Pioli: Nie chcę niepotrzebnie nakręcać całej sprawy

Pioli: Nie chcę niepotrzebnie nakręcać całej sprawy

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Corriere della Sera. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 O korzystaniu z telefonów komórkowych przez zawodników:

 W związku z ostatnimi wydarzeniami chciałbym wyjaśnić pewne rzeczy. Jeśli chodzi o korzystanie z telefonów komórkowych, wprowadziłem w szatni surowe rozporządzenie, według którego zawodnicy nie mogą korzystać z telefonu podczas lunchu i kolacji. 

 Chciałbym powiedzieć, że korzystanie z telefonów komórkowych jest dozwolone dla zawodników z dwóch powodów. Z jednej strony zawodnicy relaksują się przy nich, słuchając własne listy do odtwarzania. To samo dzieje się również w innych włoskich zespołach. Do tego właśnie służą między innymi smartfony. Z drugiej strony każdy zawodnik musi zapoznać się z danymi dostarczonymi przez personel techniczny za pośrednictwem aplikacji. Każdy zawodnik otrzymuje przed meczem specjalnie przygotowane materiały wideo, aby lepiej poznać cechy swoich przeciwników. Tak więc korzystanie z telefonów nie jest czymś złym. W praktyce to dzięki nim odrabiają oni "lekcje".

 O oskarżeniach dotyczących braku profesjonalizmu wobec zawodników:

 Każdy z zawodników stara się wywiązywać ze swoich obowiązków. Dla przykładu Biglia oglądał materiały wideo przed meczem z Napoli, aby jak najlepiej zapoznać się z cechami swoich przeciwników. Media i niektórzy kibice oskarżyli go o brak profesjonalizmu. Rozumiem, że pierwsze wrażenia z powodu niektórych zdjęć i materiałów mogą wzbudzić mieszane reakcje, ale jak się okazało cała ta afera nie ma nic wspólnego z prawdą. Gdybym wiedział, że zawodnicy będą dzwonić lub wysyłać wiadomości przed bardzo ważnym meczem, z pewnością byłbym na nich bardzo zły. Nie chcę niepotrzebnie nakręcać całej sprawy, ponieważ nie ma to żadnego sensu. 

Nie czujemy się dobrze z powodu naszych wyników i pozycji w tabeli. Rozumiem krytykę z powodu naszych wyników. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niemal wszyscy oczekują od nas znacznie więcej. Każdego dnia pracujemy nad tym, aby nasza sytuacja uległa poprawie. Mamy nadzieję, że odpowiednie wyniki wkrótce nadejdą.

Piątek po raz kolejny rozegrał słaby mecz. Czy rozmawiałeś z nim po sobotnim meczu?

 Nie rozmawiałem z nim jeszcze na ten temat. Po każdym spotkaniu staram się wspólnie z moim sztabem szkoleniowym oceniać każdą sytuację na boisku i wyciągać z niej wnioski.

Komentarze