Pioli: W każdym meczu musimy pokazać, ile jesteśmy warci

Pioli: W każdym meczu musimy pokazać, ile jesteśmy warci

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z AS Romą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 W ciągu tygodnia Suso został zaatakowany w mediach społecznościowych poprzez #Susoout. Jak się do tego odniesiesz?

 Nie bierzemy udziału w incydentach w mediach społecznościowych i mediach. Jesteśmy spójną i zjednoczoną grupą. Pracujemy nad tym, aby osiągnąć ważne wyniki i funkcjonować jak najlepiej jako zespół. Bycie zespołem oznacza poświęcenie się dla kolegi z zespołu. Kiedy ktoś obraża zawodnika, obraża mnie, a przede wszystkim Milan. Chcemy być zespołem, który wychodzi na boisko z jasnymi pomysłami. Musimy pozytywnie podchodzić do naszej pracy i przeanalizować to, co zrobiliśmy dobrze, a co źle przeciwko Lecce, bez zbędnych histerii.

 Jak minął ostatni tydzień w wykonaniu zespołu?

 Musimy się lepiej poznać. Widziałem w zespole właściwe pragnienie zwycięstwa. To był dobry tydzień pracy. Musimy pokazać efekty naszej pracy w tak ważnym meczu jak ten jutrzejszy. 

 Jutro czeka was spotkanie z AS Romą. Czego oczekujesz od zespołu w jutrzejszym meczu?

 Dotychczasowa praca została wykonana z odpowiednią determinacją. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Jutro będziemy mierzyć się z drużyną, która przegrała do tej pory jedno spotkanie. Roma to silny zespół. Jutro oczekuję bardzo zdeterminowanej Romy. W niektórych momentach jej zawodnicy potrafią zagęścić boisko i dają z siebie wszystko. Ważne jest, aby odpowiadać cios za ciosem i pokazać się z jak najlepszej strony.

 Czy obecny kalendarz rozgrywek jest trudny dla Milanu?

 W każdym meczu musimy pokazać, ile jesteśmy warci. Nie martwi mnie kalendarz rozgrywek. Musimy myśleć tylko o jutrzejszym meczu. Musimy być odpowiednio zdeterminowani przez pełne 90 minut. Jutro czeka nas trudne spotkanie, ale posiadamy odpowiednie cechy, które mogą nam pozwolić na to, aby dobrze sobie poradzić w tym meczu.

 Jak oddycha się w Milanello?

 W Milanello panuje odpowiednia atmosfera. Chcemy pokazać, że możemy dobrze sobie radzić na boisku i poza nim.

 Czy osiągnięcie czwartego miejsca na koniec sezonu jest nadal możliwe?

 Rok temu na tym etapie rozgrywek Milan był na czwartym miejscu. Musimy zakasać rękawy. Musimy spróbować wygrać wszystkie pozostałe spotkanie. Potem zobaczymy jak to się wszystko potoczy.

Czy Calhanoglu może być ważnym zawodnikiem dla Milanu?

 Jest świetnym zawodnikiem. W ostatnim meczu podobała mi się nie tylko jego bramka, ale jego interpretacja gry na dużej intensywności.

Czy Piątek i Leão mogą grać ze sobą na boisku?

 W ostatnim czasie nie testowałem takiej możliwości. W ostatnim meczu wystawiłem drużynę, którą uważałem za najlepszą i tak będziemy robić zawsze. Leão i Piątek posiadają różne cechy, z których mogę skorzystać w odpowiednim czasie. Oni mogą grać ze sobą, ale musimy opracować odpowiednią równowagę. Dla zespołu ważni są zawodnicy, którzy wybiegają od początku spotkania, ale także i Ci, którzy zaczynają z ławki.

 Czy młody wiek zespołu stanowi jego alibi?

 Na początku roku dokonano bardzo ważnych wyborów. Teraz za młodych zawodników uważa się tych, którzy urodzili się po 2000 roku.

 Donnarumma jest z rocznika 99, ale zdążył on rozegrać ponad 100 spotkań w Serie A. To bardzo dojrzały zawodnik i prawdziwy lider. Nasz zespół został zbudowany w taki sposób, aby dobrze sobie radzić. Młody wiek zawodników nie oznacza, że brakuje nam doświadczenia.

Leão może brakować pewnego doświadczenia w pierwszym roku w Serie A. Pozostali zawodnicy mają więcej doświadczenia w lidze, co wynika nie tylko z ich wieku, ale także z doświadczeń, jakie nabyli w Serie A. 

Widziałem wielki profesjonalizm i zaangażowanie ze strony zawodników. W pierwszym meczu nasz zespół zrobił wiele dobrego, ale też i złego. Jutro chcemy poprawić naszą grę.

Czy Biglia i Bennacer mogą grać ze sobą?

Aby mogli grać razem, musimy dokonać zmian na innych pozycjach, których w tej chwili nie chcę dokonywać. Muszę zapewnić zespołowi pewną ciągłość. Bennacer jest bardzo dobrym zawodnikiem, który ma wiele dobrych cech. Lubię go jako człowieka i zawodnika. Wkrótce otrzyma on szansę na pokazanie swoich umiejętności.

