Pioli: Nie mamy wpływu na pewne rzeczy i musimy się z tym pogodzić

Pioli: Nie mamy wpływu na pewne rzeczy i musimy się z tym pogodzić

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O koronawirusie:

 Jest to trochę trudna sytuacja. Teraz wszyscy starają się przywrócić wszystko do normy. Mamy nadzieję, że sytuacja ta zostanie rozwiązana jak najszybciej. Widok Milanu bez jego kibiców na stadionie jest bolesny, ale zdrowie jest najważniejsze. Sport jest sprawą drugorzędową. Osoby, które są zaangażowane w całą sprawę zasługują jedynie na pochwałę. Mamy nadzieję, że dzięki jedności i współpracy uda nam się rozwiązać ten problem.

 O przełożeniu spotkania z Genoą:

 Piłka nożna to pasja i emocje. Gra za zamkniętymi drzwiami zabiera przyjemność z gry. Przez cały tydzień zastanawiałem się czy zawodnicy dadzą sobie radę bez wsparcia kibiców. Może i dobrze, że to spotkanie zostało przełożone. Decyzja w tej sprawie powinna jednak zapaść wcześniej.

O obecnym sezonie:

 Jest to podróż złożona z pozytywnych i negatywnych momentów. To, co zrobiliśmy, nie ma obecnie znaczenia. Ważne jest, aby pozostawić po sobie ślad i zakończyć jak najlepiej ten sezon. Jest jeszcze wiele do zrobienia.

O Donnarummie:

 Z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej. Dzisiaj trenował z resztą zespołu. Być może w środę będzie wiadomo coś więcej.

O meczu z Fiorentiną:

 Brakuje nam instynktu zabójcy. W ostatnim meczu było to bardzo odczuwalne. Mogliśmy wcześniej zamknąć ten mecz i nie podejmowalibyśmy żadnego ryzyka. W każdym meczu trzeba zaprezentować odpowiednią intensywność. Z każdym meczem będzie coraz trudniej zdobyć punkty. Musimy poprawić się pod wieloma względami.

O Ibrahimoviciu:

Ibra stał się prawdziwym mistrzem i wyjątkowym zawodnikiem dzięki swojemu talentowi, ambicjom i dążeniu do realizacji nowych celów. W każdym meczu musimy dawać z siebie wszystko. Tylko dzięki odpowiedniej motywacji można osiągnąć naprawdę wiele.

O Rebiciu:

 Nie jest prawdą, że tylko trener dokonuje wyborów. Jest to część prawdy, ponieważ wyborów dokonują zawodnicy. Kiedy są dostępni i zdecydowani, mają większą szansę na grę. Ante przechodzi obecnie przez dobry moment. Wynika to przede wszystkim z jego pracy i zaangażowania. Ante musi to kontynuować.

O zespole:

 Ze względu na bardzo dobrą pracę zespołu w trakcie treningów i dobre wyniki w czasie testów fizycznych, chciałem, aby niedzielne spotkanie odbyło się zgodnie z planem. Nie mamy jednak wpływu na pewne rzeczy i musimy się z tym pogodzić. Musimy naciskać na naszych rywali i starać się wykonywać dobrą pracę od początku do końca.

O Gabbii:

Cieszę się, że podpisał nową umowę. To pokazuje, że Milan patrzy w przyszłość. Podobało mi się, jak zespół przywitał młodego zawodnika. Gabbia jest poważnym człowiekiem o wielkich cechach.

Komentarze