Pioli: Walczyliśmy o dobry rezultat do samego końca

Pioli: Walczyliśmy o dobry rezultat do samego końca

Stefano Pioli wypowiedział się dla Sky Sport i Milan TV po meczu z Atalantą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Mazzonim:

Podczas meczu wszyscy musimy walczyć przeciwko silnemu przeciwnikowi. Mazzoni jest najbardziej uprzejmą osobą na świecie. Każdemu zdarza się powiedzieć coś nieodpowiedniego.

O obecnej chwili:

 Nasz zespół ma się dobrze. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. To wspaniale, że walczyliśmy o dobry rezultat do samego końca. To najważniejsze.

 O przedłużeniu umowy:

 Jestem zachwycony, ale zawsze podchodziłem do takich spraw ze spokojem. Zawsze myślę o swojej pracy i będę to robić do 2. sierpnia, a nawet później. Jesteśmy Milanem. Musimy się rozwijać i kontynuować naszą pracę. Musimy jak najlepiej zakończyć obecny sezon. Teraz myślimy o następnym 2 spotkaniach.

O wrześniu:

 Chcemy zachować ciągłość naszej pracy. Mamy nadzieję, że będziemy grali wtedy tak samo dobrze jak teraz, a nawet lepiej. 

O Ibrahimoviciu:

 Jego wkład w grę zespołu i naszą pozycję w tabeli jest widoczny gołym okiem. Mam nadzieję, że będę mógł w przyszłym roku kontynuować z nim współpracę. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Pomimo swojego wieku, on wciąż może być wiodącą postacią w zespole. Z tego, co wiem to klub i Ibra nie rozmawiali ze sobą jeszcze o przyszłości, ale może się to wkrótce zmienić. Wcześniej nie było do końca pewności, kto będzie trenerem w przyszłym sezonie, a poza tym pewne rzeczy nie zostały wtedy wyjaśnione. 

O kibicach:

 Mogę im tylko podziękować za ich wsparcie i oddanie. Media społecznościowe nie są częścią mojego życia. Miło jest wyjść z domu i spotkać ludzi, którzy wspierają Cię niezależnie od okoliczności. Miło jest otrzymać słowa wsparcia i szacunek za wykonywaną pracę. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy będę mógł im podziękować na stadionie. 

O zespole:

 Wszyscy nasi zawodnicy wykazują się odpowiednią postawą i zaangażowaniem. Ibra pomógł wielu młodym zawodnikom w rozwoju. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Pewne rzeczy wciąż wymagają poprawy i potrzeba na to jeszcze trochę czasu.

 Od 6 stycznia do dziś, zajmujemy drugą pozycję w tabeli. Przyszły sezon zaczniemy od zera. Wówczas będziemy musieli oszacować, ile punktów będziemy musieli zdobyć, aby osiągnąć co najmniej czwartą pozycję w tabeli. Będzie to wymagało od nas odpowiedniej pracy i poprawy naszej gry.

O Leão:

Rafael ma w sobie niesamowity potencjał. Ten rok jest dla niego okresem przejściowym, ponieważ dołączył do nas z zupełnie innej ligi i potrzebuje czasu na adaptację. Dobrze jest mieć wysokie oczekiwania wobec zawodników, ale nie można też przesadzić. W dzisiejszym meczu pokazał się z naprawdę dobrej strony. Myślę, że Rafael może grać lepiej niż dotychczas i w przyszłości może grać od pierwszej minuty. W przyszłym sezonie jego talent może eksplodować. Czy stać go na zdobycie 25 bramek w sezonie? Osobiście uważam go za skrzydłowego lub drugiego napastnika, a nie za środkowego napastnika. Nie można jednak niczego wykluczyć.

O postawie zespołu po wznowieniu sezonu:

 Od momentu wznowienia sezonu wiele rzeczy uległo zmianie: nasza świadomość, pewność siebie, ciągłość w wynikach czy zwycięstwa przeciwko zespołom z czołówki tabeli. Każdy z tych czynników ma wpływ na naszą pewność siebie i mentalność. Rozegraliśmy 5 spotkań w ciągu 12 dni. Mogę tylko pogratulować moim zawodnikom.


Komentarze