Pioli: To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu

Pioli: To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Crotone:

 To był trudny i skomplikowany mecz. Jesteśmy zmuszeni dużo grać na początku sezonu. Nie do pomyślenia jest, aby zespół mógł zawsze utrzymać wysokie tempo. To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Mogliśmy lepiej poruszać się z piłką. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania pod względem mentalnym. Pod względem technicznym musimy się jeszcze poprawić. Dzisiejsze spotkanie to kolejny krok w kierunku naszego rozwoju. Wracamy do domu z kompletem punktów. Musimy myśleć z meczu na mecz i starać się dalej rozwijać. Obecna sytuacja jest dla nas delikatna, zwłaszcza z powodu urazów. To ważny tydzień pomiędzy Serie A, a Ligą Europy.  

O Rebiciu:

 Pierwsze badania wykluczyły złamanie. Z pewnością jest to dobra wiadomość i skróci to czas leczenia. Mamy nadzieję, że jego powrót do zdrowia nie potrwa zbyt długo. W najbliższych godzinach będziemy wiedzieć więcej.

O Leão:

 Choroba Ibrahimovicia zmusiła nas do przyspieszenia powrotu Rafaela zaledwie po kilku treningach. Obecna sytuacja zmusza nas do korzystania z zawodników z sektora młodzieżowego.

O Tonalim i Diazie:

 Jestem zadowolony z ich występów. Co prawda nie są jeszcze gotowi w stu procentach, ale to ważni zawodnicy, którzy pokazali się z dobrej strony w dzisiejszym meczu.

O Tonalim:

 To był pozytywny test. Sandro wciąż może się rozwijać. On wciąż potrzebuje czasu na adaptację. Jestem zadowolony z jego podejścia i gry w dzisiejszym meczu. Gra w pierwszym składzie była dla niego wyzwaniem, zwłaszcza po tak długiej przerwie od regularnych treningów. Sandro udowodnił, że jest zawodnikiem, na którego mogę liczyć.

O Diazie:

 To nie jest klasyczny skrzydłowy. On dobrze wie, jak poruszać się po boisku i interpretować zamiary rywali. Jestem zadowolony z jego dzisiejszego występu. Co prawda stracił kilka piłek, ale to dopiero jego początki w Serie A i musi lepiej zrozumieć ligę. Liga włoska jest bardziej fizyczna i bardziej intensywna od ligi hiszpańskiej. Myślę, że Brahim posiada nieprzeciętne umiejętności i może wiele osiągnąć.

O Scudetto:

 Jaki to ma związek z Milanem? Myślimy tylko o najbliższych przeciwnikach. Musimy dalej kroczyć ścieżką rozwoju i myśleć z meczu na mecz. Jesteśmy Milanem i chcemy poprawić się pod każdym względem. Chcemy osiągnąć więcej niż w poprzednim sezonie.

Komentarze

  • avatar
    lukas4991
    Słaby mecz to prawda ale nie każdy musi być piękny byle do przodu. Ostatecznie za styl punktów nie ma