Pioli: Z technicznego punktu widzenia to nie był nasz najlepszy mecz

Pioli: Z technicznego punktu widzenia to nie był nasz najlepszy mecz

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV, Milannews. it, DAZN i Sky Sport. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Z technicznego punktu widzenia to nie był nasz najlepszy mecz. Mimo wszystko chcieliśmy pokonać wszelkie trudności. To było trudne i skomplikowane spotkanie, ale wierzyliśmy do końca w nasz sukces. Zawodnicy zasługują na słowa uznania. Moi zawodnicy mieli silną mentalność i chcieli wygrać to spotkanie. Nasz cel został osiągnięty. Jestem zadowolony z postawy zespołu. To zwycięstwo to ważny krok na poziomie mentalnym.

O Ibrahimoviciu:

Ibra jest mistrzem, który odegrał fundamentalną rolę w rozwoju zespołu. Wszyscy nasi zawodnicy bardzo się rozwijają. Dzięki temu możemy stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym i ambitnym zespołem. Brakuje mi przymiotników, aby opisać Ibrahimovicia

O celach:

 Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi. Naszym celem jest poprawa naszej sytuacji w tabeli sprzed roku. Myślimy z meczu na mecz. Zobaczymy, gdzie będziemy pod koniec sezonu.

O zespole:

 Gdybyśmy mogli więcej trenować to nasz poziom byłby jeszcze wyższy. Podczas ostatniego mercato postanowiliśmy wzmocnić nasz zespół o młodych zawodników, dzięki którym moglibyśmy podnieść poziom naszego zespołu. Jestem zadowolony z Dalota, Brahima i Tonalego

Tak naprawdę jeszcze niczego nie dokonaliśmy. Dzisiejszy mecz pokazał nam, że wciąż możemy się poprawić pod wieloma względami. Przykro mi, jeśli ktoś cierpi z powodu moich wyborów i gra mniej.

O Tonalim:

Sandro czuje się dobrze. Dzisiaj zagrał dobre spotkanie. To inteligentny zawodnik, który ma wszystko, aby móc się dalej rozwijać. Pod względem mentalnym musi prezentować większą jakość. Sandro musi przyzwyczaić się do obecnej formacji. Sandro jest fantastycznym chłopakiem, który zawsze chce grać.

 Czy cokolwiek ogranicza ten zespół?

 Trenuję silny zespół. Pod koniec pierwszej połowy powiedziałem zawodnikom, że jesteśmy młodym zespołem i dla mnie nie mają sobie równych. Musimy wykonywać naszą pracę krok po kroku.

O zmianach:

 Mam do swojej dyspozycji coraz więcej zawodników. Dzisiaj wrócili Rebić i Hauge, a wkrótce wróci Gabbia. Zmiennicy są potrzebni, zwłaszcza w najbliższym czasie. Posiadanie zawodników, którzy są gotowi do gry i chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony jest wartością dodaną.

O Rebiciu:

 Cieszę się z powodu jego powrotu. W dzisiejszym meczu zaprezentował się z dobrej strony i pokazał wolę walki. Ante nie jest jeszcze gotowy na 100%, ale zagrał dzisiaj trochę minut i pokazał się z naprawdę dobrej strony. W czwartek może otrzymać jeszcze więcej minut. 

O filmie "Nigdy nie mów nigdy" z Seanem Connery:

 Ten tytuł to najlepsza definicja naszego zespołu, ponieważ nigdy się nie poddajemy. 

O tabeli:

 Nie ma teraz sensu patrzeć się na tabelę, ponieważ jesteśmy dopiero na początku rozgrywek. Czeka nas długa podróż. Musimy jeszcze wiele poprawić w naszej grze.

Komentarze