Pioli: Przygotowujemy się do tego meczu tak jakby to był finał

Pioli: Przygotowujemy się do tego meczu tak jakby to był finał

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z  Bodø-Glimt. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Czy różnica między Ibrą, a zespołem jest mniej wyraźna?
Widać wyraźnie, że wyniki poszczególnych zawodników i całego zespołu uległy poprawie. To zasługa jakości moich zawodników. 

Czy Milan ma jutro wszystko do stracenia?
Nie lubię myśleć w ten sposób. Mamy wszystko do zyskania. Musimy zastosować naszą filozofię gry. Nasi przeciwnicy rozegrali 20 spotkań, z czego 18 wygrali i 2 zremisowali.

Jak się miewa zespół?
Czujemy się dobrze, zwłaszcza pod względem mentalnym. Przygotowujemy się do tego meczu tak jakby to był finał. Powiedziałem zawodnikom, że to muszą potraktować ten mecz jak najważniejszy w ich życiu. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jesteśmy, kim jesteśmy i czego jesteśmy częścią. To przyniosło nam do tej pory pewność siebie i pozytywne nastawienie. Musimy kontynuować naszą pracę. Mamy możliwość dalszego rozwoju, ale tylko pracując ze świadomością noszenia tej koszulki możemy coś osiągnąć. Jeśli wszyscy będziemy zjednoczeni to myślę, że to może być dla nas dobry sezon. 

Czy Ibra Cię zadziwia?
Byłem zdumiony jego doskonałą kondycją fizyczną. Na początku miał pewne problemy, ale szybko wrócił do formy. 

Jak radzą sobie pomocnicy?
Mam do dyspozycji 4 pomocników, którzy mogą grać ze sobą i zmieniać się bez żadnych problemów. Nasz styl gry wymaga gotowości i poczucia komfortu na boisku. 

Czy Milan jest gotowy na rozegranie dwóch spotkań w kilka dni?
Musimy być gotowi na jutrzejszy mecz. Od jutra, od 23:00 będziemy myśleć o Crotone. 

Jakiego obrońcy potrzebuje Milan?
Mam duże zaufanie do klubu. W obronie mamy pewne braki, ponieważ niedostępni są
 Romagnoli, Conti i Musacchio. Zobaczymy, co się stanie.

Czy pięć zmian w lidze może pomóc drużynie?
Posiadanie 23 zawodników w składzie i tylko 3 zmiany nie miało sensu. Większa liczba zmian daje nam możliwość skorzystania z większej liczby zawodników. Możemy na tym tylko skorzystać. 

Czy Bodo może sprawić kłopoty Milanowi?
Mają szybkich zawodników, zwłaszcza dwóch w ataku. Lubią narzucać innym swój styl gry i mogą zostawić trochę miejsca na boisku. Dzięki swoim cechom, w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Mam nadzieję, że uda nam się to zmienić.

Jak sobie radzą Leao, Romagnoli i Musacchio?
Mam nadzieję, że wrócą do nas najszybciej. Trudno przewidzieć, jak będzie z Leao. Jest młody, więc może szybko wrócić do gry. Musacchio i Romagnoli radzą sobie coraz lepiej, ale nie chcemy niczego przewidywać. Myślę, że po przerwie na reprezentacje mogą wrócić na boisko.

Czego oczekujesz od Leao w tym sezonie?

Musi umieć pokazać swoje umiejętności na boisku. Posiada wiele dobrych cech. Potrafi grać zespołowo i zmienić oblicze meczu. Ostatni rok był jego pierwszym sezonem w innej lidze. Oczekuję od niego przekonujących występów.

O Colombo:
Uwzględnię kondycję fizyczną zawodników w doborze składu na jutrzejsze spotkanie. Rozmawiam z zawodnikami na bieżąco. Musi się odpowiednio regenerować i być gotowi do gry. 

O Kruniciu:

To zawodnik o wielu dobrych cechach. Potrafi dobrze się ustawić i dobrze gra fizycznie. Krunić jest naszym jokerem i wiele daje dobrego jako zmiennik.

O Saelemaekersie:
Alexis dobrze sobie radził w Irlandii. Potrafi grać na obu skrzydłach. Maldini i Diaz też mogą grać jako skrzydłowi. Zobaczymy, kto zagra jutro.

Jak się miewa Diaz?
Wszystko z nim w porządku. Nie zdecydowałem jeszcze, czy zagra, ale jest gotowy, podobnie jak jego inni koledzy z zespołu.

Czy postawa Calabrii zaskoczyła Cię?
Bardzo się cieszę, gdy zawodnicy radzą sobie w trudnych momentach. Davide spotkał się z krytyką i musiał pogodzić się z niektórymi moimi decyzjami, ale nigdy się nie poddawał i zawsze był dostępny. Nie zaskoczył mnie. Cieszę się, że dobrze sobie radzi i zachowuje ciągłość. 

Komentarze