Pioli: Odnieśliśmy dzisiaj zasłużone zwycięstwo

Pioli: Odnieśliśmy dzisiaj zasłużone zwycięstwo

Stefano Pioli wypowiedział się dla Sky Sport i Milan TV po meczu z Cagliari. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 O meczu:

 Odnieśliśmy dzisiaj zasłużone zwycięstwo przeciwko niełatwemu przeciwnikowi. Trochę cierpieliśmy na boisku i niejednokrotnie byliśmy niepewni o wynik, ale udało nam się ostatecznie wygrać to spotkanie. Mamy przed sobą jeszcze wiele spotkań. Jeśli chcemy pozytywnie patrzeć w przyszłość, musimy grać z odpowiednią determinacją, odwagą i być bardziej skuteczni pod bramką rywali.

 Czy dzisiejsze zwycięstwo wpłynie pozytywnie na zespół?

 Musimy w to wierzyć. Porażki pozbawiają pewności siebie i poczucia własnej wartości. Zwycięstwa sprawiają, że bardziej wierzysz w swoje umiejętności. Musimy kontynuować naszą pracę i utrzymać passę zwycięstw. Musimy być gotowi na poświęcenie, wykazać się wolą walki i przezwyciężyć wszelkie trudności, które mogą pojawić się podczas meczu.

O wydajności:

 Dzisiejszy mecz był zupełnie inny niż poprzedni. Byliśmy bardziej skuteczni pod bramką rywali i udało nam się wygrać z niełatwym przeciwnikiem. Tego typu zwycięstwa mogą pomóc nam zmienić naszą delikatną sytuację. 

 O ibrahimoviciu:

 Musimy korzystać z cech naszych zawodników. Ibra potrzebuje pomocy innych zawodników jak chociażby Leão czy Castillejo, którzy rozegrali dzisiaj dobre spotkanie. Zespół musi wyrazić gotowość do cierpienia na boisku i wspólnej walki. Jeśli chcemy zmienić naszą sytuację w tabeli, musimy zacząć od nowa. Teraz czeka nas ważna praca do wykonania. 

O kondycji Ibrahimovicia:

 W drugiej połowie często pytałem go, jak się czuje. Martwiłem się o jego kondycję. Ibra pozytywnie podchodzi do wykonywanej pracy i ma dobre relacje z zawodnikami. Boisko jest bardzo ważnym punktem odniesienia do nas wszystkich, szczególnie dla Ibry. Myślę, że za kilka spotkań zobaczymy prawdziwego Zlatana.

O Leão:

 Mamy swoje szeregach prawdziwego mistrza takiego jak Ibra, który może wpłynąć pozytywnie na cały zespół. Jako młody zawodnik, Leão może się tylko rozwijać u boku Ibry.

O taktyce:

 Nie zamykam się na żadną z opcji. Lubię mieć w zespole wszechstronnych zawodników. Dzięki temu mam wiele opcji, z których mogę skorzystać w trakcie meczu. Jeśli chcemy się rozwijać, musimy być bardziej bezpośredni i skuteczni pod bramką rywali, zachowując przy tym nasze zasady i koncepcje. 

O Leão:

 Łączy w sobie fizyczność i jakość. Leão posiada cechy, dzięki którym może stać się wielkim napastnikiem w przyszłości. Musi on zachować odpowiednią równowagę. Wsparcie ze strony zespołu może okazać się kluczowe dla rozwoju jego dalszej kariery. 

O Piątku:

Piątek to bardziej środkowy napastnik, aniżeli cofnięty. Jest on mniej wszechstronny od Leão, ale posiada też cechy, dzięki którym może grać w ustawieniu z dwoma napastnikami. 

O Lucasie Paqueta:

 Nie mogę na niego narzekać. Pracuje dobrze na treningach i posiada wiele ważnych cech. W ostatnim czasie dokonałem różnych wyborów w zespole, aby drużyna mogła radzić sobie lepiej w obecnym systemie gry. Podejmowanie decyzji nie jest łatwe. Wszelkie wybory mają na celu wygrywanie spotkań i zaprezentowanie najlepszego możliwego zespołu. 

O mercato:

Mercato jest nieprzewidywalne. Zobaczymy, co się wydarzy do końca stycznia.

O spotkaniu z Bobanem:

 Zawsze po meczu spotykamy się ze sobą, aby porozmawiać o spotkaniu. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

O Kessie:

 Rozegrał dzisiaj świetne spotkanie. Gra na jego pozycji nie jest łatwym zadaniem. Inteligentni zawodnicy potrafią dostosować do gry zespołu niezależnie od tego czy gramy dwoma lub trzema pomocnikami.

Komentarze

  • avatar
    pavel
    Niech mówi szczerze że chcą sie pozbyć Krzyśka i Lucasa.