Pioli: Wierzę, że nasz zespół może się stale rozwijać

Pioli: Wierzę, że nasz zespół może się stale rozwijać

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Juventusie:

Jutro będziemy mierzyć się z najlepszą drużyną ligi, która w ostatnich latach zdominowała rozgrywki we Włoszech. Z pewnością będzie to trudne i wymagające spotkanie. Jeśli chcemy myśleć o pozytywnym rezultacie, musimy zaprezentować nasze najlepsze cechy i umiejętności. Jutrzejszego wieczoru musimy być bardzo ostrożni.

O Calhanoglu:

 Dzisiejszy trening będzie decydujący dla wielu zawodników. Jego łydka jest posiniaczona po ostatnim meczu. Mam nadzieję, że Hakan będzie dostępny.

O obecnym Milanie:

 W poprzedniej rundzie mieliśmy problem ze zdobywaniem punktów z zespołami z czołówki. W większości spotkań nie potrafiliśmy dowieść pozytywnego rezultatu do końca. Czasami brakowało nam ciągłości i precyzji. W obecnej rundzie prezentujemy się nieco lepiej, ale wiele rzeczy wciąż wymaga poprawy.

 Obecna gra zespołu nie jest zadziwiająca. Ostatnio udaje nam się zaprezentować na boisku to, nad czym trenowaliśmy w ciągu tygodnia. W przeszłości nie zawsze nam się to udawało. Nasz zespół ma sporo jakości i posiada wielu zawodników, którzy z profesjonalizmem podchodzą do swojej pracy.

O Ibrahimoviciu:

 Mam nadzieję, że uda mu się rozegrać odpowiednią liczbę minut i poprawić swoje statystyki. Ostatni mecz przed kontuzją rozegrał 8 marca. W Ferrarze zagrał przez 20 minut. To było szczególne spotkanie, ponieważ byliśmy w przewadze liczebnej i przez większość czasu byliśmy na połowie przeciwnika. Z mentalnego punktu widzenia jest naszym najsilniejszym zawodnikiem. Zarówno jego koledzy z zespołu jak i jego przeciwnicy darzą go wielkim szacunkiem. 

O rozwoju zespołu:

 Wierzę, że nasz zespół może się stale rozwijać. Jeśli jutrzejszego wieczoru chcę osiągnąć ważny rezultat, będziemy musieli włożyć w to niezwykły wysiłek. Tego oczekuje się od wielkiego Milanu. 

O Kessie:

 Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Myślę że posiada odpowiednie cechy, które pozwalają mu grać na tak wysokim poziomie jak podczas sobotniego meczu w Rzymie. Oczekuję od niego ciągłości w grze i koncentracji. To silny zawodnik na poziomie fizycznym. Jego wkład jest odczuwalny w naszym zespole. Czasem można odnieść wrażenie, że Franck w ogóle się nie męczy.

O Theo Hernandezie:

Theo lubi podłączać się do akcji ofensywnych. W jego pracy jest widoczna ciągłość i koncentracja w defensywie. Myślę, że Theo zrozumiał, że dzięki odpowiedniej pracy może stać się jednym z najlepszych obrońców na świecie.

O Bennacerze:

 Posiada on wiele ważnych cech dla zespołu. W ostatnim czasie stał się bardziej zdecydowany i konkretny na boisku. Jego progres jest stały i z każdym meczem wzrasta jego zaangażowanie i koncentracja.

O Saelemaekersie:

 To normalne, że potrzebował czasu na adaptację. Alexis dołączył do nas z zupełnie innej ligi i musi się dostosować. To wciąż młody zawodnik, który ma szerokie pole do rozwoju.

O Rebiciu:

Rebić jest jednym z najważniejszych zawodników naszego zespołu. Niezależnie od tego czy rozpocznie mecz od początku czy z ławki rezerwowych, zawsze będzie prezentował odpowiednie podejście. Poprawiliśmy naszą sytuację w tabeli, ale nie jesteśmy do końca zadowoleni z naszych wyników. Każdy z nas musi dążyć do tego, aby dawać z siebie wszystko. Postawa Rebicia musi być przykładem dla całego zespołu.

O sezonie:

 Wszyscy chcemy zakończyć ten sezon jak najlepiej i być choć częściowo usatysfakcjonowani z naszych wyników. Chciałbym, aby każdy z naszych zawodników dawał z siebie wszystko w tak ważnym klubie. Możecie mi wierzyć lub nie, ale nie myślę teraz o tym, co się wydarzy po 3. sierpnia. Nasz zespół zasługuje na jak najlepsze zakończenie obecnego sezonu. Potem zobaczymy, jakie decyzje zostaną podjęte po zakończeniu sezonu.

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    brawo Pioli za twoje podejscie. inny to by machna reka.