Pioli: Rozegraliśmy dobre spotkanie

Pioli: Rozegraliśmy dobre spotkanie

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Rozegraliśmy dobre spotkanie. Przez większość czasu kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W drugiej połowie straciliśmy więcej piłek i trochę ryzykowaliśmy. Powinniśmy być bardziej precyzyjni w drugiej połowie. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że w europejskich pucharach nie ma łatwych spotkań. Każdy zespół musi grać do samego końca i być gotowy na cierpienie. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy zwykłym zespołem i walczymy do samego końca. Normalny zespół po wygraniu prestiżowego meczu pokazuje mniej determinacji na boisku, ale my zagraliśmy dobre spotkanie. Chcemy spróbować wygrać każdy mecz. 

O obecnej chwili: 

 Wszyscy dobrze pracujemy i idziemy we właściwym kierunku. Zawodnicy czują się integralną częścią zespołu. Tworzymy młodą grupę i wciąż musimy się doskonalić. Nasz sekret tkwi w codziennej pracy, poświęceniu i rozwoju. Klub potwierdza nasz sposób pracy. Latem sprowadzono kilku ważnych i obiecujących zawodników. Jesteśmy bardzo szczęśliwi w Milanello i wykorzystujemy każdą chwilę, aby się rozwijać.

O przyszłości:

 Pozytywne wyniki zwiększają naszą siłę i mentalność.  Jesteśmy bardzo młodym zespołem i mamy w swoich szeregach wiele ważnych osobowości. Donnarumma ma tylko 21 lat, ale już teraz posiada cechy lidera. Gigio to dojrzały mężczyzna. 

Osiągamy pozytywne rezultaty, co może nam pomóc w dalszej części sezonu. Dobrze sobie radzimy, ponieważ każde spotkanie jest dla nas najważniejsze. Musimy to kontynuować. 

Nasz punkt zwrotny nastąpił w styczniu. Wówczas rozpoczęliśmy naszą podróż. Od tamtej pory minęło 10 miesięcy. Myślę, że wspólnie jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności.

O Romie:

 Poniedziałkowe spotkanie będzie dla nas bardzo trudne. Będziemy musieli radzić sobie bardzo dobrze zarówno z piłką przy nodze jak i bez niej. Czeka nas interesujące spotkanie. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować naszą dobrą passę.

O Scudetto:

 Wykonujemy dobrą pracę i staramy się dbać o każdy szczegół. Jakość zawodników potrafi zrobić różnicę. Im bardziej będziemy podnosić jakość naszych zawodników, tym mamy większe szanse na wygranie jak największej liczby spotkań. Kolejne mercato może pomóc nam w rozwoju. Nie możemy niczego przyspieszać. Musimy kroczyć naszą ścieżką. Przed nami są 3 lub 4 zespoły, które są od nas silniejsze. Prognozy nie mają jednak większego znaczenia. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec sezonu.

Komentarze