Pioli: Zrobiliśmy wszystko, co musieliśmy zrobić, aby być gotowi

Pioli: Zrobiliśmy wszystko, co musieliśmy zrobić, aby być gotowi

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Shamrock Rovers. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Lidze Europy:

 Odczuwamy pewien dreszczyk emocji związany z rozpoczęciem nowego sezonu. Kontynuujemy ścieżkę, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Eliminacje to dopiero początek. Chcemy awansować do fazy grupowej. Na razie jednak musimy myśleć o jutrzejszym meczu. Trzy tygodnie przygotowań to nie jest zbyt wiele. Zrobiliśmy wszystko, co musieliśmy zrobić, aby być gotowi. 

O Shamrock:

 Jeśli w sporcie uważasz coś za pewnik, Twoje podejście nie jest właściwe. Jesteśmy świadomi, że czeka nas trudne spotkanie. Nasz przeciwnik gra dobrą piłkę i jest bardzo aktywny na boisku. To drużyna, która jest na ten moment lepsza od nas pod względem fizycznym. Nie możemy myśleć tylko o trudnościach, który napotkamy w jutrzejszym meczu. Musimy myśleć o szansach, które sobie stworzymy. Przystąpimy do jutrzejszego spotkania bez kilku ważnych zawodników. Ci, którzy zagrają w jutrzejszym meczu, są gotowi na jutrzejszy pojedynek, który z pewnością nie będzie łatwy.

Jak wrócić do gry po przerwie?

 Ważne jest, aby zacząć od naszej koncepcji i naszej tożsamości. Wiemy jak budować akcje i jak się bronić. Tonali, Diaz i Tatarusanu rozumieją już nasze intencje i plany. 

 Jak się czuje zespół po tak krótkiej przerwie?

 Woleliśmy im dać kilka dni odpoczynku. Rozegraliśmy wiele spotkań w dość krótkim odstępie czasu. Nasi zawodnicy są gotowi pod względem mentalnym. Kiedy czujesz się komfortowo w swoim miejscu pracy, jesteś bardziej skłonny na poświęcenie. Przez trzy tygodnie zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane sesje treningowe i zagraliśmy wszystkie mecze towarzyskie z odpowiednią mentalnością.

 Europejskie puchary mają swoje znaczenie dla Milanu. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Dla tak wspaniałego klubu jak Milan, europejskie puchary są naturalnym środowiskiem. Powrót do Ligi Mistrzów jest naszym priorytetem. Jesteśmy gotowi i świadomi trudności, jakie napotykamy. Shamrock jest wymagającym zespołem. Będziemy musieli podejść do tego spotkania z odpowiednią mentalnością i zachować koncentrację przez pełne 95 minut.

 Jak się czuje Ibrahimović ?

Ibra w pełni wyzdrowiał i jest gotowy do gry. Jego mentalność jest na bardzo wysokim poziomie. Jestem zawsze zaangażowany, skoncentrowany, gotowy do rywalizacji i w pełni dostępny.

O Tonalim:

 To młody, ale dojrzały chłopak. Już zdołał pokazać swoje umiejętności i cechy. Jest bardzo szczęśliwy, że tu jest. 

 Co myślisz o mercato w wykonaniu Milanu?

 Nasze działania na rynku transferowym rozpoczęły się z dużym wyprzedzeniem. Nasz klub chciał kontynuować to, co zostało zainicjowane w zeszłym roku. Dotychczasowe wzmocnienia są dla nas bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolony z zawodników, których mam. Okienko transferowe wciąż trwa i jest jeszcze trochę czasu. Ja i mój zespół myślimy tylko o jutrzejszym meczu i kolejnych spotkaniach. Mamy nadzieję, że dobrze rozpoczniemy nadchodzący sezon. Na początku października będziemy mogli podsumować nasze mercato.

 Czy dalsze działania na rynku transferowym będą zależeć od wyników eliminacji do Ligi Europy?

 Musimy przejść przez trzy rundy eliminacyjne. Najpierw musimy myśleć o jutrzejszym meczu, o 95 minutach i kolejnych meczach. Spodziewam się wysokiego tempa i trudności. Jutro musimy zagrać z odpowiednią jakością. Pod względem technicznym, Nasz zespół posiada ważne cechy, które będziemy musieli zaprezentować jutro na boisku.

O meczach towarzyskich:

 Musimy nadal myśleć pozytywnie i być bardzo niebezpieczni pod bramką rywala. Taki jest nasz styl. Jesteśmy świadomi tego, że możemy grać jeszcze lepiej i wykorzystywać więcej sytuacji bramkowych. Myślę, że z czasem wrócimy do odpowiedniego rytmu.

O Donnarummie:

 Wczoraj podziękowałem mu za jego obecność i dyspozycyjność. Kiedy przychodzi na treningi w Milanello, on zawsze jest zmotywowany i prezentuje pozytywne nastawienie. Jego postawa nie jest dla mnie żadną niespodzianką. To dojrzały zawodnik, który stale się rozwija i jest gotowy do gry. 

Czy Colombo będzie zmiennikiem Ibry?

 We Włoszech trochę jesteśmy zdziwieni, kiedy młodzi zawodnicy nie otrzymują szansy we własnych klubach. Wówczas obwiniamy kluby i ich działaczy za taką sytuację. Myślę, że nasz skład jest kompletny i jesteśmy odpowiednio wzmocnieny na czołowych pozycjach. 

Jutro będziemy mieli pewne problemy w związku z absencjami Rebicia i Leão. Rebić może być alternatywą dla Ibry, podobnie jak Leão, który może dodatkowo grać na lewym skrzydle lub jako drugi napastnik.

 O współpracy z kierownictwem:

 W ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad tym, aby poprawić sytuację zespołu. To ważny krok, który może doprowadzić do ważnych zmian.

O zespole:

 Każdy z zawodników odczuwa odpowiedzialność związaną z tą koszulką i wielkie poczucie przynależności. Każdy z nas cieszy się, że może tutaj być na co dzień. To ważny znak. Myślę, że nasi fani będą bardzo szczęśliwi, widząc zespół, który daje z siebie wszystko. Nasz zespół jest bardzo zwarty i pozytywnie nastawiony.

Ibra często mówi tak:

Gramy pewnie, gramy jak Milan.


Komentarze