 Co należy poprawić w grze zespołu?

 Muszę pomyśleć nad tym, co zrobił do tej pory Milan odkąd jestem w Milanello. Fakt, że nie wygraliśmy z Lecce, pozwala nam zrozumieć, że jeszcze wiele rzeczy wymaga poprawy.

Maldini powiedział, że Ibrahimović jest marzeniem. Jak się do tego odniesiesz?

 Koncentruję się jedynie na tym, kogo mam do swojej dyspozycji. Nie myślę o innych rzeczach...

 Theo Hernandez powiedział, że czuje się naprawdę dobrze  na treningach. Co o tym myślisz?

 Staram się proaktywnie podchodzić do zawodników. Ich cechy mają znaczenie. Jakościowi zawodnicy muszą szukać okazji do zdobycia bramki i próbować rywalizacji w pojedynkach 1 na 1. Musimy lepiej się poznać. Na niektórych pozycjach dałem zawodnikom nieco swobody jeśli chodzi o prezentowanie swoich cech. Przeciwko Lecce stworzyliśmy sobie wiele sytuacji. Podoba mi się, kiedy zawodnicy wcielają w życie to, co było trenowane na treningach.

Maldini powiedział, że zespół nie może sobie pozwolić na to, że zespół będzie konkurencyjny dopiero za kilkanaście lat. Co o tym sądzisz?

 Wszyscy w Milanie wiedzą, że klub ma pewne ambicje. Nikt z nas nie może pozwolić sobie na luksus polegający na czekaniu przez kolejnych 10 lat na budowanie zespołu. Wiemy, że możemy sobie poradzić. Maldini przedstawił jasne oświadczenie wyjaśniające tę sytuację. Musimy dobrze pracować na boisku i potwierdzić naszą dobrą pracę z pierwszego meczu. Jesteśmy Milanem i jutro chcemy zagrać przekonującą piłkę.

Czy Suso zagra do dzisiejszym meczu?

 Jutro zagra najlepsza możliwa jedenastka. Jutro przeczytacie kto zagra, a kto nie. 

Jak się ma Caldara?

 Nadal nie radzi sobie zbyt dobrze pod względem kondycyjnym. Niedawno zagrał z Primaverą. Wczoraj narzekał na ból ścięgien. Mam nadzieję, że będzie do naszej dyspozycji tak szybko jak to będzie możliwe.

Gdzie jest Rebić?

 Jest zawodnikiem, który może grać lepiej. Posiada on cechy, które sprawiają, że jest dobrym zawodnikiem. Oczekuję od niego jednak jeszcze więcej wkładu w grę zespołu i zaangażowania.

O Leão:

 Nie możemy atakować bramki rywala tylko jednym napastnikiem. Leão musi się jeszcze wiele nauczyć i być lepszy w rozumieniu obrońców. Ten progres z pewnością nastąpi dzięki cechom, które posiada. Ma on pewne cechy, który czynią go wyjątkowym zawodnikiem. Musi ciężko pracować i dobrze sobie radzić na boisku. Wszyscy zawodnicy muszą czuć się dobrze podczas meczu.

O Lucasie Paqueta:

 W ostatnim meczu radził sobie dobrze bez piłki, ale kiedy jest przy piłce, oczekuję bardziej przedsiębiorczego zawodnika, który może być niebezpieczny dla przeciwników. Gdyby wykazał się taką postawą od początku i zdobył kilka bramek w ostatnim meczu, z pewnością zostałby oceniony inaczej. Lucas musi wykazywać się odpowiednią intensywnością i pracą przez całe spotkanie. 

 Co poszło nie tak w drugiej połowie z Lecce?

Bezpośrednia analiza niektórych sytuacji, w których to powinniśmy mniej pozwolić Lecce na boisku. W każdym meczu pojawiają się pewne zmiany. Mamy pewną strategię, która musi być kontynuowana. W niektórych sytuacjach musimy być bardziej świadomi i zrozumieć, kiedy możemy sobie pozwolić na kierowanie grą, a kiedy możemy dopuścić się faulu. Są to aspekty, które trzeba szybko poprawić.

Czy Suso jest nietykalny?

Nikomu nic nie obiecałem i żaden zawodnik nie jest nietykalny. Wybieram zespół, który daje mi najwięcej satysfakcji. Tak długo, jak daje mi on pewne gwarancje, będzie grał. Z fizycznego punktu widzenia wszystko jest z nim w porządku.

 Dziś rano w Milanello pojawili się przedstawiciele kierownictwa...

 Posiadają oni właściwe kompetencje, chcą być jak najbliżej zespołu. Wszyscy chcemy prezentować się jak najlepiej i osiągać dobre wyniki.

O Piątku:

 Żadna drużyna nie może pozwolić sobie na zawodników, którzy są myślami gdzie indziej na boisku, bez względu na pełnione rolę w zespole i nie radzą sobie dobrze w obu fazach gry. Piątek ma się dobrze, ale nie gra on jeszcze na 100%.

Komentarze