Pioli: Nie uważam, aby Ibra był naszym zbawicielem

Pioli: Nie uważam, aby Ibra był naszym zbawicielem

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Czy Ibra zagra jutro od początku czy wejdzie w trakcie meczu?

Myślę, że Ibra udowodnił, że jest dobrze przygotowany. Zagrał od pierwszej minuty w meczu towarzyskim i bierze udział w treningach z resztą zespołu. Z pewnością brakuje mu rytmu meczowego. Treningi indywidualne to jedno, a gra z kolegami z zespołu i z przeciwnikami to drugie. Zastałem go w dobrej dyspozycji. Zobaczymy jutro.

 Czy entuzjazm fanów wpłynie na formację zespołu?

Nie.

 Czy entuzjazm jest mieczem obosiecznym?

 Jesteśmy świadomi naszej pozycji w tabeli. Mamy przed sobą jeszcze wiele spotkań, które pokażą czy możemy radzić sobie lepiej.

 Czy zespół może radzić sobie lepiej niż dotychczas?

 Jestem pierwszą osobą odpowiedzialną za złą grę zespołu. Poprzedni rok zakończyliśmy w najgorszy możliwy sposób. W poprzednich meczach pokazaliśmy, że możemy grać zdecydowanie lepiej. Musimy wrócić na właściwą ścieżkę. 

 Czy udało Ci się zasnąć po porażce w Bergamo?

 Jest to rana, która będzie nadal krwawić. Jest to plama, które pozostanie na naszym honorze do końca sezonu. Musimy spróbować temu zaradzić, grając w pozostałych 21 kolejkach w najlepszy możliwy sposób.

 Czy zespół może opierać się tylko na jednym charyzmatycznym zawodniku?

Nie uważam, aby Ibra był naszym zbawicielem. Z pewnością będzie wartością dodaną dla naszej pracy, w naszym codziennym funkcjonowaniu i wkrótce w kolejnych spotkaniach. Ibra nie sprawi, że wygramy wszystkie spotkania. On jest prawdziwym mistrzem i udowodnił to nieraz. Ma w sobie wielkie pragnienie gry i pasję, ale to cały zespół będzie musiał zagrać zdecydowanie lepiej niż podczas ostatniego meczu. 

 Czego oczekujesz od zespołu po porażce w Bergamo?

 Oczekuję zdecydowanie większej determinacji, chęci zrewanżowania się po ostatnim meczu. Był to bardzo negatywny występ, jeden z najgorszych w mojej trenerskiej karierze. Jest to rana, która wciąż krwawi, ale możemy ją uleczyć, wygrywając w jutrzejszym meczu.

Czy Ibra zagra jutro?

Ibra zostanie powołany na jutrzejsze spotkanie. Wszystko jest z nim w porządku. Po raz ostatni zagrał 2 miesiące temu w oficjalnym meczu. Jeśli otrzyma powołanie, będzie to oznaczać, że jest dostępny i będzie miał okazję zagrać.

Czy Ibra zmieni ten zespół?

 Jego przybycie zmieniło otoczenie. Jego obecność jest odczuwalna tutaj, w Milanello jak i poza nim. Ibra to nie jest przeciętny zawodnik. Jest bardzo lubiany w zespole. To prawdziwy profesjonalista. Nawet dzisiaj trenował w Milanello do samego końca i wyszedł jako ostatni. Dla niego liczy się nawet najmniejszy detal.

Jak prezentuje się Ibra na treningach?

 Do tej pory prezentuje się bardzo dobrze, zarówno w wywiadach jak i w pierwszych dniach pracy z zespołem. Jest bardzo uważny i bardzo ciekawy. Z pewnością musi lepiej poznać swoich kolegów z zespołu i mnie. Zajmie mu to trochę czasu.

Kibice oczekują zmiany postawy zespołu. Czy doczekają się tego?

 Musimy zmienić nasz kierunek. Musimy zdobyć jak najwięcej punktów. Mamy przed sobą 21 kolejek, aby zmienić naszą sytuację. Musimy myśleć o jutrzejszym meczu i zwyciężyć.

 Czego można się spodziewać podczas styczniowego mercato?

 Mamy pewne pomysły na wzmocnienie zespołu. Jeśli pojawi się szansa, dokonamy wzmocnień.

 Czy myślałeś o podjęciu specjalnych działań po meczu z Atalantą?

 Interwencja kierownictwa była natychmiastowa, zdecydowana i ważna.

 Niedawno powiedziałeś, że wygrywanie, remisowanie lub przegrywanie spotkań w wykonaniu Milanu wywołuje podobne reakcje.

 Powiedziałem to w zeszłym tygodniu, ponieważ można było odnieść takie wrażenie w ostatnim czasie. 

Jak to jest być blisko Ibry?

 Jestem bardzo szczęśliwy. Ibra to prawdziwy zawodowiec, który ma w sobie sporo doświadczenia. Z pewnością będzie on dodatkowym bodźcem dla nas wszystkich.

Pomnik Zlatana w Malmö został zniszczony. Czy może to mieć na niego jakikolwiek wpływ?

 Rozmawiałem z nim o innych sprawach. Nie mówił mi nic o swoich osobistych sprawach w Szwecji. Świat jest pełen nienawiści i złych ludzi. Zlatan na razie zachowuje spokój.

Jakiego ruchu ze strony Milanu można spodziewać się teraz w kontekście mercato?

Trwają prace nad znalezieniem dodatkowego obrońcy.

Czy Piątek i Ibra mogą grać razem?

 Każdy może grać ze sobą. Należy jednak zachować odpowiednią równowagę i zachować odpowiednie proporcje jeśli chodzi o szanse na zdobycie bramki. 

Czy dzięki Ibrze możesz dokonać zmian na poziomie taktycznym?

Tak, ale wszystko jest obecnie w fazie rozwoju. Musimy odpowiednio poruszać się na boisku i odpowiednio interpretować zamiary rywala. Nigdy nie byłem skupiony tylko i wyłącznie na jednej formacji. 


Komentarze