Pioli: To nie jest czas na zastanawianie się

Pioli: To nie jest czas na zastanawianie się

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Brescią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Mercato kończy się za tydzień. Jak wygląda sytuacja Rodrigueza?

Nie jestem osobą odpowiedzialną za mercato. Ricardo miał pewien problem natury fizycznej. Wczoraj trenował z zespołem i powinien być dostępny na jutrzejszy mecz. Do końca mercato pozostało 8 dni. Nie wiem, co się wydarzy. Zespół musi zachować koncentrację. Nie możemy tracić energii na rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Jak się ma Suso?

Suso trenuje bardzo dobrze i jest dostępny. Czy zagra w jutrzejszym meczu? Zobaczymy. Każdy zawodnik, który jest do mojej dyspozycji, jest częścią tego zespołu.

Jak wygląda sytuacja Paquety?

Moim zdaniem musi on uwierzyć w to, że może stać się kompletnym zawodnikiem. Musi on stać się decydujący w ostatniej fazy gry. Do tej pory wykazuje się odpowiednim zaangażowaniem. 

Każdy zawodnik uważa, że zasługuje na grę. Jeśli dobrze pracujesz, możesz być pewien, że otrzymasz swoją szansę w odpowiednim czasie.

Co zmieniło się w sprawie Rebicia?  

Wszystko zależy od nastawienia. Muszę wybrać jedenastkę, która da nam najwięcej gwarancji. Każdy zawodnik naszego zespołu jest dla mnie ważny. Jeśli chcemy poprawić się w drugiej części sezonu, musimy pracować lepiej niż dotychczas. Czy Rebić zagra jutro? Istnieje taka możliwość. Dzięki zawodnikom, których mam obecne dyspozycji, mamy wiele możliwości. Rebić pokazał się ostatnio z dobrej strony. Jestem zadowolony z jego dotychczasowej pracy.

Czy nowe ustawienie wpłynęło pozytywnie na zespół?

Ważne jest to, że w ostatnim czasie odnieśliśmy dobre wyniki po dobrej grze. Robimy wiele pozytywnych rzeczy. Musimy poprawić się jeszcze pod wieloma względami. Potrzebowaliśmy tych wyników.

Czym jest efekt Ibry?

Ibra jest wartością dodaną dla tego zespołu. Wykazuje się on wielkim profesjonalizmem zarówno na boisku jak i poza nim. Bardzo dobrze radzi sobie w zespole. Jego koledzy stwarzają mu wiele przestrzeni na boisku. Jego przybycie wpłynęło pozytywnie na drużynę. Ibra to prawdziwy mistrz, jeden z najlepszych zawodników na świecie. Mogę liczyć na jego wsparcie. Teraz on dobrze wie, co ma robić.

Czy ligowa tabela wciąż wisi w Milanello? 

Tak, będzie tam wisiała do 24 maja. Nie zajmujemy się czeszaniem lalek, ale przywróceniem Milanu na szczyt.  

Co sądzisz o Tonalim? 

 Tonali jest zawodnikiem, który pomimo mlodego wieku, ma wiele dobrych cech. Będziemy musieli na niego uważać podczas jutrzejszego spotkania.

Czy spoglądasz na sytuację w tabeli?

 Niemal na wszystkich konferencjach prasowych pytacie mnie o to. Musimy myśleć z meczu na mecz i traktować każde spotkanie jako najważniejsze w sezonie. 

 To nie jest czas na zastanawianie się, gdzie będziemy 24 maja. Musimy zachować chłodną głowę i być skoncentrowani na naszej pracy. Musimy poprawić się w sytuacjach, gdzie napotykamy trudności w grze. Musimy myśleć o zwycięstwie w jutrzejszym meczu. Wygrana pozwoli poprawić naszą sytuację w tabeli.

 Mario Balotelli nie zagra w jutrzejszym meczu...

Bez niego, Brescia traci na dynamice i jakości, ale to nie oznacza, że są skazani na porażkę. W jutrzejszym meczu z pewnością będą zwarci i zdeterminowani. Spróbujemy jutro przywieźć do domu cenne 3 punkty.

Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Uważam, ze Rebic powinien wyjść w pierwszym składzie. Kiedy ma zacząć łapać pewność siebie jak nie po takim meczu jak ostatni?