Pioli: W jutrzejszym meczu cała nasza defensywa będzie musiała być zwarta i ostrożna

Pioli: W jutrzejszym meczu cała nasza defensywa będzie musiała być zwarta i ostrożna

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Atalantą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Jak się ma Ricardo Rodriguez?

 Wszystko jest z nim w porządku. Dobrze prezentuje się na treningach. Ricardo jest prawdziwym profesjonalistą.

 Jaki prezent chciałbyś otrzymać na święta?

 Chciałbym zdobyć jutro 3 punkty.

 Jak radzą sobie z Suso i Castillejo?

Suso ma się dobrze. Żaden zawodnik nie lubi być wygwizdywany. Z każdego zawodnika musimy wyciągnąć coś pozytywnego. W najbliższym meczu będzie musiał się wykazać i udowodnić, że potrafi radzić sobie z presją. Podczas ostatnich treningów radził sobie bardzo dobrze i wykazywał się odpowiednią koncentracją. Suso ma się dobrze. Musi on udowodnić, że jest ważnym zawodnikiem i, że potrafi sprostać oczekiwaniom. 

Z Castillejo wszystko jest w porządku. Radzi sobie coraz lepiej po kontuzji, którą doznał miesiąc temu.

 W tym sezonie Milan nie pokonał jeszcze nikogo z czołówki...

 Do tej pory, nie graliśmy źle przeciwko zespołom z czołówki. Tylko przeciwko Romie zespół nie zaprezentował się tak, jak powinien. Przeciwko Lazio, Juventusowi i Napoli graliśmy jak równy z równym. W tym sezonie nie pokonaliśmy jeszcze nikogo z czołówki i brakuje nam tego. Musimy zrobić coś więcej, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jutro będziemy mieli okazję ku temu, aby pokazać, że się rozwijamy.

 Czy wsparcie ze strony fanów jest ważne?

 Nasza sytuacja jest delikatna. Nigdy nie narzekaliśmy na brak wsparcia z ich strony. Im bardziej jesteśmy zjednoczeni, tym pewniej czują się nasi zawodnicy i więcej mogą z siebie dać.

 Czy od jutra rozpoczną się dla was wakacje?

 W każdą sobotę słyszę o tym, że każde spotkanie ma dla nas wielkie znaczenie. Moi zawodnicy muszą podejść do jutrzejszego spotkania z myślą, że może być to dla nich ostatnie spotkanie. Takie podejście jest najlepsze.

 Czy w jutrzejszym meczu Piątek może się okazać decydujący?

 Każde spotkanie tworzy własną historię. Mamy nadzieję, że uda nam się jutro wygrać w Bergamo. Muszę patrzeć w przyszłość i jednocześnie skupiać się na teraźniejszości. W jutrzejszym meczu wszyscy muszą podejść do spotkania z myślą, że to spotkanie może być decydujące. 

  Z Piątkiem wszystko jest w porządku. Na początku sezonu nie był on zbyt wyraźny. On i Leão mają różne cechy. Jeśli będę potrzebował środkowego napastnika, wybiorę Krisa.  Jeśli będę potrzebował więcej ruchu z przodu to wybiorę Leão

 Powinniśmy wygrać mecz z Sassuolo. W jutrzejszym meczu chcę zobaczyć chęć zrewanżowania się po ostatnich straconych w punktach. 

Czy Leão i Piątek mogą grać razem?

 Podjąłem już decyzję w sprawie formacji na jutrzejszy mecz. Jutro rano przekażę ją zawodnikom. Leão zagrał dobre spotkanie przeciwko Sassuolo. Nie sądzę, abym zdecydował się na zmianę równowagi od samego początku. 

Czy Milan stać na zajęcie 4 miejsca pod koniec sezonu?

 W tej chwili nie wolno nam rozmawiać o niczym innym jak o jutrzejszym meczu. To musi być nasz cel. Ostateczna klasyfikacja generalna będzie miała miejsce 20 maja. Wiemy, gdzie jesteśmy i nie możemy być z tego powodu zadowoleni. Musimy jednak wierzyć w siebie i być wytrwali. Zespół wciąż ma szerokie pole do poprawy. Musimy myśleć o jutrzejszym meczu jako o ostatnim spotkaniu i zaprezentować w nim odpowiednią siłę i jakość.

 Czy Atalanta jest wzorem do naśladowania?

