Pioli: Potrzebowaliśmy punktów i tej wygranej

Pioli: Potrzebowaliśmy punktów i tej wygranej

Stefano Pioli wypowiedział się na Sky Sport i Milan TV po meczu z Lecce. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Mierzyliśmy się dzisiaj z przeciwnikiem, który wolał czekać na nasze błędy. Rozegraliśmy dzisiaj dobre spotkanie i znaleźliśmy trochę miejsca na boisku. Mieliśmy kilka możliwości, aby wcześniej zamknąć dzisiejszy mecz. Dopiero w drugiej połowie udało nam się to zrobić i zdecydowanie odpowiedzieć na bramkę przeciwnika. To było ważne zwycięstwo. Potrzebowaliśmy punktów i tej wygranej. Naszym celem jest gra w europejskich pucharach i będziemy starać się poprawić naszą sytuację w tabeli. W następnym spotkaniu będziemy mierzyć się z Romą, która ma więcej punktów od nas, ale w niedzielę pojawi się okazja do zmniejszenia straty punktowej. Przed nami jeszcze 11 spotkań i musimy starać się osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

O absencji Ibrahimovicia:

Ibrahimović posiada pewne cechy. Podczas dzisiejszego spotkania musieliśmy skorzystać z innych możliwości i umiejętności naszych zawodników. Dzisiejszego wieczoru zagraliśmy dobre spotkanie. W Pucharze Włoch nie udało nam się odnieść zamierzonego celu, ponieważ znaleźliśmy się w niekorzystnej sytuacji i nie potrafiliśmy wykorzystać naszych okazji. Ten zespół posiada wiele możliwości i opcji, z których można skorzystać.

O Calhanoglu:

Rozegrał dzisiaj dobre spotkanie i jestem zadowolony z jego występu. Pokazał, że potrafi wyciągnąć wnioski z poprzednich spotkań. Hakan potrafi wykorzystać przestrzeń na boisku i rozmieszczenie swoich kolegów z zespołu. Uważam, że powinien być bardziej decydujący na boisku. Jego gra może mieć pozytywny wpływ na zespół. 

O Leão:

Leão musi zrobić coś więcej niż w dzisiejszym meczu. Zdobycie bramki z pewnością jest bardzo ważne. Bardzo dobrze wszedł dzisiejsze spotkanie i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Muszę oczekiwać od niego więcej, ponieważ Rafael ma wiele do zaoferowania drużynie. Posiada bardzo dobre cechy fizyczne, ale wciąż ma problemy z grą jako środkowy napastnik, ale pracujemy nad tym. 

O ofensywnych pomocnikach:

 Jeśli chcemy rozmienić nasz system gry to potrzebujemy do tego inteligentnych zawodników, którzy wiedzą jak poruszać się z piłką, aby postawić naszych przeciwników w trudnej sytuacji. Takimi zawodnikami są chociażby Bonaventura, Calhanoglu... 

O Pratim:

W imieniu swoim, zawodników i całego klubu składam kondolencje rodzinie z powodu tej tragedii. Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy Pierino. Łączymy się w smutku z jego rodziną.

O Kjaerze:

 Sztab szkoleniowy przekazał mi informację, że Simon nabawił się urazu kolana. W niedzielę do naszej dyspozycji powinien wrócić Duarte. Mam nadzieję, że uraz Simona nie będzie poważny. W niedzielę czeka nas ważny mecz z Romą i każdy zawodnik może być przydatny.

O Rangnicku:

 Nie interesują mnie plotki na ten temat. Myślę tylko o dobrze wykonywanej pracy zespołem. Od samego czasu pracuję tutaj z pasją i odpowiednimi kompetencjami. Chcemy wykonywać naszą pracę do samego końca. Decyzja w sprawie przyszłości zapadnie pod koniec sezonu. Skupiam się na obecnie wykonywanej pracy. Mamy przed sobą trudny kalendarz, ale nadal musimy wierzyć w osiągnięcie naszego celu.

Komentarze