Pioli: W każdym meczu musimy udowodnić, że możemy pokonać każdego

Pioli: W każdym meczu musimy udowodnić, że możemy pokonać każdego

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem ze SPAL. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Czy Milan zasłużył na więcej punktów w tabeli?

 Nawet jeśli nie zdobyliśmy pewnej liczby punktów to zauważyliśmy nasze niedociągnięcia. Aby zespół mógł się rozwijać, potrzeba czasu, pracy i poświęcenia. Na ten moment nie ma czasu, aby patrzeć się wstecz. Mamy przed sobą jeszcze 10 spotkań i możliwość zdobycia 30 punktów. Na ten moment musimy zachować koncentrację i myśleć tylko o jutrzejszym spotkaniu.

 Czy obecna średnia punktów na mecz pozwoli Milanowi zagrać w europejskich pucharach?

 Dwa punkty na mecz to doskonała średnia. Jeśli uda nam się utrzymać pozytywną średnią to przekonamy się czy wystarczy to do awansu do europejskich pucharów. Teraz musimy myśleć z meczu na mecz. Jutrzejsze spotkanie będzie wymagało od nas dużej uwagi i koncentracji, ponieważ czeka nas wymagające spotkanie. 

 Czy ławka rezerwowych będzie ważna w jutrzejszym meczu?

 Zawsze uważałem, że zmiany są decydujące. Z powodu napiętego kalendarza zmiany są teraz bardziej decydujące. Dzięki możliwości korzystania z pięciu zmian, mam szeroki wybór. Zmiany mogą okazać się decydujące.

Czy obecny okres jest najlepszy w tym sezonie dla Milanu?

W tym sezonie zdarzało się, że dobrze robiliśmy sobie na boisku, ale nie potrafiliśmy osiągnąć odpowiednich rezultatów. Musimy kontynuować naszą pracę. Jestem zadowolony z ostatniego zwycięstwa, ale tak naprawdę niczego jeszcze nie dokonaliśmy. W każdym meczu musimy udowodnić, że możemy pokonać każdego.

Czy Ibrahimović jest gotowy do gry?

 Pod względem psychologicznym wszystko jest w porządku. Ibra to lew z wielką determinacją. Wczoraj dobrze trenował. Jeśli dzisiaj będzie tak samo trenował to jutro może otrzymać powołanie.

 Czy planujesz dokonać zmian w formacji?

 Wprowadzenie zmian jest czymś normalnym. W obecnej sytuacji nie da się grać tą samą jedenastką. W pierwszych trzech spotkaniach po przerwie, graliśmy niemal w identycznym składzie, ponieważ nie graliśmy co 3 dni. Teraz musimy przyzwyczaić się do rotacji. Zawodnicy muszą zrozumieć, że będę zmuszony do dokonywania zmian.

Czy Calhanoglu jest liderem zespołu?

 Hakan jest świetnym zawodnikiem. W ostatnim czasie stał się bardziej decydującym zawodnikiem niż wcześniej. Posiada on wiele ważnych cech. Moim zdaniem nadszedł czas, aby Hakan został najlepszym zawodnikiem zespołu. Według mnie prezentuje się bardzo dobrze, zarówno pod względem technicznym jak i mentalnym. 

Jaki wpływ ma Donnarumma na grę zespołu?

 Bramkarz zawsze musi utrzymywać zespół w gotowości. Maldini powiedział niedawno, że Gigio jest według niego najlepszym bramkarzem na świecie. Nie wiem czy tak rzeczywiście jest. Z pewnością jest wśród trzech najlepszych bramkarzy na świecie. Byłem kiedyś obrońcą i wiem, co to znaczy mieć za sobą dobrego bramkarza, który motywuje Cię do pracy. Gigio musi kontynuować obecnie wykonywaną pracę.

Co sądzisz o Saelemaekersie?

 To jakościowy zawodnik, który musi być mniej spontaniczny na boisku i być bardziej świadomy swoich decyzji. To wciąż młody piłkarz, który musi się jeszcze wiele nauczyć.

Czy spodziewałeś się, że Rebić będzie grał tak, jak teraz?

 Przerwa związana ze świętami Bożego Narodzenia bardzo dobrze na niego wpłynęła. Po meczu z Cagliari zrozumiałem, że może prezentować dobry poziom na boisku. Cieszy mnie jego obecna postawa. Jego postawa musi być przykładem dla każdego. Jego mentalność jest właściwa i dzięki niej wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie.

 Co sądzisz o najbliższych spotkaniach?

 Nie myślę o następnych meczach. Myślę tylko o jutrzejszym spotkaniu. Czeka nas trudne i skomplikowane spotkanie. Nie możemy myśleć o niczym innym jak o zwycięstwie w jutrzejszym meczu.

 Jak ważne jest zatrzymanie Donnarummy w Milanie?

Maldini wyjaśnił ostatnio całą sytuację. Gigio to spokojny i zdeterminowany zawodnik, który prezentuje doskonałe podejście do swojej pracy. W Milanello widać, że jest tutaj szczęśliwy. Osobiście widzę go dalej w Milanie. 


Komentarze