Pioli: To nie był zbyt piękny Milan

Pioli: To nie był zbyt piękny Milan

Stefano Pioli wypowiedział się dla MilanTV, Sky Sport i biura prasowego Mario Rigamontiego po meczu z Brescia Calcio. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 O meczu:

 To nie był zbyt piękny Milan. Pod względem technicznym możemy grać lepiej. W dzisiejszym meczu napotkaliśmy pewne trudności, ale mamy doskonałe podejście. Wiemy, że posiadamy cechy, dzięki którym możemy odnosić zwycięstwa.

 O Lidze Mistrzów:

 Z każdym meczem musimy się poprawiać. Jesteśmy zadowoleni z ostatnich wyników. Nasza mentalność jest właściwa, ale na poziomie techniczno-taktycznym musimy radzić sobie lepiej. Musimy być lepsi na boisku. Musimy myśleć z meczu na mecz. Tylko w ten sposób możemy zrobić coś dobrego.

 O zespole:

 Nasz zespół wraca do zdrowia. Jesteśmy kompletnie inną drużyną w porównaniu do miejsca, w którym zaczęliśmy. Zmieniliśmy przede wszystkim nastawienie drużyny i potrafimy cierpieć szczególnie w trudnych momentach. Brescia sprawiła nam dzisiaj wiele trudności. Musimy się dobrze przygotować do kolejnych spotkań. Puchar Włoch jest ważną częścią tego sezonu. Musimy poprawić się na poziomie technicznym. W dzisiejszym meczu popełniliśmy zbyt wiele błędów.

 Co się zmieniło?

 W naszej grze jest widoczna wiara i zaangażowanie. To było skomplikowane spotkanie, w którym nie wyraziliśmy się w najlepszy możliwy sposób. Zespół potrafi jednak pozostać w grze i walczyć do samego końca.

Jak skomentujesz słowa taty Piątka?

Nie widzę potrzeby komentowania wypowiedzi taty Piątka. Nie obchodzi mnie to, co powiedział.

Milan umie cierpieć na boisku...

Pokazaliśmy odpowiedni sposób myślenia w dzisiejszym meczu. Cierpieliśmy na boisku i udało nam się wygrać. 

Tonali rozegrał dzisiaj dobre spotkanie. Co o nim myślisz?

Wolę mówić o zawodnikach, których mam do dyspozycji. Sezon jest długi i przed nami jest jeszcze wiele spotkań. Musimy wykazać się odpowiednią wytrwałością w naszej pracy. 

Czy Rebić jest jeszcze bardziej zmotywowany po dzisiejszej bramce?

 Z pewnością tak jest. Przechodzi teraz przez dobry okres i musimy to wykorzystać. Musimy kontynuować naszą pracę. Wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej niż dotychczas.

Donnarumma był fundamentalny w dzisiejszym meczu...

 Popełnianie błędów jest częścią gry. To oczywiste, jeśli popełniasz błędy to bramkarz jest bardziej widoczny na boisku. Gigio był niemal doskonały w ostatnią niedzielę. Podobnie było dzisiejszego wieczoru. Gigio ma się dobrze i bardzo się rozwija.

Co zmieniło się po porażce w Bergamo?

Próbowaliśmy zmienić wiele rzeczy, w przeciwnym razie nasze dotychczasowe wyniki nie byłyby możliwe.

 Czego oczekujesz od wtorkowego meczu z Torino?

 Chcemy wygrać to spotkanie. Na poziomie technicznym możemy radzić sobie lepiej. Musimy wyjść na boisko z przekonaniem, że gra się do samego końca i trzeba zachować koncentrację przez 95 minut.

 O Ibrahimoviciu:

 Jego obecność to wartość dodana dla tego zespołu. Cały zespół zmierza w dobrym kierunku po porażce w Bergamo. Jego koledzy z zespołu zrozumieli, że coś musi się zmienić jeśli chodzi o postawę zespołu zarówno na boisku jak i poza nim.

O mercato:

 Jeśli ktoś odejdzie, pojawią się dochody. Klubowi działacze zajmują się mercato. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec mercato.

O Lucasie Paqueta:

 Lucas przeżywa obecnie szczególny moment. Wolałbym go zabrać ze sobą do Brescii. Po wczorajszym treningu powiedział mi, że nie czuje się zbyt dobrze i wolałby, aby go nie powoływano na dzisiejszy mecz. Wspólnie uznaliśmy, że lepiej będzie dla niego, aby dobrze trenował w Milanello, aniżeli wykazywał bierną postawę.

Komentarze

 • avatar
  kusniak90
  Powiedzmy sobie szczerze że ta drużyna to zlepek przypadkowych piłkarzy. Czasem mam wrażenie jakby nigdy razem na treningu nie byli i pierwszy raz ze sobą grali. Zero jakiegokolwiek stylu. Wyniki są ostatnio więc to cieszy, ale bramki to bardziej z przypadku niż z akcji. Z Brescią się przypadkiem udało, ale z mocniejszym rywalem już się pewnie nie uda. Atalanta nas zlała i gdybyśmy teraz z nimi grali to byłoby podobnie.
  • avatar
   Filippo09
   Pewnie tak. Theo miał problemy w obronie z piłkarzami Bresci to czego tu się spodziewać po lepszych zespolach
 • avatar
  Cleaver
  No nie wiem czy wypada, aby Milan, który aspiruje do gry w Europejskich pucharach tak się męczył z beniaminkiem...