Pioli: Wszyscy musimy zrobić coś więcej, aby osiągnąć odpowiedni poziom

Pioli: Wszyscy musimy zrobić coś więcej, aby osiągnąć odpowiedni poziom

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Bologną. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Czy zaczynasz zauważać tożsamość zespołu?

 Na boisko widzę zespół, który gra z jasnymi pomysłami i odpowiednią intensywnością. To jest nasz cel. W każdym tygodniu przygotowujemy się do tego, aby zmierzyć się z przeciwnikami i być świadomymi naszych możliwości. Jutro czeka nas bardzo trudne spotkanie. Zły wynik może pomóc Mihajloviciowi i jego drużynie. Musimy być bardziej ostrożni i bardziej zdeterminowani niż nasi przeciwnicy. W porównaniu z Parmą, Bologna gra bardziej agresywnie. Uważam, że dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu. Przez 90 minut musimy pokazać odpowiednią intensywność i jakość.

 Czy jutrzejszy mecz jest dla was okazją?

 W każdym meczu musimy szukać dla siebie okazji. W tej chwili każde spotkanie ma znaczenie. Szukamy odpowiedniej ciągłości i przekonania. Nasz zespół ma się dobrze pod względem fizycznym i psychicznym, a ponadto poprawia się pod względem taktycznym. Szukamy ważnych dla nas punktów. Nawet jutro będziemy próbowali poprawić naszą sytuację w tabeli.

 Jutro będziecie mierzyć się z Bologną Mihajlovicia...

 Mam nadzieję, że jutro będę mógł go przywitać. Od lat mu kibicuję. Sinisa jest przykładem silnej woli i determinacji w przezwyciężaniu wszelkich trudności. Doceniam Bolognę za to, jak zachowała się wobec niego. Zacznę kibicować Bologni od poniedziałku. Mam nadzieję, że jutro zobaczę Sinisę podczas meczu.

O Piątku:

 W grze zespołowej nie można mówić o przypadkowych zawodnikach. Dla mnie liczy się cały zespół, a nie sytuacja pojedynczego zawodnika. Musimy wspólnie pracować.

 Nie ma żadnego problemu z Piątkiem. Milan pod każdym względem stara się wyjść z tej delikatnej sytuacji.

 Czy istnieje jakaś alternatywa dla Piątka?

 Jeśli zagra w jutrzejszym meczu, będzie to oznaczać, że nadaje się do gry zespołowej. Piątek jest bardziej środkowym napastnikiem aniżeli Leão

Możemy grać na wiele sposobów z wykorzystaniem pewnych cech. Ważne jest to, aby zespół funkcjonował jako zespół. Nie mamy w swoich szeregach Messiego ani Cristiano Ronaldo, ale posiadamy wielu bardzo dobrych zawodników, którzy dają nam wiele opcji w grze. Musimy skupić się na pracy zespołowej.

 Z każdym meczem statystyki zespołu poprawiają się...

 Ważna jest ocena spotkań. Jesteśmy na dobrej drodze. Często prezentujemy się lepiej od naszych przeciwników i mamy od nich lepsze statystyki. Nie wszystko funkcjonuje u nas jeszcze jak należy, ale nasza sytuacja stopniowo się poprawia i wygląda coraz lepiej. Musimy kontynuować naszą pracę i pracować nad poprawą sytuacji w tabeli. 

Czy Milan wygrał z Parmą tylko dzięki determinacji Theo?

 Wygraliśmy, ponieważ chciał tego zespół. Jeśli wygrywasz poprzez cierpienie i walkę, oznacza to, że wszyscy chcieli wygrać. Mamy solidną bazę do budowania lepszej przyszłości.

Czy Ibrahimović może pomóc zespołowi?

 Święty Mikołaj przychodzi 25 grudnia. Rozmawiamy o tym już od października. Jeśli mam mówić dzisiaj o prezentach, to mam nadzieję, że będą to 3 punkty w najbliższym meczu.

Czy uratujecie posąg Ibrahimovicia z Malmö i zabierzecie go do Mediolanu?

 Byłem niedawno na Piazza Duomo i widziałem tam piękne drzewo. Nie widziałem tam żadnych innych posągów (śmiech).

 Czy ważne jest atakowanie, nawet grając czwórką z tyłu?

 Musimy mieć wiele rozwiązań w fazie ofensywnej. Przeciwnik nie może się zamknąć na wszystkie rozwiązania. Nie ma to znaczenia czy atakujemy skrzydłowymi czy bocznymi obrońcami.

 Jak poradzić sobie z Bologną?

Bologna ma wielu dobrych zawodników. Palacio jest bardzo inteligentny. Miałem okazję go trenować i zawsze wykonywał właściwe ruchy na boisku. Bologna to kompetentny zespół. W fazie ofensywnej prezentują oni dobry futbol. Jutro będziemy musieli udowodnić naszą wartość na boisku. Będziemy musieli wystrzec się wszelkich błędów, szczególnie tych najprostszych, ponieważ Bologna potrafi wykorzystywać takie sytuacje.

 Czy Milan stać na grę w europejskich pucharach?

 Dla tych, co trenują Milan, gra w europejskich pucharach musi być priorytetem. Nie przyszedłem tutaj, aby wykonywać normalnie swoją pracę, ale żeby wykonywać ją jak najlepiej. Jeśli pod koniec sezonu nie uda nam się tego osiągnąć, przyznamy się do tego i będziemy próbowali dalej. 

Czy Suso może grać na lewym skrzydle?

 Nie widzę go na ten pozycji. Jest świetnym zawodnikiem i posiada wiele cech. Suso musi grać bardziej szeroko i umiejętnie poruszać się po boisku.

 Czy ten zespół potrzebuje odrobiny ignorancji?

 Jeśli przez ignorancję rozumiemy determinację i chęć wygrywania za wszelką cenę, absolutnie tego potrzebujemy. Wszyscy musimy zrobić coś więcej, aby osiągnąć odpowiedni poziom. Jutrzejsze spotkanie jest dla nas bardzo ważne w kontekście naszej sytuacji w tabeli.

 Czy trudno jest dokonywać wyborów, mając do dyspozycji niemal wszystkich zawodników?

 Wszyscy zawodnicy są dostępni, za wyjątkiem Duarte i Caldary, który grał w Primaverze. Na wielu pozycjach mam duży wybór. Decydując się na wybór wyjściowej jedenastki, muszę starać się wyrządzić jak najmniej szkód. Ktokolwiek pojawi się na boisku w trakcie meczu, musi dawać z siebie wszystko, podobnie jak Ci, którzy grają od początku.

 Czy potrafisz dokonać oceny swojej dotychczasowej pracy w Milanie?

 Moja praca jest tylko częściowa i nie warto o tym mówić. Pewne rzeczy zostaną podsumowane pod koniec sezonu. Musimy stanowić kolektyw. Do świąt Bożego Narodzenia pozostały trzy ważne spotkania. Może po tym czasie będziemy w stanie dokonać pierwszych podsumowań, ale te ostateczne pojawią się w maju. Widzę coraz bardziej spójną i odpowiedzialną grupę. Miło jest pracować w Milanie. 

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    Powodzenia