Pioli: W jutrzejszym spotkaniu chcemy pokazać, że jesteśmy solidnym i zjednoczonym zespołem

Pioli: W jutrzejszym spotkaniu chcemy pokazać, że jesteśmy solidnym i zjednoczonym zespołem

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Hellasem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia. 

O Tonalim:

 Trzeba dać mu czas. Potrzeba cierpliwości. Ważne jest, aby zawodnicy prezentowali odpowiednią jakość. W czwartek grał przeciwko Renato Sanchesowi, który jest bardzo silnym przeciwnikiem. Takie spotkania z pewnością są okazją do rozwoju.

O Lille:

 To nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Nasz błąd polegał na tym, że nie dokonaliśmy właściwych wyborów w ciągu 60 minut. Zagraliśmy na nieodpowiednim poziomie, co nie powinno mieć miejsca. Ta porażka pozwoli nam przeanalizować pewne sytuacje. Źle interpretowaliśmy zamiary rywala i daliśmy mu zbyt wiele przestrzeni. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki. Posiadamy odpowiednie umiejętności na poziomie taktycznym i technicznym, aby rozwiązać pewne problemy. Jutro musimy pokazać, że prezentujemy odpowiedni poziom i wyciągnęliśmy pewne wnioski. 

O Romagnolim:

 W ostatnim czasie pojawiło się wokół niego wiele krytyki. W świecie piłki nożnej krytyki i pochwały są dość często przesadzone. Alessio jest jednym z liderów naszego zespołu. Ważne jest, aby wyciągnąć wnioski z własnych błędów.

O Castillejo:

 Lato było dla niego skomplikowanym okresem. Teraz stara się wrócić do formy. Samu posiada odpowiednie cechy i umiejętności, aby to zrobić.

O Ibrahimoviciu:

 Z meczu na mecz oceniamy dyspozycję każdego zawodnika. Musimy odpowiednio zarządzać naszymi siłami. Nie podjąłem jeszcze decyzji, kto zagra w jutrzejszym spotkaniu. Jeśli Ibra grał w ostatnich meczach to oznaczało to, że był w odpowiedniej dyspozycji. Czy rozmawiałem z nim po czwartkowym meczu? Tak. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi zawodnikami.

O Theo Hernandezie:

 Nie martwię się o jego dyspozycję. Theo jest jednym z punktów odniesienia dla naszego zespołu. To oczywiste, że nie da się cały czas grać na 100% swoich umiejętności. Jego dotychczasowe występy oceniam pozytywnie.

O Rebiciu:

Ante nie jest jeszcze gotowy na 100%. Mam nadzieję, że po przerwie na reprezentacje będzie mógł zaprezentować cały swój potencjał.

O Hauge:

 W naszym zespole jest dość duża konkurencja. Udział zawodnika w poszczególnym spotkaniu zależy od wielu czynników. Hauge jest silnym zawodnikiem, który daje nam wiele powodów do satysfakcji. 

O presji:

 Sami narzucamy na siebie presję. Nie potrzebujemy do tego dodatkowych bodźców. Jesteśmy ambitnym zespołem, który jest bardzo surowy wobec siebie. Nie przejmujemy się opiniami innych. Musimy zachować koncentrację, dalej się rozwijać i próbować wygrać każde spotkanie.

O zmęczeniu:

Mecze z Udinese zawsze były dla nas wymagające. Jutrzejsze spotkanie również będzie ciężkie. W czwartek powinniśmy zaprezentować się lepiej na poziomie technicznym. Od 22. listopada zagramy 10 spotkań w ciągu 21 dni. Musimy przygotować się odpowiednio do tego okresu, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Do tej pory nie mieliśmy żadnych poważniejszych problemów na poziomie fizycznym, mimo że w ostatnim czasie napotkaliśmy wymagających przeciwników.

O Hellasie:

 Musimy przystąpić do jutrzejszego spotkania z odpowiednią determinacją i pokazać, jakim jesteśmy zespołem. Zawsze staramy się zadowolić naszych fanów. Jestem pewien, że w jutrzejszym spotkaniu nasz zespół zaprezentuje odpowiednią mentalność, dzięki której będziemy mogli stawić czoła wymagającemu przeciwnikowi. W jutrzejszym spotkaniu chcemy pokazać, że jesteśmy solidnym i zjednoczonym zespołem.


Komentarze