Pioli: Zaliczyliśmy dzisiaj dobry występ

Pioli: Zaliczyliśmy dzisiaj dobry występ

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV, Milannews.it i Sky Sport. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Nasz zespół dobrze wie, jak poruszać się po boisku. Zaliczyliśmy dzisiaj dobry występ, w czasie którego kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Dobrze wykorzystaliśmy przestrzeń, którą dali nam nasi przeciwnicy. 

O Tonalim:

 W ostatnim czasie zrobił dwa kroki do przodu, a nie tylko jeden. Co prawda nie miał okazji przygotowywać się z nami do sezonu od samego początku, ale z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej. Jestem zadowolony z tego dotychczasowej pracy. 

O zmiennikach:

 Z każdym meczem mam coraz większy ból głowy,  ponieważ moi zawodnicy radzą sobie coraz lepiej. Mamy szeroką kadrę i wiele możliwości. W każdym meczu staram się wybierać najlepszą możliwą jedenastkę. Czasem muszę dokonywać niełatwych wyborów. W naszym zespole jest wiele silnych zawodników jak Dalot, Diaz czy Tonali. Każdy zawodnik musi walczyć o wyjściową jedenastkę.

O Ibrahimoviciu:

 Planowałem go zmienić w trakcie spotkania. Zlatan jest prawdziwym mistrzem. Gdybym go wcześniej nie zapytał o zmianę to z pewnością chciałby dokończyć ten mecz. Musimy jednak dobrze zarządzać naszymi siłami.

O zespole:

Od dłuższego czasu myślimy jako zespół. Jesteśmy Milanem i mamy pewne ambicje. Chcemy wygrać każde spotkanie, nawet przeciwko teoretycznie silniejszym rywalom.

O Lidze Europy:

 Jesteśmy w wymagającej grupie. Dzisiejsze zwycięstwo daje nam trochę spokoju przed kolejnym meczem. Mamy jednak mało czasu na odpoczynek i musimy przygotować się do kolejnego spotkania. Nie możemy zapominać o Lille. To bardzo utalentowany i szybki zespół. Będziemy musieli odpowiednio przygotować się do tego spotkania. Teraz jednak myślimy o Serie A.

O Bennacerze:

 W ostatnim czasie naprawdę bardzo się rozwinął i poprawił się niemal pod każdym względem. Jestem bardzo zadowolony z jego pracy.

O Udinese:

 Mamy niewiele czasu na przygotowanie się do kolejnego spotkania. Nasz najbliższy przeciwnik gra bardzo intensywny i jakościowy futbol. Musimy odpowiednio przygotować się do najbliższego spotkania. Udinese to silny zespół, który zasłużył na zdecydowanie więcej niż obecnie. W zeszłym roku mieliśmy z nimi wiele problemów i zapewne tym razem będzie podobnie.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Facet jest niesamowicie skromny i pozytywnie nastawiony. Daje świetny przykład młodym piłkarzom. Jest dla nich jak ojciec. Absolutnie nie pomyślałbym rok temu, że to Pioli wydźwignie Milan z przeciętności.
  • avatar
   lukas4991
   Dla Ibry to jak brat :D