Po 3 punkty w meczu przyjaźni, Milan vs Brescia

Po 3 punkty w meczu przyjaźni, Milan vs Brescia

 W ramach 21 kolejki włoskiej Serie A, Milan uda się do Brescii, gdzie będzie podejmował beniaminka, Brescię Calcio. Biancoazzurri prezentują się dotychczas znacznie poniżej oczekiwań. Czy ich los się odmieni w spotkanie z utytułowanym zespołem z czerwono-czarnej części Mediolanu? Na odpowiedź musimy poczekać do jutrzejszego wieczora. 

Obie ekipy nadal muszą zdobywać punkty żeby spać spokojnie. Milan walczy o europejskie puchary, które zdają się być w zasięgu ręki, zwłaszcza po ostatnich, nie najlepszych wynikach Romy i Cagiliari. Natomiast zespół zaprzyjaźniony z Il Diavolo znajduje się w strefie spadkowej z jedynie 1 punktem straty do bezpiecznego Lecce. 

Obecna forma

Ciężko ocenić dyspozycję Milanu. Teoretycznie zdobyte 7 punktów na 9 możliwych w 3 ostatnich meczach stawia ich w roli faworyta, jeśli jednak przypomnimy sobie okoliczności wywalczenia tych punktów, wcale tak stać się nie musi. Z drugiej strony jeśli przypomnimy sobie "zimy" w wykonaniu Rossonerich to możemy spoglądać na jutrzejsze spotkanie z większą dozą optymizmu, tym bardziej że Leonessa zawodzi. Ekipa prowadzona przez Eugenio Coriniego nie zdołała zwyciężyć od 5 spotkań, notując 1 punkt w 3 ostatnich potyczkach. Jest to wynik znacznie poniżej oczekiwań. Wielu wskazywało właśnie Brescię jako beniaminka, który ma największe szansę na utrzymanie.

Bezpośrednie potyczki

Historia jest bezlitosna dla klubu z drugiego co do wielkości miasta Lombardii. W 7 ostatnich spotkaniach w ramach Serie A to zawsze Milan schodził z boiska z tarczą, zdobywając maksymalną ilość punktów. Jednak ostatni pojedynek, w drugiej kolejce bieżącego sezonu, nie należał do najbardziej emocjonujących.

Czego się spodziewać

Drużyna Stefano Piolego musi kontynuować zwycięski marsz z nadzieją na słabszą dyspozycję konkurentów w boju o europejskie puchary. Odrodzenie w poprzednim meczu ligowym Ante Rebica i dobry mecz w pucharze Krzysztofa Piątka pokazują jak bardzo zwiększyła się konkurencja w linii ataku Rossonerich po przybyciu Zlatana. Zmiana Suso na Castillejo również wygląda na pozytywną. Były gracz Villareal jest znacznie bardziej dynamiczny i nieprzewidywalny, niż Jesus Suso. U przeciwników trzeba zwrócić uwagę na skład, który posiada potencjał na utrzymanie w Serie A. Pytanie tylko czy i kiedy wrócą do gry. 


Przewidywane składy:

Brescia (1-4-3-1-2): Joronen; Mateju, Chancellor, Cistana, Sabelli; Romulo, Tonali, Bisoli; Morosini; Torregrossa, Donnarumma

AC Milan (1-4-4-2): G.Donnarumma; Hernandez, Kjaer, Romagnoli, Conti; Bonaventura, Kessie, Bennacer, Samu Castillejo; Rafael Leao, Ibrahimovic


Nie zagrają:

Brescia: Balotelli (czerwona kartka)

Milan: Leo Duarte (uraz), 


Występy wątpliwe:

Brescia: -

Milan: Biglia, Calabria - urazy


Komentarze