Pioli: Zagraliśmy dzisiaj na wysokim poziomie

Pioli: Zagraliśmy dzisiaj na wysokim poziomie

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV i Sky Sport po meczu z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia przed meczem.

O meczu:

 Zagraliśmy dzisiaj na wysokim poziomie, nawet jeśli uważam, że dzisiejsze spotkanie mogliśmy zamknąć wcześniej. Z pewnością jesteśmy usatysfakcjonowani dzisiejszym wynikiem. Do końca sezonu pozostało jeszcze tylko jedno spotkanie. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko w tym sezonie. Musimy to samo zrobić w sobotni wieczór. Zobaczymy, co zrobią nasi przeciwnicy.

O zespole:

 Jesteśmy prawdziwym zespołem. Potrafimy osiągnąć dobre wyniki, nawet z silnymi zespołami. Zbieramy owoce naszej pracy.

O Ibrahimoviciu:

 Zlatan odebrał kluczową rolę w naszym rozwoju. To bardzo ważny zawodnik dla naszego zespołu. Ibra stał się punktem odniesienia dla naszych zawodników. Dzięki niemu jesteśmy w stanie osiągnąć więcej. Wcześniej mieliśmy problem z finalizowaniem akcji. Teraz jesteśmy bardziej przekonani co do naszych umiejętności i prezentujemy większą jakość. Dzięki temu, jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zamknąć mecz.

O mercato:

Istnieją odpowiednie warunki, aby pod względem technicznym zrobić kolejny krok naprzód. Nie mam wpływu na sprawy ekonomiczne. Cieszę się z możliwości współpracy z tym zespołem. Właściciele klubu stawiają na ciągłość i wierzę, że można ulepszyć nasz zespół. Na ten moment myślimy tylko o jak najlepszym zakończeniu obecnego sezonu.

O Rebiciu:

 Zdjąłem go z boiska z powodu starcia z Ramirezem, a poza tym nie będzie dostępny z Cagliari z powodu zawieszenia. Chciałem dać trochę minut Leão, który nie grał zbyt wiele w tym sezonie. Nie było potrzeby, aby Rebić otrzymał drugie upomnienie.

O przyszłym sezonie

 Jeśli nie będziemy musieli grać w eliminacjach do Ligi Europy to z pewnością na tym zyskamy. Od niedzieli, zawodnicy będą mieli 3 tygodnie przerwy. Brak udziału w eliminacjach może pozwolić nam na odpowiednią regenerację. Jeśli będziemy zmuszeni w nich zagrać, to najprawdopodobniej będziemy musieli rozegrać 6 spotkań w ciągu pierwszych 20-25 dni nowego sezonu. To byłby męczący początek. Mimo wszystko jesteśmy gotowi na takie wyzwanie. Nie martwię się tym. Jesteśmy gotowi podjąć się każdego wyzwania.

O Calabrii:

 Pod koniec meczu narzekał na zmęczenie. W najbliższych dniach będziemy musieli ocenić jego sytuację. Nie mamy zbyt wiele czasu na regenerację.

Komentarze