Pioli: Udało nam się odnieść ważne zwycięstwo

Pioli: Udało nam się odnieść ważne zwycięstwo

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV, DAZN i Sky Sport po meczu z Lazio. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Lazio to silny zespół, który dobrze sobie radzi w lidze. Wiedzieliśmy, że będziemy cierpieć na boisku. Dzięki naszej mentalności i umiejętnościom udało nam się odnieść ważne zwycięstwo. 

O kibicach:

 Część z nich towarzyszyła nam w drodze na mecz. Mimo, że nie mogą z nami być na stadionie to czujemy ich wsparcie. Cieszymy się, że możemy sprawiać radość naszym fanom. Moi zawodnicy nie mogą doczekać się powrotu kibiców na stadion. Być może niektórzy zawodnicy odczuwali mniejszą presję bez kibiców. Teraz mielibyśmy większy impuls do działania. Nasi kibice są wyjątkowi. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na stadionie. 

O 2021 roku:

 Tak naprawdę niczego jeszcze nie osiągnęliśmy. Musimy kontynuować naszą pracę i nasz rozwój. 

O zespole:

To był nasz ostatni mecz w tym roku. Dobrze jest odnieść zwycięstwo w tak skomplikowanym i ważnym meczu. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i wyściskaliśmy się między sobą. Jestem dumny z tego zespołu, ponieważ wspólnie robimy coś ważnego.

O mercato:

 Jeśli pojawi się możliwość to nasz klub dokona odpowiednich wzmocnień. Nie zamierzamy na nikim wywierać jakiejkolwiek presji. Chcemy ze spokojem wykonywać naszą pracę. 

O Scudetto:

 Mówiłem o tym wielokrotnie, Juventus i Inter są faworytami. Świadczą o tym poczynione inwestycje i wyniki z ostatnich lat. Chcemy myśleć tylko z meczu na mecz i o zwycięstwach. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec sezonu.

O Ibrahimoviciu:

 Jego obecność jest odczuwalna. Mimo wszystko musimy wykonywać naszą pracę jak najlepiej i wykorzystać wszystkie nasze cechy oraz umiejętności. Nie możemy zapominać o jego wkładzie w grę i rozwój zespołu. Dzięki niemu wszyscy się rozwijamy, nawet ja. Dzięki niemu jesteśmy jeszcze silniejsi. Kiedy masz w zespole takiego mistrza jak on to możesz odnosić tylko korzyści.

O 2020 roku:

 Naszą drogę rozpoczęliśmy 22. grudnia 2019 roku. Rok to niewiele czasu, aby walczyć o najwyższe cele, ale stworzyliśmy pewne podwaliny pod coś pozytywnego. W 2020 roku osiągnęliśmy wszystkie ustalone cele, nawet jeśli nie udało nam się niczego wygrać. Zakończyliśmy 2020 rok na pierwszym miejscu w tabeli. Nasz klub idzie we właściwym kierunku. 

O kontuzjowanych:

 Mam nadzieję, że po przerwie świątecznej wróci do nas jak najwięcej zawodników i będziemy mieli więcej zawodników do rotacji.

O Calhanoglu:

 Mamy w naszych szeregach wielu ważnych zawodników, dzięki którym udało nam się odnieść wiele ważnych zwycięstw. Jednym z takich zawodników jest Hakan. Calhanoglu jest inteligentnym i silnym zawodnikiem, który potrafi atakować i poświęca się dla zespołu. Nowa umowa? Nie sądzę, aby był z tym jakiś problem. Hakan czuje się bardzo dobrze w klubie. Z tego, co wiem to on chce zostać i negocjuje z klubem. Wszyscy chcemy kontynuować z nim współpracę i vice versa. 


Komentarze

  • avatar
    Paolo03
    W nowym roku na rozgrzewkę Benevento a później mecz z Juve. Starcie z Juventusem będzie szalenie ważne bo śmiało można powiedzieć że Juve oraz Inter jest naszym głównym rywalem w walce o Scudetto. Wierzę w ten zespół bardzo mocno i cieszę się że w końcu mogę oglądać taki Milan. Forza Milan!
  • avatar
    MK92
    Pioli is on fire!