Pioli: Przywozimy do domu ważny rezultat

Pioli: Przywozimy do domu ważny rezultat

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV i Sky Sport po meczu z Napoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Dzisiejsza noc była dla nas trudna. Mierzyliśmy się dzisiaj z trudnym i wymagającym przeciwnikiem. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej niż w pierwszej. Udało nam się przywieźć do domu ważny rezultat. W pierwszej połowie napotkaliśmy pewne trudności, ale w drugiej połowie udało nam się odzyskać częściowo równowagę. 

 Nasz duch zespołu jest zawsze obecny. Dzisiaj napotkaliśmy pewne  trudności i cierpieliśmy na boisku. Byśmy jednak gotowi do poświęceń i pozostania w grze. Napoli z pewnością grało od nas lepiej w pierwszej  połowie, ale w drugiej połowie zaprezentowaliśmy się lepiej. Przykro nam, że przez pewien czas musieliśmy grać o jednego zawodnika mniej.  Gdyby nie to, być może mielibyśmy większą szansę na wygraną.

Mamy przed sobą jeszcze 6 spotkań. Myślimy teraz o kolejnym spotkaniu. Te 6 spotkań określi naszą końcową pozycję w tabeli. Chcemy osiągnąć w nich jak najlepszy rezultat i chcemy przygotować się do nich jak najlepiej. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć nasz cel, jakim jest gra w europejskich pucharach.

O ostatnich meczach:

 Ostatnie spotkania kosztowały nas sporo energii i wysiłku. Ostatnie wygrane były dla nas bardzo ważne, ponieważ w pierwszej rundzie brakowało nam dobrych rezultatów przeciwko zespołom z czołówki tabeli. Nie mamy za bardzo czasu, aby cieszyć się z ostatnich zwycięstw, ponieważ mamy przed sobą jeszcze wiele trudnych spotkań. 

O zespole:

 Silna drużyna musi wiedzieć, jak pozostać w grze, niezależnie od okoliczności. W ostatnim czasie mierzyliśmy się z bardzo silnymi zespołami. W każdym meczu zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Jeśli uda nam się przywrócić ciągłość w grze, możemy osiągnąć wspaniałe rezultaty.

 Zawsze byłem przekonany co do jakości mojego zespołu i zawodników. Stworzenie odpowiedniego modelu gry wymaga czasu. To prawda, że mieliśmy mniej czasu na wspólną pracę niż inni, ale to wystarczyło, aby stać się zespołem i wspólnie walczyć o nasze cele. W ostatnim czasie osiągnęliśmy pozytywne rezultaty. Trudno jest grać co 3 dni. Musimy zacisnąć zęby i kontynuować naszą pracę.

O Ibrahimoviciu:

 Ibrahimović był zły, kiedy przegrywaliśmy i dobrze wiedział, że powinniśmy zrobić więcej w tym meczu.

O straconej 2 bramce:

 Stworzyliśmy zbyt wiele miejsca naszemu przeciwnikowi.  Powinniśmy być bardziej ostrożni w takich sytuacjach i odpowiednio pokryć przestrzeń na boisku. 

O Kessie i Bennacerze:

 Rozegrali dzisiaj naprawdę ważne spotkanie. Ich współpraca i relacje wyglądają bardzo dobrze. W środę czeka nas kolejne spotkanie i z pewnością dokonam pewnych zmian.

O przyszłości:

 Pytania w tej sprawie zaczynają mnie męczyć. Tak jak powiedziałem wcześniej, nie myślę o mojej przyszłości. Trenuję wielki zespół i zawodników, którzy od samego początku dali mi całkowitą dyspozycyjność. Trzeciego sierpnia podejmiemy wspólnie decyzję. Czeka nas zbyt wiele ważnych spotkań, a wymyśleć teraz o takich rzeczach. Szkoda tracić energię na coś, na co nie ma się wpływu. Chcę się jedynie skupić na wykonywanej pracy i na zawodnikach. 

O Theo Hernandezie:

 Poznałem go podczas turnieju o trofeum Bernabeu i wywarł na mnie duże wrażenie. Theo jest fantastycznym zawodnikiem, który musi jeszcze wiele poprawić w defensywie. Dzisiaj zaprezentował się z naprawdę dobrej strony i dobrze pilnował Callejona. Theo jest światowym klasy zawodnikiem, który dzięki odpowiedniej pracy może osiągnąć naprawdę wiele.

Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Pioli powinien w tym klubie zostać. Odwala kawał dobrej roboty i pokazuje w końcu, ze w tych zawodnikach jest duży potencjał, tylko trzeba go potrafić wydobyć. To nie przypadek ze Hakan, Rebic, Kjaer, Kessie i wchodzący do zespołu Saleamakers zaczęli bardzo dobrze grać. Paqueta tylko nie może się obudzić i trzeba będzie się zastanowić nad jego przyszłością, bo oni nic drużynie nie daje.
  • avatar
    MK92
    Prawdopodobnie wszystko jest od dawna wiadome. Pioli od początku pojawił się tu tylko jako trener przejściowy. Niemniej jednak media oraz spora część kibiców zachowywały się wobec niego bardzo nie fair, zwłaszcza podczas zatrudniania go w październiku 2019 roku. Następnie przez wiele miesięcy podważano jego autorytet plotkami o Rangnicku. Co jak co, ale Pioli zasłużył sobie na tak pozytywny czas, który Milan przeżywa ostatnio.