Pioli: Ten zespół ma niesamowitego ducha

Pioli: Ten zespół ma niesamowitego ducha

Stefano Pioli wypowiedział się dla Rai Sport po meczu z Torino. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 To było piękne spotkanie. Graliśmy dobrze. W drugiej połowie nie zasłużyliśmy na porażkę. Pierwszą połowę powinniśmy zakończyć większym dorobkiem bramkowym. Ten zespół ma niesamowitego ducha. Podczas meczu zaliczyliśmy niesamowity zwrot, dzięki któremu udało nam się odnieść ważne zwycięstwo.

O Rebiciu:

 Rozegrał kolejne świetne spotkanie. Jego talent i umiejętności zostały odkryte na nowo. W dzisiejszym meczu bardzo dużo pracował dla zespołu.

O Calhanoglu:

 Jego pojawienie się na boisku było kluczowe dla przebiegu tego meczu. Mamy w swoich szeregach wielu zawodników i każdy z nich chce być ważną częścią tego zespołu. Pojedyncze cechy zawodników mogą pomóc nam w wygrywaniu spotkań. 

 O bramkach straconych u siebie: 

 W ostatnim czasie straciliśmy zbyt dużo bramek. W dzisiejszym meczu nie przejmowaliśmy się straconymi bramkami. Nasz zespół był zwarty i funkcjonował dobrze. Jestem zadowolony z intensywności i jakości, jaką zaprezentował zespół. W dzisiejszym meczu stworzyliśmy sobie wiele okazji do zdobycia bramki.

 O ofensywnych zawodnikach zespole:

 Nie możemy grać pięcioma napastnikami na raz. Czterech napastników to i tak jest dużo. Ważne jest, aby prezentować na boisku odpowiednie podejście i zachować odpowiednią równowagę. Zawodnicy, których mam do dyspozycji, dają mi wiele rozwiązań. W dzisiejszym meczu stworzyliśmy sobie wiele okazji do zdobycia bramki. Możemy i powinniśmy być bardziej skuteczni pod bramką rywala. 

O Piątku:

 Wierzę w zawodników, których mam do swojej dyspozycji. Każdy zawodnik może mieć gorszy okres. Musimy kontynuować naszą pracę i iść w konkretnym kierunku. Sezon jest jeszcze długi i wiele może się wydarzyć.

O półfinale z Juventusem:

 Będziemy mierzyć się z najsilniejszą drużyną we Włoszech. Nie oznacza to, że jesteśmy skazani na porażkę i nie mamy szans ich pokonać. Teraz musimy skupić się na rozgrywkach ligowych. Musimy być skupieni i myśleć z meczu na mecz. 

Komentarze

  • avatar
    Pato
    Proponuję taki sparing:
    Reina: Abate, Caldara, Zapata, Rodriguez; Suso, Bakayoko, Locatelli, Borini; Piątek i Cutrone. kontra..
    Gigio; Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Castillejo, Kessie, Bennacer, Calhanoglu; Ibra i Leao/Rebić.