Pioli: Powinniśmy wcześniej zamknąć ten mecz

Pioli: Powinniśmy wcześniej zamknąć ten mecz

Stefano Pioli wypowiedział się dla Sky Sport, Milannews.it i Milan TV po meczu z Bologną. Oto, trener Milanu miał do powiedzenia.

 O spotkaniu z Sinisą Mihajloviciem:

 Byłem bardzo szczęśliwy z możliwości przywitania go. Chciałem go wyściskać. Podczas naszej rozmowy powiedział mi, że będzie tylko lepiej niż gorzej. Cieszę się, że mogłem go ponownie spotkać. Mamy nadzieję, że wszystko będzie szło we właściwym kierunku. Jego sytuacja bardzo mnie dotknęła. Bardzo się cieszę, że czuje się coraz lepiej.

 O dwóch wygranych z rzędu:

 Naszym celem na kolejny mecz jest zwycięstwo.  Musimy wyciągać wnioski z każdego zwycięstwa. Dzisiejszego wieczoru toczył się świetny mecz pomiędzy dwoma zespołami, które walczyły o zdobycie jak największej liczby bramek. Musimy być bardziej świadomi naszej jakości. Mecz z Sassuolo z pewnością będzie równie trudny, co dzisiejszy.  Musimy jak najlepiej przygotować się do tego spotkania.

O Piątku:

 Dzisiejszy mecz może być dla niego bardzo ważnym punktem odniesienia. W dzisiejszym meczu wygrał wiele pojedynków i miał wiele okazji na zdobycie bramki. Dzisiejszy mecz może sprawić, że do kolejnych spotkań podejdzie z większym przekonaniem i pewnością siebie.

O Theo Hernandezie:

 W fazie ofensywnej radzi sobie bardzo dobrze. To bardzo fizyczny i techniczny zawodnik, który ma dobrze ułożoną stopę. W pierwszych spotkaniach tego sezonu mogłem zacząć zdecydowanie wyżej. Musimy wykonywać na boisku pewne ruchy, które pozwolą nam stworzyć większą przestrzeń i zmniejszyć środek ciężkości. Dobrze jest widzieć tak wielu zawodników wychodzących poza własną połowę.

O celach:

 Oprócz jakościowych zawodników, potrzebujemy odpowiedniej postawy na boisku i ducha zespołu. W ostatnim czasie wyśrubowaliśmy wiele pozytywnych wyników. Teraz bardziej wierzymy w nasze możliwości i nie myślimy o tym, aby się cofać. Nie musieliśmy cierpieć pod koniec tego meczu. Bologna nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca. Powinniśmy wcześniej zamknąć ten mecz. Przy rezultacie 3:2 wszystko może się zdarzyć.

O Bonaventurze i Bennacerze:

 Są to zawodnicy, którzy wiedzą, jak znaleźć przestrzeń na boisku. Bonaventura, Bennacer, Calhanoglu, Suso, a nawet Kessie dobrze poruszali się dzisiaj na boisku. W naszym zespole posiadamy zawodników, którzy potrafią grać dobry futbol. Dzięki odpowiedniej intensywności i kreatywności możemy stawić czoła wielu zespołom z ligi włoskiej.

Kto jako pierwszy wykonuje w zespole rzuty karne?

Piątek jest pierwszym desygnowanym do rzutów karnych, drugi jest Kessie.

 Czy w końcu możemy mówić o Milanie Piolego?

 Wciąż jest tyle rzeczy, który możemy zrobić lepiej. Musimy popełniać mniej błędów i zwiększyć naszą wydajność. Cieszę się z tego, co obecnie widzę, ale jeszcze wiele rzeczy wymaga poprawy.

 Zmiennicy dali dobrą zmianę. Czy Piątek w końcu się odnalazł?

Być może wcześniej nie wszystko funkcjonowało tak, jak należy. Każdy zasługuje na grę i drugą szansę. Wszyscy zawodnicy muszą dawać z siebie wszystko. Jestem zadowolony z postawy zespołu w dzisiejszym meczu. Rozegraliśmy dobre spotkanie. Teraz musimy myśleć o Sassuolo. 

 O rozwoju zespołu:

 Musimy grać jako zespół. Musimy grać z odpowiednią jakością i intensywnością. Rozegraliśmy dzisiaj świetne spotkanie. Oba zespoły starały się wygrać ten mecz, ale to my zaprezentowaliśmy większą jakość. W każdym meczu widać poświęcenie i waleczność. To ważne cechy dla zespołu.

 O indywidualnościach:

 Codzienna praca sprawia, że się rozwijamy. Nie rozwiązaliśmy jeszcze wszystkich naszych problemów. Musimy myśleć o kolejnym spotkaniu. Jeśli gramy jako zespół, możemy czerpać z tego wiele satysfakcji. 

Komentarze