Pioli: Udało nam się wygrać z zespołem z czołówki, na co długo czekaliśmy

Pioli: Udało nam się wygrać z zespołem z czołówki, na co długo czekaliśmy

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV, Milannews.it i DAZN po meczu z AS Romą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Zaprezentowaliśmy się dzisiaj dobrze zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Dzisiaj mierzyliśmy się zespołem, który potrafi zaprezentować jakość na boisku. Być może zaczęliśmy trochę leniwie dzisiejszy mecz, ale z czasem zaczęliśmy przejmować inicjatywę i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

 Odpowiednie zarządzanie zmianami będzie bardzo ważne w tym sezonie, szczególnie w najbliższym czasie. Jest bardzo gorąco i nie do pomyślenia jest, aby grać z tą samą intensywnością z niemal identycznym składem. Gra o takiej porze jest trudna. Każdy z nas musi prezentować odpowiednie podejście. Odnieśliśmy dzisiaj zasłużone zwycięstwo. Popełniliśmy co prawda pewne błędy, ale w końcu udało nam się wygrać z zespołem z czołówki, na co długo czekaliśmy. Teraz musimy się odpowiednio zregenerować przed kolejnym meczem.

 Cieszy nas wygrana z zespołem z czołówki tabeli. Nasze wyniki w tym sezonie z takimi zespołami nie odzwierciedlały do końca naszej gry. Wyjątkiem był mecz z Atalantą, w którym zagraliśmy poniżej naszych możliwości. Dzisiejsze zwycięstwo z pewnością podniesie nasze morale. Teraz musimy myśleć o kolejnym meczu, który w tym momencie jest dla nas najważniejszy.

O zespole:

 Każdy z naszych zawodników chce dawać z siebie wszystko do końca sezonu. Chcemy zaprezentować nasze umiejętności przeciwko jeszcze silniejszym zespołem. Do końca sezonu jest jeszcze trochę czasu i musimy dążyć do osiągnięcia naszego celu. Z pewnością będziemy cierpieć na boisku i będziemy męczyć się w upale. Jeśli będziemy dążyć do naszego celu z odpowiednią terminacją i zaangażowaniem to będziemy w stanie przeciwstawić się silnym zespołom.

 W poprzednich meczach z czołówką na ogół radziliśmy sobie dobrze, ale niestety nie potrafiliśmy dowieźć dobrego rezultatu do samego końca. Jako zespół musimy umiejętnie zarządzać naszymi siłami i wykorzystywać nasze sytuacje w odpowiednim czasie.

O Ibrahimoviciu:

 Jego powrót na boisko z pewnością da nam możliwość skorzystania z różnych rozwiązań i pozwoli poprawić nasze statystyki. W każdym dniem radzi sobie coraz lepiej na treningach jesteśmy dobrej myśli

O zmianach:

Chwilę przed bramką, Rebić poprosił mnie o zmianę, ponieważ nie mógł już znieść temperatury na boisku. Ante potrafi atakować z głębi pola. Rebić jest ważnym punktem odniesienia dla całego zespołu. Z pewnością może jeszcze wiele poprawić w swojej grze. Posiada on nie tylko dobre cechy fizyczne, ale także techniczne. Myślę, że Rebić jest bardziej środkowym lub cofniętym napastnikiem aniżeli skrzydłowym. Jeśli uda mu się utrzymać dotychczasową jakość to z pewnością może sobie radzić lepiej niż dotychczas.

O Kjaerze:

 W innych okolicznościach najprawdopodobniej nie zagrałby w dzisiejszym meczu. To bardzo inteligentny i odpowiedzialny zawodnik. Jego obecność jest ważna dla naszego zespołu. Jesteśmy młodym zespołem i każdy doświadczony zawodnik jest dla nas pomocny.

defensywie:

 Defensywa musi być jedno z naszych mocnych stron. Staramy się, aby nasz zespół był kompletny. Musimy odpowiedni sposób ograniczyć zamiary naszych przeciwników. W dzisiejszym meczu pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić.

O Lucasie Paqueta:

Paqueta wszedł dobrze w dzisiejszy mecz. Co prawda niedługo po wejściu na murawę, stracił piłkę, ale był od razu gotowy ją odzyskać. Dzisiaj wykonał dobrą robotę na boisku. Każdy zawodnik jest nam potrzebny. Chciałbym, aby był bardziej zdecydowany na boisku i nie popełniał prostych błędów.

O nadchodzących spotkaniach:

Mamy przed sobą trudny kalendarz i czekają nas wymagające spotkania. Musimy zacisnąć zęby i jak najlepiej zakończyć obecny sezon. 

Komentarze