Pioli: Zespół musi udowodnić, że dobrze sobie radzi

Pioli: Zespół musi udowodnić, że dobrze sobie radzi

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV przed meczem z Genoą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O treningu na San Siro:

 Trenowaliśmy na San Siro, aby lepiej zrozumieć, jaka atmosfera będzie panować podczas jutrzejszego meczu. Jesteśmy w sytuacji, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni. Nie może być to jednak naszym alibi. Stoimy w obliczu zagrożenia i musimy wykazać się dużą koncentracją. Jutro na trybunach nie będzie fanów, ale dobrze wiemy, że będą nas oglądać przed telewizorami. Musimy dać im chwilę relaksu i powody do radości w tym trudnym momencie.

 O przygotowaniach do meczu:

 Uważam, że wykonaliśmy dobrą pracę w ciągu tygodnia i mamy w sobie sporo terminacji. Wiemy jak ważny jest powrót do zwycięstw i rozgrywek ligowych. Musimy poprawić naszą pozycję w tabeli i będziemy chcieli to jutro zrobić.

W Milanello widziałem wielką koncentrację wśród zawodników. Nasi piłkarze dobrze wiedzą, jak ważne jest jutrzejsze spotkanie dla naszego klubu i dla naszej przyszłości. Zespół musi udowodnić, że dobrze sobie radzi i przede wszystkim wykazać się poczuciem przynależności wobec wielkiego klubu jakim jest Milan.

O wsparciu klubu:

 Zawsze czułem i mogłem liczyć na wsparcie klubu. W Milanello pracujemy z odpowiednią koncentracją i determinacją. Posiadamy najlepszy dostępny sprzęt do przygotowania się do spotkań. Musimy skupić się na obecnej chwili. Nie możemy szukać sobie alibi w czynnikach zewnętrznych, które nie zależą od nas. Jesteśmy skoncentrowani, zmotywowani i gotowi na jutrzejszy mecz

O Genoi:

 Ten zespół zmienił się wraz z nowym szkoleniowcem. Podobnie jak my, Genoa walczy o osiągnięcie własnych celów. W ostatnich meczach odnieśli dwa zwycięstwa i porażkę po ciężkim meczu z Lazio. Będziemy musieli pokazać intensywność i koncentrację na boisku. Mentalność i dbałość o szczegóły będą miały znaczenie w tym meczu.

Nicola wykonuje świetną pracę. W ostatnim tygodniu ciężko pracowaliśmy nad tym, aby zdominować naszego przeciwnika na boisku i trenowaliśmy wiele wariantów gry. W jutrzejszym meczu będziemy musieli być gotowi pod względem mentalnym i umieć wykorzystać każdą sytuację na zdobycie bramki.

O braku kibiców na stadionie:

 Jeśli chcemy poprawić sytuację w tabeli, musimy zagrać lepiej niż w pierwszej rundzie. Nie graliśmy prawie od dwóch tygodni, ale czas szybko minął i musimy być gotowi do gry. Teraz musimy się skupić na jutrzejszym meczu. Jeśli uda nam się go wygrać, zbliżymy się do kilku zespołów, które są przed nami i nie zagrają swoich spotkań. To świetna okazja, aby nadrobić stracone wcześniej punkty.

 Nasi kibice z pewnością będą nas wspierać. Mimo braku ich fizycznej obecności na stadionie, będziemy odczuwać ich wsparcie. Bardzo chcielibyśmy, aby kibice jak najszybciej wrócili na stadion, ale niestety nie od nas to zależy.

O Ibrahimoviciu:

 Jego obecność na treningach jest stymulująca dla mnie i jego kolegów z drużyny. Ibra ma w sobie wielki głód zwycięstw i walki. Pomimo osiągniętych sukcesów, on wciąż nie jest nasycony. Taką mentalność musi mieć Milan. Jeśli chcemy osiągnąć coś ważnego, każdego dnia musimy prezentować identyczną mentalność, jaką ma Ibrahimović

O Begoviciu i Kjaerze:

 Styczniowe transfery poprawiły jakość zespołu nie tylko z technicznego punktu widzenia. Nowi zawodnicy pomogli nam zadbać o szczegóły. Pewne rzeczy wydają się teraz być bardziej jasne i widoczne, co robi różnicę. Begović i Kjaer są jakościowymi zawodnikami, którzy każdego dnia pomagają zespołowi w rozwoju.

Komentarze