Pioli: Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo

Pioli: Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo

Stefano Pioli wypowiedział się dla Sky Sport po meczu z Parmą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Zdobycie bramki kosztowało nas naprawdę wiele wysiłku. Zespół był świadomy znaczenia tego spotkania. To spotkanie miało swoją wagę. Nadszedł czas, aby przywieźć do domu 3 punkty. Byliśmy inteligentni na boisku i świadomi naszych możliwości. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

 O sytuacji w tabeli:

 Musimy być realistami. Ta wygrana nie naprawia wszystkiego. Musimy zachować koncentrację i zdobyć jak najwięcej punktów do Bożego Narodzenia. Jestem zadowolony z dotychczasowej pracy moich zawodników. W dzisiejszym meczu 95% podań była udanych.

O Leão i Piątku:

Leão wszedł dobrze w ten mecz. Nie wypełnia on obszaru na boisku w taki sam sposób jak Kris, ale mamy wielu innych zawodników, którzy mogą to zrobić. Kris nie zdobył bramki, co z pewnością go nie cieszy. Musimy mu pomóc przełamać się. 

Calhanoglu, Suso i Bonaventura rozegrali dobre spotkanie.

 O obecnej chwili:

 Kiedy widzę zawodników, którzy dobrze trenują i są odpowiedzialni, przed nikim nie zamykam drzwi. Moje uczucia są pozytywne od 3-4 tygodni. Widzę grupę, która chce wyjść z obecnej sytuacji. Wszyscy zawodnicy są bardzo zmotywowani. Ci, którzy grają rzadziej, są mniej zadowoleni. Ci, którzy pojawili się dzisiaj na boisku, rozegrali dobry mecz. Musimy teraz myśleć o kolejnym meczu z Bologną. To będzie dla nas bardzo trudny mecz.

O taktyce:

 Musimy dokonywać właściwych wyborów w odniesieniu do tego, na co pozwalają nam nasi przeciwnicy. Czasami trzeba przejść bezpośrednio do sedna. Musimy lepiej czytać zamiary rywali i grać z właściwym duchem. W przeciwnym razie nie zdobędziemy zbyt wiele bramek. 

O Ibrahimoviciu:

 Myślimy o kolejnych meczach. W kierownictwie trwa burza mózgów. Zobaczymy, co się stanie. 

Komentarze