Jesteśmy Milanem i musimy dążyć do nawiązania do sukcesów Milanu, który potrafił wygrywać we Włoszech i w Europie. Musimy żyć naszą rzeczywistością. Nasza obecna pozycja w tabeli nie jest ostateczna i jeszcze wiele można zmienić.

 Jutro czeka Cię kolejna konfrontacja z Gasperinim...

 Mieliśmy okazję spotkać się ze sobą kilka lat temu. Zawsze był twardym i wymagającym przeciwnikiem. Gra jego zespołu w defensywie jest wyjątkowa. W ostatnich latach poprawił on również grę swojego zespołu w fazie ofensywnej, dodając do tego wysokiej jakości zawodników. Zobaczymy jak potoczą się losy najbliższego meczu. 

Atalanta ma swój pomysł na grę. Jak to wygląda w przypadku Milanu?

Mamy pomysł na grę, który nie jest jeszcze ostateczny. Gasperini budował swój zespół przez kilka sezonów, aby wyciągnąć z niego maksymalny potencjał. Wiele rzeczy wciąż wymaga poprawy. Mamy swój sposób bycia na boisku i swoją tożsamość. W każdym meczu staramy się przeciwstawić naszym przeciwnikom i zaprezentować odpowiednią jakość na boisku, z jednoczesnym pomysłem na grę. Jutrzejsze spotkanie nie będzie łatwe. W jutrzejszym meczu musimy udowodnić, że potrafimy stawić czoła wszelkim trudnościom na boisku i sile gospodarzy.

 Jutro czeka was ważny mecz przed urlopem...

W trakcie sezonu nie można mówić o urlopie. Każde spotkanie jest ważne. W jutrzejszym meczu musimy wykazać się odpowiednią koncentracją, aby stawić czoła jutrzejszemu spotkaniu. Nie możemy myśleć o niczym innym. Nasza sytuacja jest delikatna, a pozycja w tabeli nienajlepsza. Może i poprawiliśmy nasze wyniki, ale musimy zdobywać jak najwięcej punktów, aby było jeszcze lepiej niż dotychczas. Nasz jutrzejszy przeciwnik jest silny i ma najlepszy atak w lidze.

 Który zawodnik Atalanty najbardziej rozwinął się dzięki Gasperiniemu?

 Praca wykonywana przez Gasperiniego jest bardzo ważna. Potrafi on wpłynąć pozytywnie na charakter swoich zawodników, a klub udostępnia mu odpowiednich zawodników do jego projektu. W ten sposób wszyscy czerpią z tego maksimum. 

W zeszłym sezonie pracowałem z Murielem. Bardzo podoba mi się jego styl gry. Miałem także okazję pracować z Iliciciem w Palermo. To również wspaniały zawodnik.

Jak poradzisz sobie z absencją Theo?

 W naszym składzie nie mamy obrońcy, który potrafiłby jednocześnie połączyć siłę i umiejętności Theo. Będziemy musieli skorzystać z innych zawodników i rozłożyć pewne proporcje na inne pozycje na boisku.

Czy Kessie jest w wstanie ograniczyć Gomeza?

Franck posiada cechy fizyczne, których nie mają inni zawodnicy. Jeśli Atalanta będzie chciała rzucić nas na kolana, będziemy musieli się temu przeciwstawić. Nie sądzę, aby Gomez poruszał się jutro na boisku w obszarze Kessie. Zapewne będzie on bardziej pracował na skrzydłach, gdzie będą musieli go przypilnować inni zawodnicy. Atalanta posiada zawodników, którzy potrafią zdobywać punkty. W jutrzejszym meczu cała nasza  defensywa będzie musiała być zwarta i ostrożna.

Czy Bennacer może grać jako mezzala?

 Obecnie gra na pozycji, dzięki której może najbardziej się rozwinąć jako zawodnik. Czytanie gry na tej pozycji jest fundamentalne. Dużo pracujemy nad tym aspektem. Bennacer jestem zawodnikiem, który posiada wielką motywację i chęć poprawy. Spodziewam się po nim znacznego progresu.

 Jak podchodzisz do nadchodzącego mercato?

 Mercato będzie trwało zbyt długo. Żaden zawodnik Milanu nie może pozwolić sobie na myślenie o mercato. Jeśli zauważę, że jakiś zawodnik nie będzie wykazywał się odpowiednią determinacją, na pewno nie zostanie on powołany.

Komentarze