Pioli: Zespół zaprezentował się dzisiaj z dobrej strony

Pioli: Zespół zaprezentował się dzisiaj z dobrej strony

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV, Milannews.it i Sky Sport po meczu z Torino. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Rozegraliśmy dzisiaj dobre spotkanie. Zaprezentowaliśmy dzisiaj odpowiednią wydajność i tożsamość. Wkrótce wrócę do domu i obejrzę powtórkę meczu Sampdoria vs Fiorentina. Jestem całkowicie zadowolony z tego tygodnia, który kosztował nas dużo wysiłku. Zespół zaprezentował się dzisiaj z dobrej strony, co mnie bardzo cieszy.

 O swojej przyszłości:

 Nie myślę teraz o swojej przyszłości. Wciąż jest tyle do zrobienia. Pod koniec sezonu będziemy myśleć o przyszłości i podejmiemy pewne decyzje. 

 O Ibrahimoviciu:

Był zły, ponieważ mogliśmy zrobić więcej w tym meczu i zamknąć szybciej to spotkanie. To prawda, że możemy grać lepiej. Ambicja jest czymś ważnym dla naszego rozwoju. Musimy pozytywnie patrzeć w przyszłość i doceniać owoce naszej dotychczasowej pracy.

O Musacchio:

 Podczas rozgrzewki zgłosił mi problem mięśniowy, więc nie chcieliśmy ryzykować. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Jesteśmy obecnie w ważnym okresie i każdy dostępny zawodnik może się okazać dla nas ważny. Zdaję sobie sprawę z tego, że przebywanie na ławce rezerwowych z pewnością go nie cieszy, podobnie jak jego kolegów z zespołu. 

O Gabbii:

 Cieszę się z jego debiutu. On zawsze ciężko pracował na treningach i wykazywał się odpowiednio dyspozycyjnością. Gabbia to młody i niezawodny zawodnik.  Na co dzień dobrze trenuje na treningach i  z odpowiednim przekonaniem podchodzi do swojej pracy. Mattia zasłużył na otrzymaną szansę. Kiedy pracujesz w taki sam sposób jak on, nagroda Cię nie ominie.

 O zespole:

 Z każdym meczem nasz zespół staje się coraz bardziej niebezpieczny i bardziej pewny siebie. Przed meczem poprosiłem zawodników, aby wykazali się odpowiednim zaangażowaniem w dzisiejszym meczu. Wiedziałem, że w dzisiejszym meczu możemy cierpieć. Mogliśmy wcześniej zamknąć to spotkanie. 

O trequartiście:

To jest nominalna pozycja dla Calhanoglu. Podoba mi się jego gra na tej pozycji. Dużo tam pracuje i wie, jak wykonywać swoją pracę. Myślę, że Paqueta i Bonaventura mogą również bardzo dobrze radzić sobie na tej pozycji.

O kibicach:

Nasi fani są fantastyczni i zachęcają nas w każdym meczu do działania. Możemy im tylko podziękować za ich wsparcie. Ostatnie wyniki z pewnością wpływają pozytywnie na nasze środowisko.

O Fiorentinie:

 To bardzo dobrze zorganizowany zespół. Z pewnością czeka nas trudne i wymagające spotkanie. 

O Lucasie Paqueta:

 Myślę, że może stać się jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji. To wciąż młody zawodnik, który musi się jeszcze wiele nauczyć. Należy pamiętać, że to reprezentant Brazylii, więc z pewnością nie brakuje mu odpowiedniej jakości. W dzisiejszym meczu mógł być bardziej precyzyjny, ale rozegrał dobre spotkanie. Lucas musi wierzyć w swoje umiejętności i cechy,  tak jak ja w to wierzę. Ważne jest to, aby być zawsze gotowym do gry.

 O rzutach różnych:

 Myślę, że poprawiamy się również pod tym aspektem. Musimy być bardziej ostrożni i zdeterminowani. Możemy być bardziej niebezpieczni w polu karnym przeciwnika, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry.

 Czy Milan może realnie marzyć o Lidze Mistrzów?

 Obecnie myślimy tylko o tym, aby jak najlepiej przygotować się do następnego meczu. Za 5 dni czeka nas trudne spotkanie przeciwko Fiorentinie. Po tym meczu będziemy myśleć o naszej pozycji w tabeli.

O Bennacerze:

 W każdym spotkaniu idzie mu dwa coraz lepiej. Wciąż jednak ma szerokie pole do poprawy. Ismael jest zawodnikiem o doskonałym temperamencie. Każdego dnia wykazuje się odpowiednim zaangażowaniem i determinacją. Gra na jego pozycji wymaga odpowiednich umiejętności i cech. Jak na razie dobrze radzi sobie na swojej pozycji. Jestem zadowolony z jego dotychczasowej pracy.

O kontuzjowanych:

Calhanoglu narzekał na pewne problemy po meczu z Juventusem. Jego absencja nie powinno potrwać zbyt długo. Są szanse na to, że będzie dostępny na sobotę.

Kjaer zgłosił ból w okolicach uda. Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby było to coś poważnego. Mam nadzieję, że nasz sztab medyczny nie myli się i wkrótce Simon do nas wróci.

 O zmiennikach:

 Myślę, że dzisiejsze zmiany wniosły wiele dobrego w dzisiejszym meczu. Muszę dokonywać pewnych wyborów, które nie są dla mnie łatwe. Bycie częścią tego zespołu oznacza akceptowanie tych wyborów. 

 Teraz musimy się odpowiednio zregenerować. W ciągu ostatnich 8 dni rozegraliśmy 3 ciężkie spotkania, z czego w 2 odnieśliśmy ważne wyniki. Teraz musimy się dobrze przygotować do meczu z Fiorentiną i spróbować go wygrać.

Komentarze

  • avatar
    "O trequartiście:
    To jest nominalna pozycja dla Calhanoglu. Podoba mi się jego gra na tej pozycji. Dużo tam pracuje i wie, jak wykonywać swoją pracę."

    WRESZCIE ktoś z trenerów to zauważył!
    Przyznam się, że podczas ogłaszania Piolego jako trenera byłem bardzo negatywnie do niego nastawiony, ale trzeba przyznać że chłop robi jak na razie dobrą robotę w sprzątaniu bałaganu po Giampaolo. No i dostał Ibrę jako swoistego trenera mentalnego dla zawodników. Widać efekty.