Pioli: Wygranie dzisiejszego spotkania daje nam ogromną satysfakcję

Pioli: Wygranie dzisiejszego spotkania daje nam ogromną satysfakcję

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O bramce Leão:

 Można powiedzieć, że stworzyliśmy sobie 4-5 sytuacji na początku meczu. Chcieliśmy jak najlepiej rozpocząć to spotkanie, tym bardziej, że w ostatnich spotkaniach mieliśmy w tym problem. Calhanoglu i Leão dobrze się spisali w tym meczu.

O zwycięstwie:

 W ostatnim czasie nie byliśmy zadowoleni z remisów. Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne z mentalnego punktu widzenia. Wygranie dzisiejszego spotkania daje nam ogromną satysfakcję. Muszę pogratulować moim zawodnikom, ponieważ spisali się bardzo dobrze. Jesteśmy młodą, ale dojrzałą drużyną. Od jutra będziemy myśleć o Lazio.

O absencjach:

 Nasz dział techniczny wie, że jeśli będzie możliwość wzmocnienia zespołu to klub podejmie odpowiednie działania. Nasz zespół jest zwarty i zjednoczony. Nie jest łatwo grać przy tak wielu kontuzjach. W środę będziemy musieli poradzić sobie dodatkowo bez Francka.

O Theo Hernandezie:

 Z każdym meczem się rozwija i staje się coraz bardziej kompletnym zawodnikiem. Theo dobrze sobie radzi zarówno w defensywie jak i w ofensywie. On musi być bardzo zadowolony ze swojej obecnej pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że Theo powinien być bardziej zdyscyplinowany w defensywie i musi nad tym jeszcze popracować.

O problemach w ofensywie:

 Silne zespoły potrafią radzić sobie nawet w ekstremalnych sytuacjach. Niezależnie od okoliczności, musimy iść naprzód i wykonywać swoją pracę. Nowy napastnik? Trudno będzie znaleźć gotowych zawodników w styczniu.

O celach zespołu:

 Postawiliśmy sobie za cel kontynuowanie serii meczów bez porażki do końca tego roku. Zobaczymy, czy uda nam się osiągnąć nasz cel po meczu z Lazio.

O pomocnikach na mecz z Lazio:

 Chciałbym mieć jak największy wybór, ale musimy dostosować się do obecnej sytuacji i podjąć pewne decyzje. Musimy zacisnąć zęby i kontynuować naszą pracę.

Komentarze