Pioli: Obecny zespół daje mi wiele rozwiązań

Pioli: Obecny zespół daje mi wiele rozwiązań

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV, Milannews.it i Sky Sport po meczu ze Spezią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia. 

O mercato:

Kabak i Rüdiger? To prawda, że szukamy środkowego obrońcy, ponieważ mamy kilka kontuzji w zespole i napięty harmonogram. Nasz klub dobrze wie, co musi robić. Jeśli pojawi się szansa na wzmocnienie zespołu to klub podejmie odpowiednie kroki.

O Dalocie:

 Niedawno rozmawiałem z nim. Diogo może pomóc naszej drużynie.

O meczu:

 Jestem zadowolony z dzisiejszego spotkania. Ważne jest, aby dobrze rozpocząć sezon. Zaliczyliśmy udany początek, który musi nam zapewnić odpowiednie nastawienie i pewność siebie na przyszłość. Wystawiłem możliwie najlepszy skład. Może nie tego się spodziewaliśmy, ale byliśmy zmęczeni i musieliśmy podjąć pewne decyzje na podstawie formy zawodników i ich dyspozycji na treningach. W pierwszej połowie popełniliśmy kilka błędów, ale zmiennicy wykonali dobrą robotę. Udało nam się zachować koncentrację i odpowiednią intensywność. Mamy szczęście, że możemy korzystać z pięciu zmian. Obecny zespół daje mi wiele rozwiązań.

 W każdym meczu trzeba myśleć o walce i o zwycięstwie, niezależnie od okoliczności. W ciągu 18 dni rozegraliśmy 6 spotkań na wysokiej intensywności. Możemy być dumni z naszej dotychczasowej gry i osiągnięć. Mimo wszystko jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy.

O zespole:

 Nasz zespół ma odpowiednie cechy. Prezentujemy pewien styl na boisku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób ma wobec nas wysokie oczekiwania. Jeśli spojrzy się na osiągnięcia tego klubu i jego herb to jest to coś zupełnie normalnego. Wkrótce będziemy musieli rozegrać trudne i wymagające spotkania. Musimy podejść do nich z odpowiednim nastawieniem i entuzjazmem. W ostatnim czasie radziliśmy sobie bez wielu ważnych zawodników. Niektórych piłkarzy zmuszałem do ciągłej gry. Mam nadzieję, że po przerwie na reprezentacje wróci jak najwięcej kontuzjowanych zawodników. Wówczas będziemy mogli z większym spokojem grać z meczu na mecz i dalej się rozwijać.

 Podoba mi się ten zespół. Jesteśmy bardzo młodą grupą, która musi ciężko i dobrze pracować. Każdy zawodnik musi próbować grać lepiej. Zdajemy sobie sprawę z konkurencyjności w naszej lidze. Pod koniec sezonu w pełni zadowoloni będą tylko pierwsze cztery zespoły. Musimy zrobić wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

O napastnikach:

 Brak dwóch najlepszych zawodników w ofensywie z pewnością potrafi wprowadzić zespół w tarapaty i niepokój w drużynie. Jeśli spojrzy się na nasze absencje to zaliczyliśmy bardzo ważny i udany początek sezonu. 

O kontuzjowanych:

 Przyszły tydzień będzie ważny dla Rebicia. Ante wciąż odczuwa ból w łokciu. Romagnoli może wrócić na derby. Przerwa Musacchio potrwa trochę dłużej. Sytuacja Ibrahimovicia i Duarte nie zależy od nas.

O Fiorentinie:

To, co wydarzyło się we Florencji z Astorim pozwoliło mi nawiązać jeszcze lepsze relacje z zawodnikami. Nie chodzi tu tylko o grę na boisku. Zawodnicy muszą mieć w kimś wsparcie i muszą być motywowani do pracy.

O Kessie:

Franck jest bardzo wrażliwy. Na początku nasze relacje nie były najlepsze. Pojawiały się nieporozumienia, ale po jakimś czasie udało nam wypracować wspólny język. Kiedy uda Ci się stworzyć synergię z zawodnikami, mogą oni osiągnąć znacznie więcej.

O Leão:

 Jestem zadowolony z jego występu. Trenuje z nami regularnie od jakiegoś czasu i nie był w pełni gotowy do gry. W dzisiejszym spotkaniu dobrze sobie poradził jako skrzydłowy, jak i środkowy napastnik. Posiadanie takiego zawodnika jak on daje wiele możliwości na boisku. Zaufałem mu, a on potrafił się odwdzięczyć. Leão posiada wiele ważnych cech, dzięki którym może sobie dobrze radzić na boisku i pomagać zespołowi. 

O Hauge:

Hauge poradził sobie dobrze w dzisiejszym spotkaniu. Dołączył do nas dopiero w piątek. Podoba mi się jego gra na boisku, ponieważ potrafi poruszać się między strefami, jest szybki i ma dobrą technikę. Ma pewne cechy, dzięki którym może pomóc zespołowi.

O derbach:

 Przerwa na reprezentację będzie bardzo ważna. To będzie szczególny czas na przygotowanie się na nadchodzące derby. To trochę dziwne, że derby odbędą się w sobotę, ponieważ będziemy mieli tylko 2 dni na wspólne przygotowania po przerwie na reprezentacje. Derby to klasyk, w którym trener nie może wywierać na nikim presji. Muszę się skupić na strategii i formie zawodników. 

 Podejście do tego spotkania jako lider tabeli z pewnością jest satysfakcjonujące. Do tej pory osiągnęliśmy to, co chcieliśmy zrealizować przed rozpoczęciem sezonu: awansować do fazy grupowej Ligi Europy i wygrać wszystkie spotkania przed przerwą. Pozycja lidera nie ma żadnego wpływu na to spotkanie. Przed nami jest jeszcze bardzo długi sezon.

Komentarze