Ibrahimović, Simon Kjaer oraz Fode Ballo-Toure. Cały czas niepewny jest występ Ante Rebić'a.

U gości nastroje są wyborne po ostatniej kolejce, bowiem pokonali oni na wyjeździe mocną w ostatnich tygodniach Fiorentinę, aż 3:0. Formę zaczyna odbudowywać duet Immobile - Milinković-Savić, który w poprzedniej kolejce wypracował dwie bramki. Do pełni szczęścia w ofensywie Maurizio Sarriemu, brakuje jedynie Felipe Andersona i Luisa Albero w gazie. Mocnym punktem zespołu z Rzymu jest defensywa. Biancocelesti nie stracili bramki od starcia z Interem Mediolan 09.01.2022r.. W ostatnich pięciu spotkaniach w ramach Serie A, Rzymianie zdobyli 8 na 15 możliwych punktów. W środę, Maurizio Sarri nie będzie mógł skorzystać z usług Jean-Daniela Akpy Akpro, Patryka Dziczka oraz prawdopodobnie Francesco Acerbiego.

Bezpośrednie starcia

Drużyny ścierały się ze sobą 36 razy. 20 razy z tych potyczek zwycięsko wychodził Milan, 8 razy padał remis, a 8 razy z tarczą wracało Lazio. Lepszym bilansem strzelonych bramek mogą się poszczycić Rzymianie, zdobyli ich 76 o 10 więcej od Mediolańczyków. Natomiast w obronie lepiej prezentują się Rossoneri. Stracili oni 38 bramek przy 46 straconych Lazio.

Prognozy

Większość bukmacherów i ekspertów wskazuje na zwycięstwo AC Milan - 51%, remis przewiduje - 25%, a zwycięstwo Lazio - 23%.
Naszym zdaniem Milan awansuje po skromnym 2:1.

Przewidywane składy:
AC Milan (1-4-2-3-1): Maignan - Hernández, Romagnoli, Tomori, Florenzi - Kessié, Bennacer - Leão, Díaz, Messias - Giroud

SS Lazio (1-4-3-3): Reina - Hysaj, Patric, Luiz Felipe, Lazzari - Luis Alberto, Cataldi, Milinković-Savić - Zaccagni, Immobile, Felipe Anderson